صفحه اصلی     زندگی نامه     تماس با من     پیوندها  
چهارشنبه، 9 فروردین 1396 - 17:40   
  تازه ترین اخبار:  
 
اخبار ، یادداشت ها و مقالات برگزیده

روایت اینستاگرامی اسحاق جهانگیری از دیدار عیدانه سردار سلیمانی با مادرش+ عکس روایت اینستاگرامی اسحاق جهانگیری از دیدار عیدانه سردار سلیمانی با مادرش+ عکس
اسحاق جهانگیری در اینستاگرامش پستی از دیدار سردار قاسم سلیمانی با خانواده وی در اولین روز بهار منتشر کرد. به گزارش انتخاب، اسحاق جهانگیری پستی در اینستاگرامش از دیدار سردار قاسم سلیمانی با خانواده وی منتشر کرد و نوشت: اولین روز بهار سردار قاسم سلیمانی به دیدار مادرم بعنوان مادر شهیدان یعقوب و محمد آمد. ایشان رسم دارد که به دیدار خانواده های شهدا برود. از مادرم پرسیدم؛ مادر چقدر سردار را دوست داری؟ با لحنی مهربان و مادرانه گفت: خیلی. رفتار مادرم با سردار مثل فرزند خود بود و به ایشان عیدی هم داد. امروز سردار سلیمانی در نزد ملت بزرگ ایران، قهرمان ملی است.
پنجشنبه، 3 فروردین 1396 - 16:31

مطالبه مردم و رهبری از مسئولان تمرکز بر تولید و اشتغال است مطالبه مردم و رهبری از مسئولان تمرکز بر تولید و اشتغال است
حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به‌مناسبت آغاز سال ۱۳۹۶ هجری شمسی، با تبریک ولادت حضرت فاطمه‌زهرا سلام‌الله‌علیها و عید نوروز به همه‌ی هم‌میهنان و ایرانیان بویژه خانواده‌های معظم شهیدان و ایثارگران و با آرزوی سالی همراه با برکت، امنیت و رفاه برای مردم ایران و مسلمانان جهان، سال جدید را سال «اقتصاد مقاومتی: تولید- اشتغال» نامگذاری کردند. حضرت آیت الله خامنه‌ای سال ۹۵ را همراه با تلخی‌ها و شیرینی‌هایی برای ملت ایران دانستند و با اشاره به برخی از مهمترین عوامل شادکامی ملت در سال گذشته، افزودند: عزت ایران و هویت ملت عزیز در تمام قضایای سال ۹۵ مشهود بود و دشمنان در همه‌جای دنیا به اقتدار و عظمت ملت ایران اعتراف کردند.
سه شنبه، 1 فروردین 1396 - 00:52

متن کامل قانون بودجه سال ۹۶ متن کامل قانون بودجه سال ۹۶
قانون بودجه سال 1396 کل کشور از سوی علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی برای اجرا به حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور ابلاغ شد. لایحه بودجه سال 1396 کل کشور آذرماه امسال از سوی دولت تقدیم مجلس شد. بهارستان‌نشینان پس از وصول این لایحه کمیسیون تلفیق بودجه 96 را تشکیل دادند و به بررسی سند دخل و خرج دولت در سال آینده پرداختند. گزارش کمیسیون تلفیق در مورد لایحه بودجه 96 از 2 اسفندماه سال جاری در صحن علنی پارلمان مورد بررسی قرار گرفت و وکلای ملت با برگزاری 16 جلسه علنی لایحه بودجه را تصویب کردند.
یکشنبه، 29 اسفند 1395 - 17:14

