صفحه اصلی     زندگی نامه     تماس با من     پیوندها  
چهارشنبه، 30 خرداد 1403 - 17:08   
  تازه ترین اخبار:  
 
اخبار ، یادداشت ها و مقالات برگزیده

۳۰ ویژگی مهم یک داوطلب شایسته مجلس
با توجه به تحولات و تغییرات گسترده در بخش‌های مختلف اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی در سطح جهان، کشور و حتی استان‌ها که به دلایل مختلف از جمله ورود نسل جدید با فکر و نیازهای متفاوت به جامعه، تغییر در سبک زندگی مردم، تحریم‌های نرم با شیوه‌های جدید، تحولات سیاسی و اقتصادی در جهان و منطقه، افزایش روحیه مطالبه‌گری در مردم بویژه جوانان و سایر موارد دیگر ایجاد گردیده است، بنظر می‌رسد دیگر نمی‌توان با سبک و سیاق گذشته در قوه مقننه قانون‌گذاری کرد. در شرایط کنونی، کشور برای برون رفت از چالش‌های متنوع در حوزه‌های مختلف نیازمند ورود افراد نخبه با ویژگی‌های خاص به قوه مقننه می‌باشد تا بتوانند با تحلیل‌های علمی زمینه‌های بروز مشکلات را شناسایی و نسبت به رفع آنها با اولویت قوانین موجود، اصلاح قوانین گذشته و یا وضع قانون‌های جدید و با تکنیک‌های ابتکاری بر اجرای قانون‌های موجود و وضع شده، نظارت دقیق داشته باشند.
سه شنبه، 8 اسفند 1402 - 09:13

نمایندگان ادوار در «آخرین فهرست تایید صلاحیت‌شده‌ها» حضور ندارند نمایندگان ادوار در «آخرین فهرست تایید صلاحیت‌شده‌ها» حضور ندارند
در «فهرست جدید شورای نگهبان» هیچ‌کدام از نمایندگان ادوار و مجلس فعلی که رد صلاحیت شده و اعتراض داشتند، وجود ندارد؛ بر اساس اطلاعاتی که داریم، قرار است فهرست دیگری هم از سوی شورای نگهبان به ستاد انتخابات کشور، ارجاع شود.
دوشنبه، 2 بهمن 1402 - 14:46

از خودمان شروع کنیم؟
خودت را امتحان کن! هنگامی که در رستوران یا هتل هستید و شکر، شیر یا چای خود را بیشتر از مقداری که در خانه مصرف می‌کردید مصرف می‌کنید بیانگر این است که *شما زمینه فساد را دارید.* وقتی که در رستوران یا اماکن عمومی هستید و مقدار زیادی دستمال کاغذی، صابون یا عطر استفاده می‌کنید، در حالی که در منزل خودتان این گونه نیستید، بدین معنا است که اگر *شرایط اختلاس برای شما فراهم شود اختلاس می‌کنید.* اگر در جشن‌ها و بوفه‌های مفتوح زیاد می‌خورید در حالی که می‌دانید شخص دیگری آن را حساب می‌کند، بدین معناست که اگر *فرصت خوردن مال دیگران را پیدا کنید این کار را انجام خواهید داد.* اگر معمولاً هنگامی که در صف ‌هستید و حقوق در صف بودن را رعایت نمی‌کنید، پس شما زمینه‌ی این را دارید که *برای رسیدن به هدف خود از کول دیگران هم بالا بروید.*
جمعه، 23 مهر 1400 - 10:37

به چه کسی می‌گویند یک رئیس بد؟!
🔸روسای بد همیشه برای سازمان‌ها و کارکنان، مشکل‌ساز بوده و هستند و به یکی از دغدغه‌های کسب‌وکارهای امروزی تبدیل شده‌اند چرا که بسیاری از آنها باعث ایجاد ترس و اضطراب در بین کارکنان شده که در طولانی‌مدت موجب خواهند شد کارکنان، خود را پشت داده و آمار و ارقام پنهان کنند. 🔸حال سوال اینجاست که به چه رئیسی می‌توان عنوان «رئیس بد» داد؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که روسای بد براساس ویژگی‌های بارزی که دارند به چهار گروه عمده تقسیم می‌شوند که در ادامه به آنها اشاره خواهد شد:
جمعه، 11 تیر 1400 - 10:20

