وب سايت شخصي ولي اله ديني : با عسل به وزن دلخواهتان برسيد
پنجشنبه، 6 شهریور 1393 - 00:45 کد خبر:521
اگر مي خواهيد طول عمر بيشتري داشته باشيد، توصيه ما به شما، مصرف روزانه يك قاشق مرباخوري عسل است. استفاده از اين شيريني طبيعي، سلامتي تان را بيمه مي كند. همه ما مي دانيم كه عسل، يك ماده غذايي ارزشمند است كه مواد و عناصر مختلفي مانند كربوهيدرات ها، آنزيم ها، آمينواسيدها، اسيدهاي آلي و همچنين مواد معدني زيادي را در خود دارد كه براي سلامت بدن افراد در هر گروه سني مفيد است. به طور مثال، مي توان به اظهار نظرهاي متخصصان طب سنتي درباره خواص اين ماده غذايي ارزشمند اشاره كرد، مصرف عسل با سير براي رفع سرما خوردگي مفيد است و اگر هر روز خورده شود، عمل گوارش را آسان تر مي كند. ديگر اينكه اگر آن را با شير مخلوط كنيد و بخوريد، التهاب و ورم گلو را از بين مي برد. اما خواص اين شهد گياهي طلايي رنگ، به همين جا ختم نمي شود و خواص زيادي براي سلامت دارد، مواردي كه در طب اسلامي نيز به آن ها پرداخته شده است.

بيشتر عمر كنيد
اگر مي خواهيد طول عمر بيشتري داشته باشيد، توصيه ما به شما، مصرف روزانه يك قاشق مرباخوري عسل است. استفاده از اين شيريني طبيعي، سلامتي تان را بيمه مي كند. جالب است بدانيد بيشتر افرادي كه عمر طولاني داشته اند، به طور منظم از اين دسترنج زنبورعسل استفاده كرده اند.
اگر هم در بخشي از بدن خود دچار زخم يا التهاب بوده و نگران بهبود آن هستيد، باز هم پيشنهاد ما براي تسريع در روند درمان، خوردن عسل است، زيرا اين شهد به علت خواص درماني سريع، در درمان زخم ها كاربرد دارد، موضوعي كه نه تنها متخصصان طب سنتي بر آن تاكيد دارند، بلكه پزشكان نيز آن را پذيرفته اند. پس اگر خود يا يكي از آشنايان تان دچار زخم معده يا زخم پاي ديابتي هستيد، بهتر است اين شيوه درماني را نيز امتحان كنيد.
جالب است بدانيد بيشتر افرادي كه عمر طولاني داشته اند، به طور منظم از اين دسترنج زنبورعسل استفاده كرده اند. اگر هم در بخشي از بدن خود دچار زخم يا التهاب بوده و نگران بهبود آن هستيد، باز هم پيشنهاد ما براي تسريع در روند درمان، خوردن عسل است، زيرا اين شهد به علت خواص درماني سريع، در درمان زخم ها كاربرد دارد.

راهي براي خوش تيپ تر شدن
در صورتي كه اين روزها وقتي جلوي آيينه مي ايستيد، چندان دل خوشي از وزن و اندازه خود نداريد و چربي هاي اضافه در بخش هايي از بدنتان موجب مي شود تا نتوانيد لباس مورد علاقه تان را بر تن كنيد، بايد بدانيد كه آب ليموي طبيعي و عسل در ابتداي صبح، مي تواند چربي هاي اضافه را از بين ببرد و سوخت و ساز بدن را افزايش دهد. بنابر اين، در زمينه كاهش وزن، عسل مي تواند به شما كمك زيادي كند. پس آستين هايتان را بالا بزنيد و هر روز صبح، البته ناشتا، يك ليوان معجون عسل، آب ليمو و آب ولرم را نوش جان كنيد.

آرام باشيد
برخي از افراد، همواره از اين موضوع گله مي كنند كه هنگام برخاستن از خواب، استرس دارند. حسي كه در تمام طول روز، فعاليت هاي آنان را تحت تأثير قرار مي دهد. اگر شما هم از اين گروه افراد هستيد، بايد بدانيد كه مواد مغذي موجود در عسل، براي مغز آرام بخش هستند. بنابر اين، عسل را در فهرست وعده صبحانه خود بگنجانيد. همان طور كه گفته شد، مي توانيد از آن در قالب معجون يا حل شده در آب، حتي به صورت مستقيم با نان ميل كنيد. فراموش نكنيد كه عسل يك افزايش دهنده طبيعي انرژي است. يك قاشق عسل به شما كمك مي كند تا مدت بيشتري فعاليت كنيد. اگر احساس مي كنيد باتري شما خالي شده است و نمودار توان بدني تان سير نزولي به خود گرفته است، يادتان باشد كه هيچ چيز مانند عسل به شارژ دوباره شما كمك نمي كند.
در برخي موارد بايد مصرف عسل محدود شود. همان طور كه متخصصان طب سنتي مي گويند، كودكان زير يك سال، به هيچ عنوان نبايد آن را مصرف كنند.

