صفحه اصلی     زندگی نامه     تماس با من     پیوندها  
شنبه، 18 آذر 1402 - 12:20   
  تازه ترین اخبار:  
 
یادداشت ها و نوشته های مدیر سایت

نمی توانی بکش کنار!
پزشکی پس از دیدن حادثه رانندگی، قدم پیش گذاشت تا به حادثه دیدگان کمک کند،داشت مصدومین را با حداقل امکانات موجود مداوا می کرد که در این هنگام مردی محکم او را کنار زد و گفت: نمی توانی بکش کنار! من دوره کمک‌های اولیه دیده‌ام. پزشک چند لحظه به کارهای آن مرد نگاه کرد، دید آن مقدارکمک های اولیه ای را هم که انجام داده بود طرف دارد خراب می کند. سپس آرام به شانه مرد زد و گفت: وقتی به مرحله‌ای رسیدی که باید دکتر خبر کنی من اینجا در خدمتتان هستم! فکر نمی کنی که حالا وقشه، خودت کنار بکشی!!
شنبه، 27 آبان 1402 - 15:52

مواظب ترفند رسانه های اجاره ای باشیم!!
رسانه اجاره ای رسانه ای است که با استفاده از ترفند هدف وسیله را توجیه می کند ، به طرف مقابلش تحت عنوان رسانه مستقل و به نام افشا گری هرگونه توهین و افترا و جسارت را روا می دارد اما اگر یکی به او گفت بالای چشم جای ابروست چنان الم شنگه ای برپا می کند که نگو!؟
دوشنبه، 1 آبان 1402 - 17:20

معادن اهر چوب دخالت ها و منیت ها را می خورد!
عدم توجه به اکتشافات معدنی منطقه ازجمله در پهنه مس و بی برنامگی و سکوت در برابر ارسال مواد معدنی خام که سنگینی بارشان همین مقدار از جاده های روستایی را از بین می برد و دخالت های اشخاص خاص در معادن و کارخانه های تابعه در حالی که خود باید مدافع حقوق عموم باشند، دودش به چشم مردم می رود
یکشنبه، 30 مهر 1402 - 15:42

ثبت نام دوازدهمین دوره انتخابات ثبت نام دوازدهمین دوره انتخابات
با اتکال به ذات لایزال الهی امروز فرآیند بیست گانه ثبت نام کاندیداهای دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی را تکمیل و ثبت نام خود را از حوزه انتخابیه اهر و هریس قطعی نمودم
شنبه، 29 مهر 1402 - 16:39

فرآیند و ساز و کارهای انتصابات مدیران را اصلاح نمایید!
وقتی مسئولین ارشد استانها بعضا بدون توجه کافی به توانمندی ،تخصص ، تجربه و اقتضائاتی که برای مسئولیت هایشان لازم است ، با ساز و کارهای غیر رسمی و از طریق چانه زنی و رایزنی با مقامات موثر ستادهای انتخاباتی و توصیه های خارج از دولت انتخاب می شوند، چگونه می توان مدیران ناکارآمد را شناسایی ، ارزیابی و مقدمات عزل شان را فراهم آورد؟
دوشنبه، 10 مهر 1402 - 19:14

چگونه یارانه می دهیم؟
آیا این همه یارانه که میدهیم ، در زمان صحیح، مکان صحیح و به شخص صحیح می رسد؟ یارانه ای که به مصرف جامعه هدفش نرسد ، قابلیت ذخیره سازی، انتقال به غیر و بیش نمایی، خرید و فروش و قاچاق به خارج از کشور را داشته باشد،  غیر قابل کنترل و خود عامل تورم، پایین آمدن قدرت خرید مردم ، ایجاد بازار رانت و بی ثباتی بازار می گردد.
جمعه، 7 مهر 1402 - 16:00