قانون برنامه پنجساله ششم توسعه جمهوری اسلامی ایران قانون برنامه پنجساله ششم توسعه جمهوری اسلامی ایران
قانون برنامه پنجساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران توسط علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی به حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور کشورمان، ابلاغ شد. لایحه احکام مورد نیاز اجرای بـرنـامـه شـشـم تـوسـعـه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران دی ماه 1394 تقدیم مجلس شد و کمیسیون تلفیق برنامه ششم این لایحه را از مرداد ماه سال جاری مورد بررسی قرار داد. گزارش کمیسیون تلفیق در مورد لایحه برنامه ششم توسعه جمهوری اسلامی از اواخر آذرماه 95 در صحن علنی مجلس بررسی شد. قانون برنامه ششم توسعه مشتمل بر 124 ماده و 128 تبصره است که در جلسه علنی روز شنبه 14 اسفندماه 95 مجلس شورای اسلامی تصویب و در تاریخ 21 اسفندماه از سوی مجمع تشخیص مصلحت نظام با اصلاح بند (الف) ماده (4)، بند (ب) ماده (12)، ماده (30)، جزء(1) بند(الف) ماده(67) و تأیید ماده(16) موافق با مصلحت نظام تشخیص داده شد.
یکشنبه، 29 اسفند 1395 - 17:01

راهنمای کاربردی نحوه شکایت کارمندان و کارکنان دولت به دیوان عدالت اداری راهنمای کاربردی نحوه شکایت کارمندان و کارکنان دولت به دیوان عدالت اداری
کارمندان و کارکنان دولت، اصولا زمانی دست به شکایت از اداره محل کار خود به دیوان عدالت اداری می‌برند که فکر میکنند حقی از آنها ضایع شده و اداره محل کار نیز به حق آنها توجه نکرده و حق و حقوق آنها را اعمال نمی‌کند. اما آیا کارمند می‌تواند به صرف اینکه فکر میکند حقی از او ضایع شده اقدام به شکایت نماید!؟ وقت خود، دستگاه و دیوان را تلف نماید!؟ همه کارمندان و کارکنان دولت باید بدانند که دستگاهها ذهنیت مثبتی در خصوص شکایت کارمندانشان در دیوان عدالت اداری بر علیه خودشان ندارند.پس بنابراین بی خود و بی جهت نباید دست به شکایت برد.ما به شما خواهیم آموخت که چه رفتاری در پیش بگیرید که کمترین هزینه و بیشترین منفعت را برای شما داشته باشد.این را همیشه به یاد داشته باشید که برای شکایت همیشه وقت هست.
یکشنبه، 29 اسفند 1395 - 16:53

آنچه از "پلاسکو" آموختم آنچه از "پلاسکو" آموختم
آموختم که درباره ایمنی و مدیریت بحران، حتی در حد زندگی شخصی و حرفه ای چیز زیادی نمی دانم. دانستم که نمی دانم اگر در طبقات پایین خانه یا محل کارم آتش سوزی رخ دهد، چگونه باید جان خود و اطرافیانم را نجات دهم. دانستم که درباره کمک های اولیه چیز زیادی نمی دانم و متوجه شدم که در یادگیری مهارت های ایمنی و امدادی، کوتاهی کرده ام و باید زمانی را برای یادگیری شان اختصاص دهم.
سه شنبه، 5 بهمن 1395 - 11:16

مدیر اثر بخش برتر از مدیر موفق مدیر اثر بخش برتر از مدیر موفق
"مدیریت" به عنوان یک پدیده اجتماعی ضروری، در عصر کنونی چنان سیطره خود را بر عرصه های مختلف زندگی مردم تثبیت کرده که کمتر پدیده ای با چنین شتابی گسترش یافته است. "مدیریت" نه تنها در نظام مدرن و متمدن کنونی و در نتیجه تامین نیازهای بنیادین جوامع از لحاظ اقتصادی نهفته است، بلکه نشان دهنده ریشه های اعتقادی جوامع متعدد و نهایتاً مؤید نظریه امکان نظارت بر زندگی و معیشت انسان از طریق سازماندهی سیستماتیک منابع انسانی و اقتصادی است که عوامل انسانی ‌و اقتصادی را برای بهبود زندگی فردی و ‌اجتماعی متشکل می سازد. به سخن دیگر،" مدیر" باید دانش پژوه‌و درعین حال هنرمندی باشد‌ که‌ به سبب وقوفش بر دانش مدیریت و نیز تحت تاثیر ویژگی های فردی، بتواند با بهره گیری مطلوب و بهینه از کلیه امکانات موجود از قبیل: نیروی انسانی،اختیارات سازمانی، تجهیزات و سرمایه، سازمان متبوع خود را در جهت تحقق اهداف تعیین شده هدایت و رهنمون سازد.
سه شنبه، 2 آذر 1395 - 21:39