نسخه اي براي كودكان
با وجود اين، در برخي موارد بايد مصرف عسل محدود شود. همان طور كه متخصصان طب سنتي مي گويند، كودكان زير يك سال، به هيچ عنوان نبايد آن را مصرف كنند. اما بعد از اين سن، شهد گياهي طلايي رنگ، خواص زيادي براي كودكان خواهد داشت. براي نمونه، شب ادراري را در اطفال درمان مي كند، همچنين موجب جذب آب و كاهش ميزان كلسيم خون خواهد شد. ويتامين B موجود در آن هم مي تواند روند رشد و نمو در اين گروه سني را تسريع كرده و از نظر كمي و كيفي ارتقا بخشد.
به طور مثال، اشتهاي كودكان را افزايش مي دهد و به تبع آن، فرد مي تواند مواد غذايي مفيد را در حجم و اندازه مورد نياز مصرف كند. ديگر اينكه يادتان باشد مغز تا ۵ سالگي رشد روزانه دارد، بنابر اين، اين شهد خوش طعم، براي رشد و تقويت مغز كودكان مفيد است. اگر فرزندتان شب ها خوب نمي خوابد و ناآرامي مي كند، نسخه اي براي وي داريم؛ اينكه هر شب پيش از خواب، يك قاشق مرباخوري عسل به دختر يا پسرتان بدهيد. اين كار كمك مي كند تا او راحت بخوابد.

درماني طبيعي براي ميگرن
مبتلايان به حمله ميگرني هم مي توانند از عسل براي بهبود حال خود استفاده كنند. مي پرسيد چگونه؟ به همين راحتي كه هرگاه متوجه شروع حمله ميگرني شدند، يك قاشق عسل را در آب گرم حل كرده و ميل كنند. مطمئن باشيد كه اين شيوه، پاسخ خواهد داد و مشكل را تا حد زيادي رفع مي كند؛ به ويژه اگر منشأ حمله ميگرني شما، استرس باشد.

كنكوري ها بخوانند
اگر قرار است به زودي در آزموني مانند كنكور شركت كنيد، يا فعاليت ذهني زيادي داشته باشيد، بهتر است پيش از حضور در چنين فعاليت هايي، دوپينگ كنيد! به طور حتم مي پرسيد چگونه مي توان چنين كاري را انجام داد؟ در پاسخ بايد بگوييم كه شيريني و قند موجود در عسل، به سرعت در خون پخش مي شود، البته وقتي با ميزان مناسبي آب مخلوط شود. به اين ترتيب، با آزادسازي مولكول قند، به عملكرد بهتر مغز كه اصلي ترين مصرف كننده قند در بدن است، كمك مي كند و مانع بروز خستگي خواهد شد.

عسل در آيات و روايات
اگر تأمل بيشتري در آيات قرآن داشته باشيد نيز متوجه مي شويد كه در دو آيه، به عسل اشاره شده است. در آيه هاي ۶۸ و ۶۹ سوره نحل كه خواص شفابخش اين شهد يادآوري شده است: «و خدايت به زنبور عسل وحي كرد كه از كوه ها، درختان، سقف هاي رفيع، منزل گير؛ سپس از انواع ميوه هاي شيرين (و از حلاوت و شهد گل هاي خوشبو) تغذيه كن و راه پروردگارت را به اطاعت بپوي، آن گاه از درون آن، شربت شيريني به رنگ هاي مختلف بيرون آيد كه در آن، شفاي مردم است. در اين كار نيز آيتي (از قدرت خدا) براي متفكران پيداست» همچنين در آيه ۱۵ سوره محمد (ص)، پروردگار زمين و آسمان به پرهيزكاران وعده داده است كه در بهشت، نهرهايي از عسل پاك و ناب، روان است.
البته در روايات متعدد نيز در اين باره سخن به ميان آمده است؛ براي مثال، از امام علي (ع) نقل شده است كه «ال�'عَسَلُ شِفاءٌ مِن�' كُلِ�' داءٍ وَلا داءَ فيهِ يُقِلُ�' ال�'بَل�'غَمَ وَيَج�'لُو ال�'قَل�'بَ» به اين معنا كه عسل، شفاي هر دردي است و هيچ دردي در آن نيست، بلغم را كم مي كند و قلب را جلا مي دهد. با مروري بر متون موجود متوجه مي شويم كه در طب اسلامي، حتي قرن ها قبل از اينكه متخصصان و پزشكان به اين نكته بپردازند، خواص بسياري از گياهان و فرآورده هاي حاصل از همكاري جانوران و گياهان، مورد توجه قرار گرفته و بيان شده است، خاصيت هايي كه شايد قرن ها بعد، پس از انجام تحقيق و آزمايش به اثبات رسيده است
منبع:ويستا