ایراد کار کجاست که،
همایش و جلسات هم اندیشی توسعه قره داغ در مرکز کشور / استان از طرف مردم و حتی مسئولین کلیدی منطقه جدی گرفته نمی شود!؟ آیا برای کار دسته جمعی ظرفیت های لازم را پیدا نکرده ایم؟ آیا تحمل دیدگاهها و سلیقه های مختلف را نداریم؟ آیا امکان فعالیت برای بخش خصوصی فراهم نگردیده است؟ آیا یک تصویر و افق حداقل پنج ساله از اینکه منطقه چگونه و در چه مسیری قرار است توسعه داشته باشد ، وجود ندارد؟ آیا کسانی که اینگونه برنامه ها را تدارک می بینند در پوشش آن بیشتر به دنبال دخل و خرج خود هستند تا توسعه ارسباران؟ آیا چگونه می شود از برگزاری اینگونه همایش ها در قالب سازمان های مردم نهاد و یا عمومی غیر دولتی برای رشد و توسعه منطقه بهره بهتری برد؟ آیا لزوما هرگونه همایش و هم اندیشی باید در خود منطقه باشد؟ اگر نه ، مردم منطقه چگونه می توانند در اینگونه همایش ها مشارکت بهتری داشته باشند؟ و خیلی سئوال دیگر که پاسخ همه آن سئوالات را خودمان باید بدهیم ولی هر چه باشد نباید متولیان امر را مایوس نماید.
یکشنبه، 28 دی 1399 - 17:02

حواسمان باشد سوراخ دعا را گم نکنیم!
افرادی هستند که ممکن است خیلی دلسوز و از عقب ماندگی شهرمان هم ناراحت باشند و بخواهند از طریق فرصت های پیش رو در فضای مجازی روشنگری و مطالبه گری نمایند که خیلی هم خوب است و لازم، اما حواسمان باشد که با علم و آگاهی کامل بدانیم از کی کِی چرا و چی بخواهیم و چگونه نقد و چه پیشنهاد و راه حلی را برای درس گرفتن از اشتباهات گذشته و جبران مافات و بهبود امور در آینده ارائه می نماییم و بعضی ها در صحبت های خود چنان " یئدی دره نین سویون بیر جور بیر بیرینه قاتللار کی آخیردا دا بیلین میر نه استیر دیلر دئیه لر و نه دئدیلر!" آب هفت دره را طوری به هم قاطی می کنند که در آخر هم معلوم نمی شود چی می خواستند بگویند و چی گفتند!
جمعه، 30 آبان 1399 - 20:38

💢برخی دلایل رفتارهای نامطلوب کارمندان
وقتی با رفتار و عملکردی روبه‌رو هستیم که چندان رضایت‌بخش نیست، ابتدا باید دلایل و عوامل اصلی این عارضه را شناسایی کنیم. به‌طور کلی سه دلیل ممکن است باعث عملکرد نامطلوب یا رفتارهای نامناسب کارکنان شده باشد:
یکشنبه، 13 مهر 1399 - 17:30