کلیات برنامه هفتم توسعه تصویب شد
به اعتقاد کارشناسان ذیربط که در فضای رسانه ای منتشر شده است مهم ترین نقاط قوت شکلی لایحه برنامه هفتم توسعه عبارتند از؛ ۱)انطباق شکلی با سیاست‌های کلی برنامه هفتم ۲)ارائه جدول اهداف کمّی در ابتدای هر فصل ۳)مشخص بودن متولی در بسیاری از احکام و مهم ترین نقاط ضعف شکلی نیز عبارتند از : ۱)واقع‌بینانه نبودن بخش قابل‌توجهی از اهداف کمّی و عدم ارتباط برخی اهداف با احکام هر بخش ۲)فقدان اهداف کمی به تفکیک هر سال ۳)دائمی بودن بخش قابل‌توجهی از احکام و تعرض به قوانین دائمی ۴)عدم وجود جدول کمّی منابع قابل برنامه ریزی ۵)ذکر نشدن شیوه نظارت بر اجرای برنامه
دوشنبه، 3 مهر 1402 - 23:35

نرخ وابستگی جمعیت اهر و هریس
یکی از مولفه های نشان دهنده وضعیت جمعیتی یک جامعه، نسبت وابستگی جمعیت(Dependency ratio) است. نسبت وابستگی از تقسیم نمودن جمعیت سالمندان و کودکان بر جمعیت در سن کار بدست می آید. به بیان دیگر، نسبت وابستگی از تقسیم مجموع جمعیت افراد کمتر از ۱۵ سال و افراد ۶۵ ساله یا بیشتر، بر جمعیت بین ۱۶ تا ۶۴ سال بدست می آید. افزایش «نسبت وابستگی جمعیت» که به معنای نسبت بازنشستگان و کودکان به جمعیت در سن کار است، تبعات منفی متعددی برای اقتصاد کشورها دارد مطابق آمارهای موجود نسبت وابستگی متوسط جمعیت استان ۴۱.۶ ، شهرستان اهر ۴۹ و  شهرستان هریس ۵۱.۶ درصد می باشد
دوشنبه، 3 مهر 1402 - 22:37

سخنی با رئیس جمهور محترم؛
اعطای اختیارات ویژه به استاندار سیستان و بلوچستان اگر کارساز هست که می تواند باشد، افزایش اختیارات سایر استانداران چرا نه؟
جمعه، 24 شهریور 1402 - 00:19

صندوق بیمه اجتماعی، کشاورزان ، روستائیان و عشایر و صندوق بیمه کشاورزی وغفلت های بی دلیل ما!؟
در مورد صندوق بیمه اجتماعی بحث زیاد است، فعلا بماند، در حالی که باغات و زمین های زراعی، تاسیسات و ابنیه کشاورزی ما هر ساله به دلایل مختلف خسارت می بینند، چرا و به چه دلیل نتوانیم از این امکان قانونی استفاده کنیم؟
شنبه، 18 شهریور 1402 - 22:20

سیل اهر و درس هایی که باید آموخت!
در موضوع سیل اهر زمین و زمان را به هم ندوزیم مگر تا دیروز همه باغداران و کشاورزان دبه به دست دنبال جرعه ای آب برای باغات خود نبودند؟ مگر چاهاهای آب کشاورزی ته نکشیده بود؟ مگر سد ستارخان خالی از آب نشده بود؟ مگر همه منتظر نزولات آسمانی نبودیم، حالا به جای خوشحالی از بارش باران ناراحتیم ، بله ناراحتیم چون برخی ار شریفترین افراد جامعه همه هستی خود را از دست دادند و فعلا از دست کسی کاری ساخته نیست؟!
چهارشنبه، 8 شهریور 1402 - 21:28

دانشکده فرش هریس و ضرورت احیا و ارتقاء آن دانشکده فرش هریس و ضرورت احیا و ارتقاء آن
دانشکده فرش هریس پس از 15 سال فعالیت و آموزش و تربیت دانشجو در سال99 تعطیل و به نقاهتگاه بیماران کرونایی تبدیل شده است ، این دانشکده از بهمن ماه سال 84 در مقطع کاردانی و از سال 92 در دوره کارشناسی دانشجویان بومی و غیربومی زیادی را تحویل جامعه فرش داده است فرش هریس جزو فرش هایی است که از لحاظ رنگ و نگار و بافت سنتهای روستایی و اصیل ایرانی منحصر به فرد و دارای شهرت جهانی است صنعت فرش وقتی رونق خود را حفظ می کند که با دانشگاه نه مرتبط بلکه شریک باشد.
سه شنبه، 7 شهریور 1402 - 15:17

