وب سايت شخصي ولي اله ديني : هفته نامه گويا: ولي اله ديني، براي انتخابات مجلس نهم كانديدا نمي شود
پنجشنبه، 17 دی 1388 - 21:43 کد خبر:12
هفته نامه گويا در شماره 115 مورخ 16 دي 88 عنوان نمود :...

انتخابات مجلس هشتم و روند تبليغات كانديداهاي معرفي شده در حوزه انتخابيه ي اهر و هريس، زمستان سال 86 را در اين منطقه حرارت بالايي داده بود. ولي اله ديني نماينده مردم اهر و هريس در مجلس هفتم نيز وارد عرصه ي انتخابات شده بود و به ويژه دو كانديداي رقيب كه به دور دوم نيز راه يافتند،‌ در مقابل او قرار گرفته بودند هرچند تبليغات برخي براي انتخابات مجلس هشتم بسيار پيش تر از ايام رسمي و قانوني كليد خورده بود. انتخابات 24 اسفند سال 86 پايان كار نبود و غلامحسين مسعودي ريحان و عباس فلاح به دور دوم انتخابات راه يافتند. رقابتي شديد و تنگاتنگ ادامه يافت و در نهايت اين غلامحسين مسعودي ريحان بود كه از رقيب پيش افتاد و بر كرسي مردم اهر و هريس در مجلس جلوس كرد و پرونده انتخابات مجلس هشتم در اهر بسته شد اما پرونده ي رقابت و حتي فعاليت هاي تبليغي مفتوح مانده و همچنان در جريان است. دكتر شهريار ممي خاني كه صلاحيت وي براي كانديداتوري انتخابات مجلس هشتم تأييد نشده بود همچنان گزينه اي مطرح براي انتخابات دوره ي نهم است. عباس فلاح نيز به نظر مي رسد عزم خويش را براي كارزار انتخاباتي جزم كرده است. و اما ولي اله ديني كه كارنامه ي عملكرد او پس از فروكش كردن تب انتخابات بيش تر در ميان مردم بازخواني مي شود، پس از انتخابات مجلس هشتم، به عنوان مدير عامل شركت گاز استان قزوين منصوب شد و عملكرد مطلوب او به ويژه مورد توجه نمايندگان آن استان واقع گشت. در ادامه وي به مديريت منطقه ي 8 انتقال گاز كشور ( شمالغرب ) منصوب شد. اين انتصاب و آمدن او به تبريز از منظر حساسيت هاي انتخاباتي مورد توجه واقع شد و برخي چنين پنداشتند كه وي از اين پست براي انتخابات مجلس نهم بهره خواهد يافت. اين همه و نيز فرصت ديداري كه با مهندس ديني پيش آمد، موجب شد كه نظر وي را در اين باره جويا شويم. 

مهندس ولي اله ديني هرگونه تحرك و فعاليت انتخاباتي براي ورود به عرصه ي انتخابات مجلس دوره ي نهم را تكذيب كرد و گفت: « فرصت خوبي پيش آمد تا من ضمن پوزش از تمام دوستان و سروران كه بنا به هر دليل تقاضاي حضور مرا در انتخابات دارند، عدم تمايل خود را براي كانديداتوري انتخابات دوره نهم مجلس شوراي اسلامي اعلام نمايم. همچنين جا دارد از تمامي آحاد مردم در منطقه كه لطف خويش را شامل حال من كردند چه آن ها كه به من رأي دادند و چه آن ها كه كانديداي ديگري را انتخاب كردند، تشكر كنم و سپاس قلبي خويش را ابراز نمايم. » وي اما ابراز اميدواري كرد كه « در يك فضاي سالم توأم با منطق و عاري از احساسات، كانديداها وارد رقابت هاي انتخاباتي شوند و به ويژه با حضور مردم شريف منطقه در صحنه انتخابات، شور و نشاط مضاعفي را در منطقه شاهد باشيم.» 

وي همچنين گفت: « حضور من در مسئوليت جديد صرفاً بنا به مقتضيات اداري است و من ترجيح مي دهم به جاي پرداختن به مسائل انتخابات همچنان در مسئوليت هاي اجرايي خدمت كنم.»

نماينده مردم اهر و هريس در مجلس هفتم همان طور كه در آخرين نطق پيش از دستور خود ( دهم ارديبهشت 87 ) انتقاداتي بر شيوه هاي تبليغات انتخاباتي داشت، اظهار داشت: « من به شيوه هاي معمول تبليغات انتقاد دارم. متأسفانه وضعيتي پيش آمده است كه به جاي اين كه مردم و نخبه ها و معتمدين به سراغ افراد متعهد و كاربلد و داراي سوابق مديريتي بروند و او را برگزينند مشاهده مي شود كه كانديداهاي احتمالي در به در سراغ مردم مي روند كه اين شيوه ي نادرستي است و من اميدوارم مكانيزم مناسبي براي تبليغات انتخاباتي تعريف و معمول گردد. از طرفي وعده هايي به مردم داده مي شود كه نه تنها از عهده ي نماينده در طول چهارسال نمايندگي برنمي آيد بلكه از عهده ي يك هيأت دولت نيز خارج است. من تأكيد مي كنم كه تبليغات انتخاباتي بايد مكانيزم مناسبي پيدا كند و برنامه محور باشد و به ويژه در فضاي سالمي صورت گيرد.»