مدیران نیرو خراب کن!
حتما شما هم سازمانها یا شرکت هایی را دیده اید که نیروهایی با رزومه قوی و با پتانسیل و با انگیزه وارد آن می شوند و نیروهای بدبین، بی انگیزه و بی تفاوت از آن خارج می شوند. آیا می خواهید بدانید که چگونه سازمانها انگیزه کارکنان را از بین می برند؟ قبل از اینکه رفتارهای نامطلوبی که مدیران انجام می دهند و باعث بی انگیزگی، بدبینی و استعفای کارکنان شایسته شان می شوند را مطرح کنم باید به مدیران کمک کنیم با ارزیابی درست، رفتار کارکنان را بررسی کنند، اینکه آیا خودشان مسئول این بی انگیزگی هستند و یا پرسنل مسبب آن می باشند. روشن شدن این قضیه همان اندازه که برای کارکنان موثر است برای سازمان نیز مفید می باشد. اگر سازمان پی ببرد علت بی انگیزگی و ترک پرسنل نوع مدیریت سازمان می باشد و سعی در اصلاح آن بنماید، می تواند فرهنگ سازمان را به سمت سازمانی متعهد و شکوفا و توانمند پیش ببرد درغیر این صورت محکوم به فناست. اغلب مدیران، مشکلات مربوط به نیروها را به گردن زمین و آسمان می اندازند در حالی که عامل اصلی در بروز این مسئله را فراموش می کنند؛ اینکه افراد مدیران خود را ترک می کنند نه شغلشان را! به راحتی مدیران با بررسی چند مورد می توانند متوجه شوند مشکلات به کدام سو متمایل است.
جمعه، 11 مهر 1399 - 23:05

یک توهم خطرناک؛ "هم‌ یِسین هم ایشلَسین"
متاسفانه در میان عوام گزاره‌ای غلط و خطرناک توسط افکار و دستان ناپاک جا افتاده که می گوید: "یک مدیر یا مسئولی که خوب کار می‌کند اگر بخورد هم اشکالی ندارد" و کاملا روشن است که در اینجا منظور از خوردن چیزی جز اختلاس و رشوه‌گرفتن و دست‌درازی به بیت‌المال و رانتخواری نیست. و هستند بسیاری از افراد که این توهم عوام‌، زیر زبانشان مزه کرده و فکر می‌کنند با پروپاگاندا و حرکات پوپولیستی می‌توانند خود را فردی کارا و توانمند نشان دهند تا پشت این ویترین تمیز با دستان کثیف برای خود لقمه بگیرند، به این امید اگر لو هم بروند این گزاره به کمکشان خواهد آمد که اشکالی ندارد هم یِییب هم ایشلییب! اما غافل از اینکه کدام عقل سالمی می پذیرد فردی که دستش به گرفتن رشوه و رانتخواری و ویژه‌خواری و یا مهیا کردن مسیر این تخلفات آلوده است می‌تواند خوب و به نفع مردم کار کرده باشد! چگونه یک دزد در هنگام دزدی همزمان می‌تواند به نفع صاحبخانه هم کاری انجام دهد؟!
جمعه، 4 مهر 1399 - 15:24

۱۲ شخصیت مختلف در محیط کار و روش درست تعامل با آنها
یکی از مؤلفه‌های مهمی که بودن در محیطی را لذت‌بخش یا عذاب‌آور می‌کند، افرادی هستند که در آن محیط با آنها سروکار داریم. هریک از همکاران در محیط کار شخصیت ویژه و خاص خودشان را دارند؛ بنابراین نمی‌توان با همهٔ آنها به یک شکل رفتار کرد. توجه به این نکته اهمیت زیادی در پیشرفت شغلی ما دارد و به‌خاطر شغل و حرفه‌مان، شرکتی که در آن کار می‌کنیم و خودمان بهتر است که تا جای ممکن با بیشتر همکاران‌مان کنار بیاییم و روش درست تعامل با آنها را بدانیم. در ادامه ۱۲ مورد از انواع مختلف همکاران، چگونگی شناخت و تشخیص آنها و راه کنار آمدن با آنها را شرح داده‌ایم.
جمعه، 4 مهر 1399 - 12:38