سلطه بوروکراسی سلطه بوروکراسی
با مطالعه بُعد مدیریتی برخی سازمانهای دولتی به نظر می رسد مدیریت این سازمانها در سیطره دو عنصر اصلی هستند، اول مدیرانی که فکر می کنند سازمان را اداره می کنند؛ دوم بوروکراسی قوانین و مقررات عنصری که واقعا سازمان را می چرخاند! ناکارآمدی مدیریت، و سلطه بوروکراسی در چنین سازمانهایی زمانی بیشتر نمود پیدا می کند، که با مراجعه ذی نفعان به ایشان برای حل مشکلی که بر اساس منطق انسانی مشکل قلمداد نمی شود، محدود کنندگی بوروکراسی قوانین و مقرراتی که توسط انسان برای حل مشکل تدوین شده است ، به عنوان مانع عمده حل مشکل از سوی مدیر مطرح می شود. بوروکراسی که به زعم وى به عنوان قانونی مقدس و لایتغیر تلقی می شود. مارکس وبر واضع نظریه بوروکراسی در انتهاى کتاب مربوطه نگرانى را از تدوین نظریه بوروکراسى اعلام مى دارد و آن نگرانی از تبدیل بوروکراسى از وسیله ای برای تحقق هدف به خود هدف است، اتفاقی که در حال حاضر توسط نامدیران به وفور در سازمانهای دولتی در حال وقوع است. شاید بتوان نیت اصلی انیشتن از ارائه معادله محاسبه انرژی اتمی و ماحصل واقعی آن را، با نیت اصلی وبر از وضع نظریه بوروکراسی و ماحصل واقعی آن مقایسه کرد. اولی به دست وحشیان تمدن تمثیل از شهریار و دومی به دست نامدیران از یک ابزار کارکردی به ابزار کژکارکردی بدل شده است.
چهارشنبه، 26 آبان 1395 - 20:47

 EFQM چیست؟ EFQM چیست؟
مدل تعالی سازمانی مدلی است که سازمانها را ارزیابی و عملکرد آنها رااندازه گیری می کند. این مدل به سازمانها کمک می کند تا با مقایسه وضعیت موجود و مطلوب خود تفاوتها را شناسایی کنند ، سپس با بررسی علل وقوع این تفاوتها راه حلهای بهبود وضع موجود را پیدا و آنها را اجرا نمایند. ( تعریف عمومی مدل تعالی [1]) بنیاد اروپایی مدیریت کیفیت یا European Foundation of Quality Management که به اختصار EFQM خوانده میشود در سال 1988 توسط 14 شرکت بزرگ اروپایی[2] تشکیل شد و در حال حاضر 600 سازمان بزرگ چند ملیتی و ملی عضو آن هستند . EFQM در حقیقت یک سازمان غیر انتفایی متولی بررسی چهارچوب تعالی سازمانی موسوم به EFQM Excellence Model, است . ابتدا به بررسی مدل تعالی سازمانی میپردازیم :
یکشنبه، 16 آبان 1395 - 14:52

چگونه دروغگو را تشخیص دهیم؟ چگونه دروغگو را تشخیص دهیم؟
تکنیک هایی که در زیر درمورد تشخیص دروغ و دروغگو برایتان معرفی می کنیم، معمولاً توسط پلیس و نیروهای امنیتی استفاده می شود. این تکنیک ها برای مدیران، کارفرماها و افراد عادی برای استفاده در موقعیت های روزمره که تشخیص دروغ از راست به جلوگیری از قربانی شدن برای دسیسه و فریب کمک می کند، مفید است. هشدار: گاهی اوقات، نادانی بهتر است. بعد از به دست آوردن این علم، ممکن است با فهمیدن اینکه کسی به شما دروغ می گوید، آزرده خاطر شوید.
یکشنبه، 9 آبان 1395 - 20:01