ارتقاء سطح شبکه بهداشت اهر به دانشکده آری یا نه؟
با توجه به سابقه ، قدمت و نیاز منظقه قره داغ حداقل توقع از وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی این است که سطح شبکه بهداشت و درمان اهر به دانشکده علوم پزشکی ارتقا یابد ،تلاش های نماینده محترم اهر و هریس در ارتباط با دانشکده پرستاری و مامایی اهر قابل تقدیر است اما اهل فن بهتر می دانند که بدون تامین ردیف اعتباری مستقل فعالیت این دانشکده برد کوتاه مدت داشته و وعده هایی نظیر ایجاد ساختار سازمانی و ... از سوی مسئولین امر به نوعی مدیریت زمان است و کمک به موضوع نخواهد کرد.
سه شنبه، 7 شهریور 1402 - 12:04

هفته دولت است و یاد شهیدان رجایی و باهنر و شهید دستجردی گرامی باد
از شهید رجایی نقل است که ایشان وقتی میخواست تصمیمی برای ملت بگیرد قدمی یا قلمی بردارد ، پیش خود فکر می کرد که الان عرصات محشره و مردم یک طرف و ایشان یک طرف و خداوند متعال هم به عنوان حکم از او بابت تک تک تصمیماتش توضیح میخواهد و او باید پاسخ دهد و از شهید باهنر نقل است وقتی که ایشان به عنوان وزیر آموزش و پروش از مجلس رای اعتماد می آورند خبرنگار از ایشان می پرسد الان احساستان چیست ایشان پاسخ می دهند که تا این لحظه اگر چهار فرزند داشتم الان احساس می کنم ۱۱ میلیون فرزند دارم و بار بسیار سنگینی از این بابت روی دوش من هست
یکشنبه، 5 شهریور 1402 - 15:17

مصوبه کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها چند نفر به عده نمایندگان مجلس اضافه می کند؟ مصوبه کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها چند نفر به عده نمایندگان مجلس اضافه می کند؟
طرح اصلاح جدول حوزه های انتخابیه مجلس شورای اسلامی و تعداد نمایندگان آنها در دستور کار این هفته مجلس شورای اسلامی قرار گرفته است ، مشابه چنین تصمیمی در برخی ادوار قبلی مجلس هم گرفته شده بود ولی به سرانجام نرسید.   برای اولین بار در سال ۷۸ با لایحه دولت، تعداد نمایندگان مجلس از ۲۷۰ نفر به ۲۹۰ نفر رسید با اینکه مطابق اصل ۶۴ قانون اساسی " پس از هر ده سال، با در نظر گرفتن عوامل انسانی، سیاسی، جغرافیایی و نظایر آنها حداکثر بیست نفر نماینده می‌تواند اضافه شود" این افزایش تعداد دیگر تکرار نشد
دوشنبه، 30 مرداد 1402 - 20:26

مدیریت و بکارگیری افراد شایسته
هنگامی که رییس جمهور می خواهد برای انتخاب کابینه خود تصمیم بگیرد، گاهی اتفاق می افتد که برخی از نزدیکان ایشان به او می گویند: اگر فلان شخص را برای معاونت اول یا وزارت منصوب کنید، مردم خواهند گفت او رئیس‌جمهوری بهتر از شما خواهد بود و اینگونه با تاثیر گذاری خود و حذف آن شخص به حساب خودشان به دولت و رییس جمهور خدمت می نمایند ، غافل از اینکه در کنار رئیس جمهور باید بهترین افراد و افراد بالقوه ای هم باشند که بعد از او بتوانند رئیس‌جمهور بهتری بشوند.
شنبه، 28 مرداد 1402 - 11:21