8 اشتباه رایج مدیران که کارمندان شایسته را فراری میدهد
نگه داشتن کارمندان خوب به ظاهر سخت است اما می توان به راحتی و با اجتناب از چند اشتباه رایجی که این امر را سرعت می بخشد، آنها را از دست نداد. زمانی که شرکتی خطا می کند اولین کسانی که آن جا را ترک می کنند، بهترین کارمندانش هستند چرا که بیشترین استعدادها را دارند. برای نگه داشتن آنها، باید علاقمندشان کرد. طبق تحقیقی که شرکت ارائه دهنده مشاوره در زمینه تجربیات موفق و فناوری به نام CEB انجام داده، یک سوم کارمندان عالی رتبه به دلیل عدم توانایی مدیر در جذب آن ها، به دنبال کار جدید می گردند. 🔷این احساس ناگهانی پدیدار نمی شود بلکه به آرامی در بی علاقگی آن ها به کار نمود پیدا می کند. Michael Kibler بخش اعظمی از کارش را به مطالعه ی این پدیده پرداخته و آن را جرقه نامیده است. طبق این تعریف کارمندان آتش اشتیاقشان به کار را مانند ستاره های در حال مرگ، از دست می دهند. 🔷این پدیده متفاوت از فرسودگی شغلی است زیرا بحران آشکاری نیست. به نظر می رسد که آن ها کارشان را به خوبی انجام می دهند، ساعات زیادی را صرف کار می کنند، کارهای یکنواخت را به خوبی به اتمام می رسانند و در جلسات کاری به نحو احسن صحبت می کنند. اما حقیقتا در یک حالت راکد طاقت فرسایی مشغول به کار هستند و نتیجه ی آن، بی علاقگی به کار است ⭕️برای جلوگیری از تبدیل شدن آتش اشتیاق کارمندان خوب به این بی علاقگی، مدیران باید از بروز شرایط زیر جلوگیری نمایند:
سه شنبه، 25 شهریور 1399 - 20:49

۱۰ عادت وحشتناکی که خوشبختی شما را از بین می‌برند
1. مقایسه‌ی دائمی خود با دیگران: نگاه کردن به ظاهر زندگی دیگران و تصور اینکه آنها عالی‌ترین شغل و شادترین روابط را دارند یا پول بیشتر و قیافه‌ی بهتری دارند، کار آسانی است، اما این مقایسه‌ها همیشه منصفانه نیستند، زیرا تک‌تک ما انسان‌ها در جایگاه خودمان منحصربه‌فرد هستیم و استعدادها، ترس‌ها، تمایلات و اهداف خودمان را داریم. 2. ناسپاس بودن: قدردانی، زندگی‌تان را دگرگون می‌کند. شاکر‌بودن، فکر شما را به داشته‌های شگفت‌انگیزتان معطوف می‌کند. اگر درک نکنید که در زندگی از چه نعمت‌هایی برخوردار هستید و قدردان آنها نباشید، هرگز در زندگی احساس رضایت نخواهید کرد. قدردانی از استرس شما می‌کاهد، به ذهن شما آرامش می‌دهد و از شما یک شخصیت منعطف و مهربان می‌سازد.
جمعه، 24 مرداد 1399 - 12:23

مدرک یا مهارت؟ کدام‌ یک مهم‌تر است؟ مدرک یا مهارت؟ کدام‌ یک مهم‌تر است؟
شاید طرح این سؤال شما را نیز به فکر فرو برد. اگر مدرک مهم است چرا کارفرمایان و مدیران شرکت‌ها به دنبال مهارت‌های ما هستند و اگر مهارت مهم است چرا مجبور هستیم چندین سال از عمر خود را صرف کنکور و دانشگاه کنیم، درحالی‌که می‌توانیم زودتر به سمت شغل موردنظر خود برویم و کسب درآمد کنیم. این یک عنوان چالش‌برانگیز است و می‌خواهیم بررسی کنیم که وجود مهارت و مدرک تحصیلی چگونه می‌تواند ما را به موفقیت برساند و کدام‌یک مهم‌تر از دیگری است. اگر شما نیز این سؤال را دارید، توصیه می‌کنیم ادامه‌ی آن را مطالعه کنید.
سه شنبه، 21 مرداد 1399 - 19:27