راهکارهای ساده برای حفظ و تقویت انگیزه کارکنان راهکارهای ساده برای حفظ و تقویت انگیزه کارکنان
برخی مدیران نه‌تنها کمکی به حفظ منابع انسانی نمی‌کنند، بلکه باعث می‌شوند اعضای تیم همه انگیزه‌شان را از دست بدهند، مدیران با رعایت برخی نکات ساده می توانند میزان انگیزه کارکنان خود را تقویت کنند. نقش کارکنان به طور حتم از مهمترین عوامل موفقیت و ناکامی سازمان ها در دستیابی به اهداف تعریف شده به حساب می آید، هرچقدر منابع انسانی از دانش و انگیزه بیشتری برخوردار باشد، درصد موفقیت سازمان نیز به طور چشمگیری افزایش خواهد یافت. هرچند درارتباط با اهمیت نقش کارکنان بعنوان عنصر ارزشمند و وظایف مدیریت سازمان در چند سال اخیر متون داخلی وخارجی بسیاری تالیف و در اختیار مدیران و تصمیم گیران حوزه های مختلف اجرایی قرار گرفته است، اما می توان ادعا کرد که تاکنون این مهم در افزایش بهره وری و کارآیی سازمانی درکشورمان مغفول واقع و بصورت شایسته به آن پرداخته نشده است.
یکشنبه، 9 آبان 1395 - 19:59

 شفاف‌سازی منابع و هزینه‌های انتخاباتی و اعمال نظارت دقیق بر آن شفاف‌سازی منابع و هزینه‌های انتخاباتی و اعمال نظارت دقیق بر آن
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در اجرای بند ۱ اصل ۱۱۰ قانون اساسی، سیاست‌های کلی «انتخابات» را که پس از مشورت با مجمع تشخیص مصلحت نظام تعیین شده است، ابلاغ کردند.
شنبه، 24 مهر 1395 - 16:05

 اعضای اوپک به چه قیمت از نفت نیاز دارند؟ اعضای اوپک به چه قیمت از نفت نیاز دارند؟
با اجازه دادن به سقوط قیمت‌ نفت، تولیدکنندگان پرهزینه از دور خارج شده و کاهش عرضه مازاد موجب صعود 80 درصدی قیمت نفت از ژانویه تاکنون شده است. تقریبا تمامی 27 تحلیلگر مورد بررسی بلومبرگ بر این عقیده‌اند که اعضای اوپک این استراتژی را ادامه خواهند داد. پیشنهاد جایگزین، طرح فریز نفتی بود که در نشست ماه گذشته در اوپک رد شد. با توجه به آخرین اظهارات اعضای اوپک و تحلیلگران، سهم عرضه هر کشور در ماه آوریل در ادامه آمده است.
پنجشنبه، 8 مهر 1395 - 14:15

اصرار دارم بر وحدت قلوب و اتحاد نیروهای مؤمن و انقلابی اصرار دارم بر وحدت قلوب و اتحاد نیروهای مؤمن و انقلابی
اختلاف بین برادران مؤمن هیچ به مصلحت نیست؛ باید نقطه مقابل دشمن حرکت کنیم... به یکی از برادران با ملاحظه صلاح او و کشور توصیه کردیم وارد نشود
دوشنبه، 5 مهر 1395 - 12:22

8 علت سردرد
تقریبا نیمی از جمعیت بزرگسال جهان در طول سال گذشته حداقل یکبار دچار سردرد شده اند که معمولا علت این سردردها، استرس، مصرف برخی غذاها، سیگار، کمبود خواب یا حذف وعده های غذایی است. اما سردرد علت های دیگری هم دارد که معمولا سخنی از آن ها به میان نمی آید. در ادامه به بیان هشت مورد از عجیب ترین دلایل سردرد می پردازیم.
شنبه، 3 مهر 1395 - 13:32