سد ارباطان و فرصت هایی که از دست رفت؟!
وقتی از کنار این سد بی آب و جان رد می شوی و کاناهای اجرا شده خالی از آب کشاورزی، را ملاحظه می کنی تنها سهمت از این تماشا افسوس و تاسف هست؟! پروژه احداث ایستگاه پمپاژ و کانال های مورد نیاز این سد برای اسفاده مزارع پایاب آن از سال ۱۳۸۳ شروع شد. مع الاسف در سال ۱۳۸۷ به دلیل فرونشست و نشتی آب غیرقابل استفاده گردید و بیش از ۲۰ میلیون متر مکعب آب از دسترس خارج و فرصت ها را به تهدید تبدیل کرد. در حالی که علاوه بر آبیاری زمین های پایاب مقرر بود آب شرب شهرهای بخشایش و کلوانق با احداث تصفیه خانه از این سد تامین شود که نشد. صد البته بنا به اعلام کارشناسان و اهل فن احیا و ترمیم این سد امکان پذیر است که اول عزم و اراده مسئولین ذیربط را می طلبد و دوم اخذ و تخصیص اعتبار و بودجه مورد نیاز را ؟!
جمعه، 27 مرداد 1402 - 21:45

بافت فرسوده اهر و فرصت های سرمایه گذاری که ازدست رفت؟
چرا بافت فرسوده اهر با استفاده از تسهیلات فاینانس نوسازی نشد؟ و چرا هتل سه ستاره سازمان گردشگری اهر که شهرداری اهر نیز با دادن زمین طرح در سرمایه گذاری این پروژه مشارکت داشت، در مرحله تسطیح زمین ماند و زمین به یک نهاد دیگری داده شد؟ در همین راستا یادداشتی به شرح ذیل در سال 89 در این وب سایت درج شده است که درنوع خود قابل توجه است
سه شنبه، 24 مرداد 1402 - 10:59

خبرنگار باشیم!
خبرنگار، انعکاس احوال و زبان حال مردم است و در عین حال وقایع و اتفاقات جامعه را ثبت و ضبط می نماید ، یک رویداد کشوری و یا محلی مهم و تاثیر گذار قبل از اینکه به دست توانا و ذهن خلاق خبرنگار نگارش و منتشر شود شاید خیلی مورد توجه عموم نباشد، مهارت خبری خبرنگار است که به قول معروف مو را از ماست بیرون می کشد و افکار عمومی را متوجه اهمیت و حساسیت آن موضوع می کند شاغل این حرفه اگر برای خوش آمد، له و یا علیه این و آن و بدون پرداختن به اصل موضوع قلم فرسایی کند،اولین قربانی اش خودش خواهد بود ولو اینکه در کوتاه مدت به ظاهر سود هم ببرد والبته این موضوع از ساحت حرفه خبرنگاری به دور است و این خبرنگاران هستند که همیشه به خاطر انتشار واقعیت ها، در معرض تهدید و آسیب های جدی هستند
چهارشنبه، 18 مرداد 1402 - 17:25

صریح و بی پرده با خودمان
سوراخ دعا را گم نکنیم ، قرار نیست نامزد انتخابات مجلس هرجایی رفت از هر طریق ممکن ! کمک مالی بکند و تا مردم به او بگویند آدم خوب!زیرا این طناب مساعدت اگر با غرض ناصواب همراه باشد بالاخره در یک جایی پاره می شود و طرف تا بیاید چشمش را باز کند می بیند ته چاه است رفتن به جمع فلان هیات مذهبی ، فلان تیم ورزشی ،فلان مدرسه ، روستا و ...و دادن مبلغی به عنوان کمک و ... که اگر کاندیدا نبودیم ، عمرا این کارها را نمی کردیم! نه تنها در دراز مدت به اعتقادات مردم لطمه می زند بلکه چیزی عاید آنها نمی کند.
یکشنبه، 15 مرداد 1402 - 15:51

جای خالی انرژی‌های تجدید پذیر در سبد انرژی کشور جای خالی انرژی‌های تجدید پذیر در سبد انرژی کشور
طبق گزارش های منتشر شده کل برق کشور ابتدا به گاز و بعد به آب(برق آبی) وابسته است .به عبارتی ۹۲ درصد برق کشور به گاز و باقی آن به میزان آب جمع شده در پشت سد ها وابسته است. بر اساس آمار منتشره ایران دارای 300 روز آفتابی و ظرفیت بالای انرژی باد است که دارای ظرفیت 60 هزار مگاوات تولید انرژی خورشیدی و 30 هزار مگاوات انرژی بادی است که اگر به تولید برسد معادل کل ظرفیت موجود اسمی نیروگاههای حرارتی و آبی خواهد بود.
شنبه، 14 مرداد 1402 - 11:51