یکشنبه، 29 تیر 1399 - 23:07

مهارتهای نرم و شایستگی های مدیریتی به ما چه می گویند؟ مهارتهای نرم و شایستگی های مدیریتی به ما چه می گویند؟
تا به حال شاهد چنین موقعیتی بوده اید؟ دو فرد با انگیزه و تحصیلات، تجربه و مهارتهای مشابه در یک نقش جدید قرار میگیرند. یکی به سرعت تبدیل به ستاره میشود و به نتایح بالایی دست پیدا میکند .ولی دیگری به حداقل معیارهای کاری دست پیدا میکند که هم خود و هم دیگران را ناامید میکند. چرا؟ پاسخ این سوال، همان چالشی است که امروز سازمانها با آن روبرو هستند. حال که نمیتوان گفت افراد باهوش و درس خوانده و حتی خیلی مجرب حتماً در کار موفق میشوند، پس برای توسعه شرکتها و سازمانها روی چه کسی میتوان حساب کرد؟
جمعه، 6 تیر 1399 - 14:11

چگونه به‌شکل مؤثر از دیگران انتقاد کنیم؟ چگونه به‌شکل مؤثر از دیگران انتقاد کنیم؟
شاید بسیاری از ما خاطره‌ی خوبی از انتقاد کردن و نقدشدن به‌یاد نداشته باشیم. ممکن است واقعیتی را طوری بیان کرده باشیم که درعوضِ کمک به طرف مقابل، او را ناراحت یا ناامید کرده باشد. احتمال دارد کسی از ما به‌درستی انتقاد کرده باشد، اما درنهایت، به‌جای توجه به برطرف‌کردن ضعف‌ها، ناامید شده و به‌کل از فعالیت خود دست کشیده باشیم. چرا چنین اتفاقاتی می‌افتد؟ چرا بازخورد ما به نتیجه‌ی مطلوب منجر نمی‌شود؟ چرا از دیگران بازخورد مطلوب دریافت نمی‌کنیم؟ این مسئله را باید در سه جنبه بررسی کرد: منتقد، موضوع نقد، نقدشونده. برای دریافت پاسخ پرسش‌های فوق، این مقاله را مطالعه کنید
جمعه، 30 خرداد 1399 - 12:54

چگونه به شکل موثر به انتقاد دیگران پاسخ دهیم؟ چگونه به شکل موثر به انتقاد دیگران پاسخ دهیم؟
شاید بسیاری از ما خاطره‌ی خوبی از نقد شدن و انتقاد کردن از دیگران به‌یاد نداشته باشیم. ممکن است واقعیتی را طوری بیان کرده باشیم که به‌جای کمک به طرف مقابل، موجب ناراحتی یا ناامیدی او شده باشیم. احتمال دارد کسی به‌درستی از ما انتقاد کرده باشد اما درنهایت، به‌جای توجه به برطرف کردن ضعف‌ها، ناامید شده و به کل از فعالیت خود دست کشیده باشیم. چرا چنین اتفاقاتی می‌افتند و بازخوردها به نتایج مطلوبی منجر نمی‌شوند؟ چگونه از دیگران انتقاد کنیم تا بازخورد خوبی به آنها بدهیم؟ اگر کسی از ما انتقاد کرد، چگونه انتقادش را پاسخ بدهیم؟ این مسئله را باید در سه بُعد بررسی کرد: «منتقد، موضوع نقد، نقدشونده» برای دریافت پاسخ این پرسش‌ها، ادامه‌ی مقاله را مطالعه کنید.
جمعه، 30 خرداد 1399 - 13:00

رباعی رباعی
جمعه، 24 خرداد 1398 - 23:42

برنامه ای برای نامزدی در انتخابات مجلس ندارم برنامه ای برای نامزدی در انتخابات مجلس ندارم
ولی الله دینی در گفتگو با خبرنگار اهرامروز درباره شایعات مطرح شده اخیر در فضای مجازی با بیان این نکته که برنامه ای برای ثبت نام در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی ندارم اخبارمنتشره را بیشتر گمانه زنی رسانه ای دانست و اظهار داشت: شاید یکی از دلایل این موضوع حضور فعال من در شبکه های اجتماعی وفضای مجازی و واکنش به برخی مباحث گوناگون روز باشد که البته امر جدیدی نیست.
چهارشنبه، 25 اردیبهشت 1398 - 21:57

