وب سايت شخصي ولي اله ديني : سال «اقتصاد مقاومتي؛ اقدام و عمل» با اقتصاد مقاومتي مي‌توان به جنگ بيكاري و ركود رفت
یکشنبه، 1 فروردین 1395 - 22:42 کد خبر:718
حضرت آيت الله خامنه اي رهبر معظم انقلاب اسلامي در پيامي به‌مناسبت آغاز سال ۱۳۹۵ هجري شمسي، با تبريك سال نو و عيد نوروز به همه‌ي هم‌ميهنان و ايرانيان بخصوص خانواده‌هاي معظم شهيدان و ايثارگران، و با گراميداشت ياد شهيدان و امام بزرگوار، سال جديد را سال «اقتصاد مقاومتي؛ اقدام و عمل» نامگذاري كردند. حضرت آيت الله خامنه اي با اشاره به قرار گرفتن ولادت با سعادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله عليها در ابتدا و انتهاي سال ۹۵، اظهار اميدواري كردند كه اين سال، سالي مبارك براي ملت ايران باشد و بتوان با بهره مندي از معنويات آن بانوي بزرگ، از راهنمايي‌ها و زندگي ايشان درس گرفت. رهبر انقلاب اسلامي در ارزيابي از سالي كه گذشت، سال ۹۴ را مشابه سالهاي ديگر، آميزه‌اي از «شيريني‌ها و تلخي‌ها»، و «فرازها و فرودها» و شامل «فرصتها و تهديدها» توصيف كردند و گفتند: از تلخيِ «حادثه منا» تا شيرينيِ «راهپيمايي ۲۲ بهمن و انتخابات ۷ اسفند» و همچنين «تجربه برجام و اميدهايي كه برانگيخت و نگراني هايي كه در كنار آن وجود دارد»، همگي جزء حوادث سال ۹۴ بود. ايشان با اشاره به اميدها، فرصتها و تهديدهاي پيش رو در سال جديد تأكيد كردند: هنر آن است كه از فرصتها به معناي حقيقي كلمه استفاده و تهديدها را نيز به فرصت تبديل كنيم، به گونه اي كه در كشور در پايان سال، تفاوتهاي محسوسي پيدا شود و البته براي تحقق اميدها بايد «تلاش»، «كار شبانه روزي» و «سعي و كوششي بي وقفه» انجام داد.


ملت ايران بايد كاري كند كه خود را در مقابل تهديدهاي دشمنان از آسيب پذيري خارج كند

حضرت آيت الله خامنه اي در بيان نكته اساسي و اصلي در حركت عمومي ملت ايران خاطرنشان كردند: ملت ايران بايد كاري كند كه خود را در مقابل تهديدهاي دشمنان از آسيب پذيري خارج كند و آسيب پذيري از ناحيه دشمن به صفر برسد.
رهبر انقلاب، اولويت اول و فوري در اين حركت مهم را مسئله «اقتصاد» خواندند و افزودند: اگر ملت، دولت و همه مسئولان بتوانند در مسئله اقتصاد كارهاي درست، بجا و متقني انجام دهند، اميد مي رود كه اين كارها در مسائل ديگر همچون «مسائل و آسيبهاي اجتماعي» و «مسائل اخلاقي و فرهنگي» نيز تأثيرگذار باشند.
ايشان، «توليد داخلي»، «ايجاد اشتغال و رفع بيكاري»، «تحرك و رونق اقتصادي و مقابله با ركود»  را مسائل اصلي در اقتصاد برشمردند و گفتند: اين موارد جزء مسائل مبتلابه مردم است و مردم آنها را حس و مطالبه مي‌كنند و آمارها و اظهارات مسئولان نيز نشان مي‌دهد كه اين خواسته‌هاي مردم، بجا و به‌مورد است.
حضرت آيت الله خامنه اي «اقتصاد مقاومتي» را علاج مشكلات اقتصادي و پاسخ به مطالبات مردم خواندند و افزودند: با اقتصاد مقاومتي مي‌توان به جنگ بيكاري و ركود رفت، گراني را مهار كرد، در مقابل تهديدهاي دشمنان ايستادگي كرد و فرصتهاي بسياري براي كشور ايجاد و از آنها استفاده كرد.
رهبر انقلاب اسلامي شرط دستيابي به اين توفيقات را كار و تلاش بر مبناي اقتصاد مقاومتي دانستند و گفتند: گزارشهاي دولت نشان مي‌دهد كه كارهاي وسيعي در اين زمينه صورت گرفته اما اين كارها، كارهايي مقدماتي و شامل بخشنامه‌ها و دستورها به دستگاههاي مختلف است.

بايد اقدام و عمل كردن به برنامه‌هاي اقتصاد مقاومتي ادامه يابد و محصول كار «بر روي زمين» به مردم نشان داده شود.

ايشان وظيفه مسئولان را «اقدام عملي» در زمينه اقتصاد مقاومتي خواندند و تأكيد كردند: لازم است كه اقدام و عمل كردن به برنامه‌هاي اقتصاد مقاومتي ادامه يابد و محصول كار «بر روي زمين» به مردم نشان داده شود.
حضرت آيت الله خامنه اي «اقتصاد مقاومتي؛ اقدام و عمل» را همچون راهي مستقيم و روشن به سمت رفع نيازهاي كشور دانستند و با تشكر از همه تلاشگران اين عرصه، افزودند: البته توقعي نيست كه اين اقدام و عمل در ظرف يك سال همه مشكلات را حل كند اما اگر اقدام و عمل با برنامه ريزي درست همراه شود، يقيناً در پايان سال آثار و نشانه هاي آن قابل مشاهده خواهد بود.

متن كامل پيام رهبر معظم انقلاب اسلامي را از اينجا بخوانيد.