دانشمندان با تبدیل دی اکسید کربن، برق تولید کردند دانشمندان با تبدیل دی اکسید کربن، برق تولید کردند
دانشمندان آمریکایی روش جدیدی برای جذب دی اکسید کربن و تبدیل آن به یک محصول مفید در حین تولید برق ابداع کردند. در پی یک مطالعه جدید، محققان دانشگاه کرنل از روش جدیدی برای جذب گازهای گلخانه ای و تبدیل آن به یک محصول مفید در حین تولید برق پرده برداشتند. این محققان یک پیل انرژی آلومینیوم/ دی اکسید کربن ابداع کردند که از واکنش های الکتروشیمیایی برای جدا کردن دی اکسید کربن و تولید برق استفاده می کند.
شنبه، 16 مرداد 1395 - 19:27

تأیید صلاحیت نامزدها یک دوره‌ای است/ آسیب‌های خرید و فروش آراء تأیید صلاحیت نامزدها یک دوره‌ای است/ آسیب‌های خرید و فروش آراء
سخنگوی شورای نگهبان گفت: در هر دوره‌ای از برگزاری انتخابات، صلاحیت افراد مجدد بررسی می‌شود و صلاحیتی که شورای نگهبان اعلام می‌کند، فقط برای یک دوره است... کدخدایی همچنین به زمانبندی انتخابات در نظام فعلی انتخاباتی کشور اشاره کرد و گفت: این مسئله نیز دشواری‌های بسیاری برای ما ایجاد کرده که لازم است اصلاح شود. ...وی تخلفات انتخاباتی، تبلیغات انتخاباتی و هزینه‌های تبلیغات را از دیگر اشکالات و چالش‌های نظام انتخاباتی فعلی توصیف کرد و گفت: در حال حاضر مشخص نیست فعالیتی که یک نامزد انجام می‌دهد، در چه زمانی تبلیغات محسوب می‌شود و در چه زمانی تبلیغات نیست... سخنگوی شورای نگهبان همچنین درباره برخوردهای صورت گرفته با تخلفات انتخاباتی از قبیل خرید و فروش آراء نیز گفت: برخوردهایی صورت گرفته اما متاسفانه در نظام فعلی انتخاباتی برخورد با تخلفات، حداقلی و کُند است که تاثیر لازم را ندارد.متن کامل نشست خبری سخنگوی شورای نگهبان به نقل از مهر در ادامه آمده است:
شنبه، 16 مرداد 1395 - 19:04

معرفی ۱۰ شرکت برتر جهان در عرصه اینترنت معرفی ۱۰ شرکت برتر جهان در عرصه اینترنت
بیش از ۲۵ سال پیش یک فیزیکدان بریتانیایی به نام تیم برنرز لی سنگ بنای شبکه جهانی وب را گذاشت و مقدمات یک جهش را فراهم کرد. در اینجا به ۱۰ شرکت برتر جهان می پردازیم که بدون وب به این موفقیت و جایگاه نمی‌رسیدند.
شنبه، 16 مرداد 1395 - 10:11

10 تصمیم مالی که 10 سال دیگر از گرفتن آنها پشیمان خواهید شد 10 تصمیم مالی که 10 سال دیگر از گرفتن آنها پشیمان خواهید شد
زندگی پر از تصمیم‌های مالی است، بعضی ساده، بعضی سخت، اما همگی آنها نهایتا روی زندگی شما در آینده تاثیر می‌گذارند. به خاطر گرفتن چنین تصمیماتی، طی یک دهه، زندگی شما ممکن است کلا زیر و رو شود. امروز می‌خواهم درباره‌ی بعضی از این انتخاب‌های مالی حرف بزنم که قرار است در ۱۰ سال آینده از گرفتن‌شان پشیمان بشوید. می‌خواهم شما را از درد و رنج ناشی از گرفتن این تصمیمات نجات بدهم. حرف‌های امروز من را آویزه‌ی گوش‌تان بکنید که قرار است حسابی به دردتان بخورند.
شنبه، 16 مرداد 1395 - 10:05