انتخابات دوازدهم و بی برنامگی احزاب وجریان های سیاسی! انتخابات دوازدهم و بی برنامگی احزاب وجریان های سیاسی!
دوره زمانی برنامه پنجساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران بین سال‌های ۱۳۹۶ تا۱۴۰۰ است و مقرر بود به رشد اقتصادی متوسط سالیانه ۸ درصد برسیم که مطابق آمار و ارقام منتشره متوسط رشد سالانه کمتر از یک درصد بوده ، این در حالی است مجلس شورای اسلامی در اسفند سال گذشته قانون برنامه پنجساله ششم توسعه را تا زمان تصویب قانون برنامه هفتم توسعه و حداکثر برای شش‌ماه تمدید نموده است یعنی بودجه سال جاری همچنان برمبنای احکام برنامه ششم استوار است!
جمعه، 13 مرداد 1402 - 23:37

نواری از نقوش ورنی بر لباس دوم تیم تراکتور ایران در لیگ قهرمانان آسیا نواری از نقوش ورنی بر لباس دوم تیم تراکتور ایران در لیگ قهرمانان آسیا
حمایت معنوی از این میراث ارزشمند در شرایطی که چند سالی است خبری از برگزاری جشنواره ورنی در اهر نیست ، جای تحسین دارد . ورنی بافی از بافته های مطرح و قدیمی منطقه‌ی آذربایجان بالاخص هنر زنان عشایر قره داغ است. شهر اهر نخستین شهر ملی صنایع دستی استان است و به عنوان شهر ملی ورنی ثبت شده است. حوزه صنایع‌دستی به ویژه صنعت ورنی ظرفیت ویژه‌ای در منطقه قره داغ برای ایجاد اشتغال با هزینه پایین دارد، پرداخت تسهیلات بانکی از محل تسهیلات تبصره ۱۶ قانون بودجه مربوط به اشتغال و کار آفرینی در حوزه صنایع دستی  میتوانست در پایداری ایجاد اشتغال در منطقه ارسباران بسیار مفید واقع گردد.
پنجشنبه، 12 مرداد 1402 - 00:27

طنز تلخ سد هرزه ورز هریس!
در خبرها دیدم که اعتباری برای اتمام مطالعه سد هرزه ورز هریس منظور شده است؟!! سدی که مطالعات محل مخزن آن سالها پیش به اتمام رسیده و تمام مناقشات تا به حال به دلایلی که همه میدانند ، در خصوص احداث و عدم احداث آن بوده است. باز خدا رو شکر که شهرستان هریس این سد نداشته را دارد؟! که هرچند وقت یکبار جزو کارنامه افتخار آفرین عملکرد ما مسئولین باشد! والا حرف دیگری بود که بزنیم؟!
چهارشنبه، 11 مرداد 1402 - 13:35

مجلسی عملگرا در شان مردم و بر راس امور
پیش ثبت نام انتخابات مجلس شورای اسلامی از 16مرداد به‌ عنوان یک الزام به مدت یک هفته انجام میشود و اگر کاندیدایی در این مرحله ثبت‌نام نکند، فرصت حضور در انتخابات را نخواهد داشت. با توجه به فضای فعلی جامعه و نحوه و میزان مشارکت مردم شاید دیگر روش های دوره های قبلی در مورد انتخابات کارساز نباشد و کارکردهای تبلیغی برای ایجاد انگیزه‌ انتخاباتی در ابعاد ملی و محلی باید واقع بینانه و مبتنی بر واقعیات جامعه باشد
سه شنبه، 10 مرداد 1402 - 15:37

صفحه بعد
 
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
کلیه حقوق محفوظ است، استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
info@dini-v.com
پشتیبانی توسط: خبرافزار