ولي اله ديني نماينده جوان مردم اهر و هريس در مجلس هفتم برخلاف آن چه در جريان تبليغات شايعه شد از سوي خبر بيست و سي نماينده كم تحركي معرفي شده، نماينده فعال و پرتحركي بود. عملكرد و شايستگي هاي او اگرچه امروز از سوي شهروندان بيش تر بيان مي شود، اما آن همه در نمايشگاهي از سوي ستاد انتخاباتي اش در معرض بازديد عموم قرار گرفته بود.

مهندس ديني به ويژه منتقد فضاي حاكم بر روند تبليغات انتخاباتي بود. چنان كه در آخرين نطق پيش از دستور خود دهم ارديبهشت 87 آن را بروز داد. در زمان ايراد نطق عدم ورود او به مجلس هشتم مشخص بود اما او همچنان مطالبات و نيازمندي هاي اساسي منطقه را برشمرد. وي در بند چهارم نطق خود چنين گفت: « مجلس تبلور اراده مردم و انتخابات مجلس شوراي اسلامي يكي از با اهميت ترين انتخابات كشور ما مي باشد صرف نظر از نقص هاي قانوني انتخابات كه زمينه را براي سوء استفاده و تخلف برخي فراهم مي نمايد متأسفانه ضعف اطلاع رساني نسبت به شرح وظايف نمايندگان و وظايف اصلي مجلس شوراي اسلامي و وجود مشكلات اقتصادي و مطالبات مختلف در لايه هاي اجتماعي جامعه و ضعف دستگاههاي اجرايي عرصه جامعه را در ايام انتخابات و حتي ماهها قبل از آن با اقدامات خلاف قانون و وعده وعيدهاي بي شمار برخي كانديداها در بعضي از شهرستانها به كارزاري نابرابر تبديل و بازار هتاكي، شايعه ، افترا و دروغ پردازي را داغ مي نمايد بطوري كه گاهي اصل موضوع انتخابات و ارائه برنامه از طرف نامزدها به فراموشي سپرده مي شود نمونه اي از اين بد اخلاقي ها را مي شد در حوزه انتخابيه اينجانب به اشكال مختلف مشاهده نمود كه متأسفانه گاهاً حتي از طرف برخي از افراد و دوستان ناآگاه و مغرض بعمل مي آمد صرف نظر از اينكه چه كسي يا كساني از كانديداهاي يك حوزه انتخابيه نماينده مجلس شوراي اسلامي بشوند براي اقتدار بيشتر مجلس و نظام جمهوري اسلامي ايران و براي اينكه در آينده پول، تخريب ، تهمت و افترا چاپلوسي و ريا و باندهاي قدرت و ثروت جاي ايمان ، اخلاص ، تعهد، صداقت وانگيزه بالاي مردم را نگيرد و نظام و انقلاب را از مسير و معيارهاي اصلي خود منحرف ننمايد.از صدا و سيماي جمهوري اسلامي ايران درخواست مي نمايم وقت بيشتري را براي مجلس شوراي اسلامي و اطلاع رساني در اين حوزه در رسانه ملي در نظر بگيرد. از رياست مجلس شوراي اسلامي تقاضا دارم دستور فرمايند با تشكيل كارگروههاي كارشناسي انتخابات چندين دوره، مورد نقد وآسيب شناسي جدي قرار گيرد تا چنانچه اگر اصلاحاتي در قانون انتخابات و نحوه برگزاري و تبليغات و ساير موارد انتخابات لازم است تدوين تا قانون انتخابات مورد بازنگري واقعي قرار گيرد.» وي هنوز هم متن اين نطق را در وب سايت شخصي خود دارد. 

همچنين « سخن قبل از انتخابات و « سخن بعد از انتخابات » خود را در پيشخوان اين سايت قرار داده است. در سخن قبل از انتخاباتش مي گويد « شيوه نگرش و اهداف ما نه تخريب ، نه تضعيف ، نه افترا و نه تهمت گفتن به ديگران مي باشد بلكه ماهيت اهداف ما براي پيشرفت ديارمان ، آبادي شهرمان ، شادابي جوانانمان بوده و خواهد بود و در قلبمان واژه اي چون مهر ، توسعه و پيشرفت ترسيم گشته است ما از كرامات انساني دفاع و از بازي گرفتن احساسات پاك مردم دوري و پرهيز خواهيم كرد ، باشد هم ديار عزيزم با حمايت خود ما را در بين اين برهه از زمان ياري و مساعدت فرمايد تا كارهاي مانده را به لطف ايزد به سر انجام برسانيم.» و در بخشي از سخن بعد از انتخابات او چنين آمده است: « ... اينجانب با دوري از جار و جنجال هاي تبليغاتي و وعده هاي بزرگ و نشدني كه نمايندگان قادر به انجام آنها نيستند ، خدمات و برنامه هاي خود را صادقانه و بي منت و بي ادعا به مردم عرضه نمودم حال كه گرايش ، خواست و اراده اكثريت مردم بر اين امر استوار گرديد تا در مسئوليتي غير از نمايندگي مجلس شوراي اسلامي ايفاي وظيقه نمايم ، ضمن اداي احترام به خواست و نظر مردم از همه اقشار مردم چه آنان كه اينجانب را مورد لطف و محبت خود قرار داده و چه آنان كه ساير كانديداهاي محترم را زيبنده آراي خويش قرار داده اند تقدير و تشكر مي نمايم. اميدوارم منتخب مردم در دور دوم انتخابات بتواند وعده هاي انتخاباتي خود را جامه عمل بپوشاند و از همه آحاد مردم بويژه كساني كه دل در گرو توسعه و آباداني منطقه و سرافرازي ميهن عزيزمان دارند تقاضا دارم در همه حال وحدت و همگرايي خود را حفظ نمايند.»