تفاوت مذاکره و مناظره در چیست؟ تفاوت مذاکره و مناظره در چیست؟
بسیار پیش می‌آید که در حوزه ارتباطات نیز، مانند بسیاری از حوزه‌های دیگر، کلمات و واژه‌ها را با بی‌دقتی به جای یکدیگر به کار ببریم. «مذاکره» و «مناظره» دو مورد از این واژه‌ها هستند. بعضی از ما، مناظره را مصداقی از مذاکره می‌دانیم و گروه دیگری هم که کمی تخصصی‌تر نگاه می‌کنند، بر این باور هستند که «مناظره»، شکلی از «مذاکره رقابتی» است و با مدل «برد-باخت» انجام می‌شود. از لحاظ علمی، «مذاکره» و «مناظره» تفاوت‌های جدی با هم دارند و همین تفاوت‌ها باعث می‌شود که ابزارها و الگوی ذهنی مورد استفاده در یکی، در دیگری قابل استفاده نباشد. در اینجا به برخی از مهم‌ترین این تفاوت‌ها اشاره می‌کنیم:
یکشنبه، 3 مرداد 1395 - 18:06

30 ویژگی افراد ضعیف
1-به ندرت سؤال می‌کنند؛ ۲-تفاوت میان تدبیر و حیله را نمی‌دانند؛ ۳-قابل پیش‌بینی نیستند؛ ۴-به ندرت فرد توانمندی اطرافشان پیدا می‌شود؛ ۵-نهایت تلاش خود را می‌کنند تا نگویند: اشتباه کردم؛ ۶-خیلی سریع می‌خواهند به پول برسند؛ ۷-خیلی اصرار دارند آدم‌های خوبی هستند؛ ۸-تصور می‌کنند سر همه را کلاه گذاشته‌اند؛ ۹-دائما روش و فکر و حلقه تغییر می‌دهند؛ ۱۰-شخصیت داشتن و ثبات شخصیتی برای منافع آنها، آفت است؛ ۱۱-به ندرت به پی‌آمد‌های کارهای خود اهمیت می‌دهند؛ ۱۲-با ارادت، چاپلوسی و وارونه جلوه دادن مسایل، رشد می‌کنند؛ ۱۳-چون برای کسب پول و مقام عجله دارند، بسیار تزویر می‌کنند؛ ۱۴-بیهوده می‌خندند؛ ۱۵-برای ارائه تصویر مثبت از خود، از هر حیله‌ای استفاده می‌کنند؛ ۱۶-در رابطه با یک موضوع، به افراد مختلف، تفاسیر مختلف می‌گویند؛ ۱۷-بسیار طمع و حسادت دارند؛ ۱۸-حوصله ندارند سی سال زحمت بکشند تا احترام دیگران را بدست آورند؛ ۱۹-مجهز به صفت چاپلوسی‌اند؛ ۲۰-بسیار وقت می‌گذارند تا سر از کار دیگران درآورند؛ ۲۱-حداقل نصف آنچه که می‌گویند صحت ندارد؛ ۲۲-اعتماد به نفس مبتنی بر جهل دارند؛ ۲۳-بسیار افراد کوتاه مدت هستند؛ ۲۴-چون با حیله‌گری کار خود را پیش می‌برند، بسیار فراموش کارند؛ ۲۵-زبانشان بسیار تلخ است؛ ۲۶-اهل هیاهو هستند؛ ۲۷-برای رسیدن به پول با هر اهریمنی کار می‌کنند؛ ۲۸-تقریباً به جز پول و مقام، هیچ اصل دیگری برای آنها مهم نیست؛ ۲۹-نتیجه (۱): اتوموبیل بنز آنقدر با کیفیت است که نیازی به دروغ و تبلیغ و وارونه سازی برای فروش ندارد؛ ۳۰-نتیجه (۲): توانایی‌ها و خلاقیت‌های افراد باشخصیت آنقدر فراوان است که نیازی به بازی و تزویر و جعل ندارند.
جمعه، 1 مرداد 1395 - 14:39