سال رونق تولید سال رونق تولید
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی در پیامی به‌مناسبت آغاز سال ۱۳۹۸، سال جدید را سال «رونق تولید» نام‌گذاری کردند. متن پیام رهبر انقلاب اسلامی به شرح زیر است:
چهارشنبه، 7 فروردین 1398 - 00:54

۵تکنیک با ارزش مدیریت زمان
یکی از باارزش ترین دارایی های یک کارآفرین زمان است. وقتی که هر ثانیه اش برابر مقداری پول در آینده است اگر شیوه استفاده از آن را بداند. اما در دنیای امروزی مشغله کاری به شدت افزایش پیدا کرده و همین امر باعث شده اکثر متخصصان و کارآفرینان با مشکل کمبود وقت مواجه شوند، اما آیا واقعا چنین پدیده ای وجود دارد؟ خیر در دنیا، اصطلاح کمبود وقت وجود دارد اما مشکل کمبود وقت وجود خارجی ندارد. تماما از درون انسان نشات میگرد؛ اگر شما شیوه صحیح مدیریت زمان را بدانید دیگر مشکل کمبود وقت نخواهید داشت بلکه زمانی را هم اضافه خواهید آورد. اگر تمام کتاب های مدیریت زمان را خوانده باشید، تمام سمینار های مدیریت زمان را شرکت کرده باشید قادر خواهید بود تمام مبحث مدیریت زمان را به صورت خلاصه در 5 بند بنویسید. شما در ادامه با 5 تا از کلیدی ترین تکنیک های مدیریت زمان آشنا خواهید شد که یکی از ابزارهای اصلی کارآفرینان است
یکشنبه، 5 فروردین 1397 - 23:47

مردم و مسئولان با غیرت و تعصب از کالای ایرانی حمایت کنند مردم و مسئولان با غیرت و تعصب از کالای ایرانی حمایت کنند
همه باید بر اقتصاد ملی و مصرف جنس داخلی تعصب داشته باشند و اگر جوانان همان‌قدر که در فوتبال و طرفداری از آبی و قرمز یا برخی باشگاههای خارجی تعصب دارند، بر اقتصاد داخلی و استفاده از تولید ملی نیز متعصب باشند، اقتصاد کشور اصلاح خواهد شد.
پنجشنبه، 2 فروردین 1397 - 18:30

پیام نوروزی ریاست محترم جمهوری پیام نوروزی ریاست محترم جمهوری
رئیس‌جمهور در پیام نوروزی به مناسبت حلول سال 1397 هجری شمسی ، سال 96 سال را به رغم خواست و تلاش های بدخواهان کشور ، سال موفقیت و پیروزی ملت بزرگ ایران درعرصه های مختلف برشمرد و تصریح کرد: اتحاد ملت ایران همه دشمنان را به اعجاب واداشت و به عظمت ملت ما اعتراف کردند.
پنجشنبه، 2 فروردین 1397 - 18:49