اهر و هریس از نگاه گردشگری اهر و هریس از نگاه گردشگری
اهر بزرگترین شهر منطقه ارسباران است. حضور این شهر در تاریخ آذربایجان همواره پررنگ بوده است. در دوره ایلخانان مغول، اهر استراحتگاه تابستانی ایلخان ها بود. در زمان صفویان هم اهر توجه پادشاهان را جلب کرد. چرا که قبر شیخ شهاب الدین ( مرشد شیخ صفی الدین اردبیلی) در آنجا قرار دارد. زمانی که از هریس صحبت می کنید آنچه به ذهن تان می رسد فرشی است که همیشه محبوب کسانی بوده است که به صنایع دستی آذربایجان علاقه داشته اند. فرش هریس شاید معروف ترین صنایع دستی آذربایجان می باشد.
چهارشنبه، 30 تیر 1395 - 18:01

کدخدایی، علیزاده وموسوی بعنوان حقوقدانان شورای نگهبان انتخاب شدند. کدخدایی، علیزاده وموسوی بعنوان حقوقدانان شورای نگهبان انتخاب شدند.
سه نفر از اعضای حقوقدان شورای نگهبان از بین افراد معرفی شده از سوی رئیس قوه قضاییه در جلسه علنی امروز مجلس انتخاب شدند. براساس شمارش آرا عباسعلی کدخدایی با ۲۰۶ رای، محمدرضا علیزاده با ۱۸۱ رای و سیدفضل الله موسوی با ۱۵۲ رای حائز اکثریت آرا شده و بعنوان حقوقدان شورای نگهبان انتخاب شدند. رئیس قوه قضاییه هفته گذشته عباسعلی کدخدایی، محمدرضا علیزاده، احمد بیگی حبیب آبادی، محمدهادی صادقی و سیدفضل الله موسوی به عنوان نامزدهای حقوقدان شورای نگهبان به مجلس شورای اسلامی معرفی کرد.
چهارشنبه، 23 تیر 1395 - 10:22

منتخب مردم ورزقان نماینده معین حوزه اهر و هریس شد منتخب مردم ورزقان نماینده معین حوزه اهر و هریس شد
نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس گفت: با نظر اکثر نمایندگان استان تصمیم بر این شد تا منتخب مردم ورزقان برای یک سال عهده‌دار نمایندگی معین حوزه اهر و هریس انتخاب شود.
سه شنبه، 22 تیر 1395 - 18:20

راه درمان بی ادبی چیست؟
ادب نوعی رفتار خاصّ و سنجیده با افراد پیرامون (از کوچک و بزرگ و آشنا و بی گانه) است که از تربیت شایسته نشأت می گیرد. عاقلانه زیستن و متانت در گفتار و وقار در رفتار، نشانه ادب است و بی خردی، گفتار زشت، بددهانی، تندخویی، زشت گویی، دشنام و توهین، سبکسری و خیره سری، لجاجت و عناد و ... نمونه هایی از بی ادبی است. ادب، هنری آموختنی است که باید نکته های دقیق تربیتی را دریافت کرده و به آنها عمل کرد. آشنایی با دستورات اسلام و روش زندگی پیامبر گرامی اسلام (ص) و ائمه معصومین (ع) و الگو گیری از آنان بهترین و نزدیک ترین راه برای رسیدن به اخلاق و ادب نیکو است. همچنین رفتار نیک دیگران، بر انسان تأثیر مثبت و ناپسندی های اخلاقی مردم نیز تأثیر سوء می گذارد. انسان های فرزانه از رفتارهای ناپسند دیگران هم عبرت و درس می آموزند. بهترین راه درمان بی ادبی توجه به بی ارزش بودن افراد بی ادب و ارزش مند بودن افراد مؤدب در تمام جوامع است. در زمینه اخلاق و آداب اسلامی کتاب ها و منابع زیادی وجود دارد که در پاسخ تفصیلی به برخی از آنها اشاره می کنیم.
یکشنبه، 20 تیر 1395 - 22:59

صفحه بعد
 
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
کلیه حقوق محفوظ است، استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
info@dini-v.com
پشتیبانی توسط: خبرافزار