پیام رهبر معظم انقلاب اسلامی به مناسبت آغاز سال ۱۳۹۷ پیام رهبر معظم انقلاب اسلامی به مناسبت آغاز سال ۱۳۹۷
درباره‌ی سال ۹۷ ــ سالی که از این لحظه آغاز میشود ــ آنچه مهم است، این است که همه باید سخت کار کنند. بنده در شعارهای سالها معمولاً مخاطب را مسئولین قرار میدادم؛ امسال مخاطب، همه‌ی آحاد ملّت و از جمله مسئولین خواهند بود. مقدّمتاً عرض کنم، مسئله‌ی اقتصاد و فرهنگ و مسائل گوناگون همه مطرح است لکن مسئله‌ی اصلی ما امسال هم مسئله‌ی اقتصاد و معیشت مردمی است. همه باید تلاش کنند، همه باید کار کنند و محور هم عبارت است از تولید ملّی؛ یعنی اگر چنانچه تولید ملّی را ــ با شرحی که ان‌شاءاللّه در سخنرانی عرض خواهم کرد ــ همه تعقیب کنند و دنبال‌گیری کنند، بسیاری از مشکلات اقتصادی، مشکلات معیشتیِ مردم ــ هم مسئله‌ی اشتغال، هم مسئله‌ی سرمایه‌گذاری و بقیّه‌ی چیزها ــ حل خواهد شد. آسیبهای اجتماعی به میزان زیادی کاهش پیدا خواهد کرد؛ یعنی محور، تولید ملّی است. بنابراین اگر تولید ملّی شتاب بگیرد، بسیاری از مشکلات حل خواهد شد. من این را محور قرار دادم برای شعار امسال؛ شعار امسال «حمایت از کالای ایرانی» است؛ سال «حمایت از کالای ایرانی». این فقط مربوط به مسئولین نیست؛ آحاد ملّت همه میتوانند در این زمینه کمک بکنند و به معنای واقعی کلمه وارد میدان بشوند. درباره‌ی سال ۹۷ ــ سالی که از این لحظه آغاز میشود ــ آنچه مهم است، این است که همه باید سخت کار کنند. بنده در شعارهای سالها معمولاً مخاطب را مسئولین قرار میدادم؛ امسال مخاطب، همه‌ی آحاد ملّت و از جمله مسئولین خواهند بود. مقدّمتاً عرض کنم، مسئله‌ی اقتصاد و فرهنگ و مسائل گوناگون همه مطرح است لکن مسئله‌ی اصلی ما امسال هم مسئله‌ی اقتصاد و معیشت مردمی است. همه باید تلاش کنند، همه باید کار کنند و محور هم عبارت است از تولید ملّی؛ یعنی اگر چنانچه تولید ملّی را ــ با شرحی که ان‌شاءاللّه در سخنرانی عرض خواهم کرد ــ همه تعقیب کنند و دنبال‌گیری کنند، بسیاری از مشکلات اقتصادی، مشکلات معیشتیِ مردم ــ هم مسئله‌ی اشتغال، هم مسئله‌ی سرمایه‌گذاری و بقیّه‌ی چیزها ــ حل خواهد شد. آسیبهای اجتماعی به میزان زیادی کاهش پیدا خواهد کرد؛ یعنی محور، تولید ملّی است. بنابراین اگر تولید ملّی شتاب بگیرد، بسیاری از مشکلات حل خواهد شد. من این را محور قرار دادم برای شعار امسال؛ شعار امسال «حمایت از کالای ایرانی» است؛ سال «حمایت از کالای ایرانی». این فقط مربوط به مسئولین نیست؛ آحاد ملّت همه میتوانند در این زمینه کمک بکنند و به معنای واقعی کلمه وارد میدان بشوند.
پنجشنبه، 2 فروردین 1397 - 18:16

مدیریت دارایی های فیزیکی مدیریت دارایی های فیزیکی
به هر کالا، تجهیز، ابزار، ساختمان، سیستم، داده و اطلاعات و حتی نیروی انسانی که نیازمند نگهداری یا پشتیبانی باشد دارایی گفته می شود اصطلاح مدیریت دارایی در صنعت به معنی مدیریت جامع همه فازهای طول عمر یک واحد صنعتی از جمله طرح واحد صنعتی، خرید کالا و تجهیزات، ساخت، بهره برداری، نگهداری، بازسازی و نهایتاً توقف کامل بهره برداری و اسقاط دارایی ها می باشد به گونه ای که با ارتقاء فرایند تصمیم گیری، حداکثر نرخ بازگشت سرمایه در عین رعایت استانداردهای اجباری حاصل شود. مدیریت دارایی در واقع یک فرایند تجاری است که با استفاده بهینه از همه منابع موجود تولید ارزش افزوده می نماید
یکشنبه، 15 بهمن 1396 - 17:05

صفحه بعد
 
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
کلیه حقوق محفوظ است، استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
info@dini-v.com
پشتیبانی توسط: خبرافزار