نسخه تلکس وب سايت شخصي ولي اله ديني
:: سال رونق توليد چهارشنبه، 7 فروردین 1398 - 01:54
حضرت آيت‌الله خامنه‌اي رهبر انقلاب اسلامي در پيامي به‌مناسبت آغاز سال ۱۳۹۸، سال جديد را سال «رونق توليد» نام‌گذاري كردند. متن پيام رهبر انقلاب اسلامي به شرح زير است:

:: و امروز ما چقدر به معلم دانا نيازمنديم تا قاضي عادل !! چهارشنبه، 7 فروردین 1398 - 01:15
حوادث طبيعي مانند زلزله ،سيل ،طوفان و ... اجتناب ناپذيرند اما آنچه كه مسلم است خسارت و آسيب هاي ناشي از آنها بطور چشمگيري قابل كنترل بوده و نيازمند آموزش ،اقدامات پيشگيرانه و تقويت و توانمند سازي تك تك افراد جامعه در مواجهه با انواع بحران هاست. در اين ايام فرخنده نوروز كه پس از سال ها خشكسالي باران رحمت الهي سرتاسر كشور عزيزمان را فراگرفته است كه مي طلبد برنامه ريزي لازم براي استفاده بهينه از اين فرصت هاي خدادادي انجام پذيرد، متاسفانه در برخي از مناطق حوادث تلخي اتفاق افتاده كه منجر به خسارت ، مصدوميت و فوت جمعي از هموطنان عزيزمان شده و كام مردم ايران را تلخ كرده است.

:: دلسوزي به كسي كه مسبب مشكل در سازمان است آري يانه؟ جمعه، 24 اسفند 1397 - 23:50
👈 احساس دلسوزي نسبت به كسي كه مشكل دارد و ممكن است از طريق جابجايي،تعليق ويا اخراج كارش را از دست بدهد، طبيعي است. دلسوز بودن خوب است، اما اگر تصميم درست اتخاذ نشود اين موضوع در دراز مدت هم به سازمان وهم به شخص آسيب مي زند .بهتر است با او صادق باشيد و مشكلات وضعف هايش را صراحتا برايش توضيح داده و انتظارات خودتان را به صورت شفاف با او درميان بگذاريد و به او كمي زمان دهيد تا خود را اصلاح و تغيير دهد ، اين طوري بيشتر در حقش لطف مي كنيد تا اينكه او را در گوشه و كنار سازمان به حال خود رها كنيد . مديري كه سعي دارد با كارمندي كه مسبب مشكل است، بيش از اندازه مهربان باشد، بايد بداند كه دارد در حق بقيه كاركنان كه كارشان را به موقع انجام مي دهند و ممكن است تحت تأثير رفتار آن كارمند قرار بگيرند، ظلم مي‌كند.

:: طنز تلخ سازمان هاي ناموفق! دوشنبه، 6 اسفند 1397 - 01:16
براي شايسته گزيني اگر آشنا و وابستگي به راس هرم وافراد ذي نفوذ داشته باشيد از شما خواهند پرسيد كه چند خرگوش در تصوير مي بينيد و لابد با هوش و ذكاوت مثال زدني خود پاسخ را به درستي داده؟! وپله هاي موفقيت سازمان را بنا مي نهيد؟! اما اگر آشنا نداشته باشيد هرچند كه داراي دانش ، مهارت، تخصص و توانمندي هاي قابل وصف باشيد، از شما مي پرسند چند عدد هويچ در تصوير مي بينيد! والبته كه جواب مشخص است!

:: عملكرد هر فرد مسئول را در دوره خود بسنجيم جمعه، 26 بهمن 1397 - 01:47
شفافيت در اطلاع رساني اگرچه براي مطبوعات ورسانه هاي مستقل هزينه دارد اما موجب مي شود كه برخي نتوانند براي صيد ماهي منظور خود آب را گل آلود نموده و اطلاعات يك طرفه به مخاطبين پمپاژ نمايند، مقايسه اهداف وبرنامه هاي تدوين شده در يك دوره زماني مشخص با عملكرد واقعي همان دوره اولين گام ارزيابي است عملكرد هر فردِ مسئول را با مقتضيات زمان و دوره خودش بررسي كنيم، او مسئول كم كاري ها و خرابكاري هاي قبل و بعد از خود نيست

:: وقتي فرصت ها يكي پس از ديگري از دست مي روند پنجشنبه، 18 بهمن 1397 - 19:44
وقتي فرصت ها يكي پس از ديگري از دست مي روند تنها وسيله جبران آن ، به اشتراك گذاشتن تجربيات گذشته و درس گرفتن از اشتباهات و انتخاب مسير شفاف و صحيح و سپس تلاش مضاعف است. با تغيير و پاك كردن صورت مسئله كار به جايي نمي رسد

:: رشد و توسعه يك شبه بوجود نمي آيد سه شنبه، 16 بهمن 1397 - 00:28
وقتي شوراي گسترش آموزش عالي در تاريخ ۷۳/۱۰/۳ با ايجاد آموزشكده كشاورزي اهر موافقت مي كند ولي اين آموزشكده در مسير راه گم مي شود ، ۱۲ سال بعد از آن در حالي كه دو شهرستان جنوبي استان به دنبال ارتقاء آموزشكده/دانشكده خود به دانشگاه بودند آموزشكده كشاورزي اهر راه اندازي مي شود اكنون آن دو شهرستان به دنبال ارتقا سطح ،كميت وكيفيت دانشگاههاي خود هستند و دانشكده كشاورزي اهر در آرزوي ارتقا به دانشگاه شيخ شهاب الدين اهري است.

:: تو خود حديث مفصل بخوان از اين مجمل! یکشنبه، 23 دی 1397 - 23:29
اغلب اوقات، همه ما از مسئول تا غير مسئول فقط بلديم موعظه كنيم، گويا در همه امور مملكت ديگران مقصرند الا ما! كسي اگر حين رانندگي تخلفي مي كند سريع واكنش نشان مي دهيم ، اما اگر خلوتي باشد بدتر از او عمل مي كنيم همه را درس اخلاق مي دهيم اما اگر امتحاني از خودمان بگيرند صفر مي شويم و.... آيا نبايد اندكي تامل وتفكر! هركدام از اين موارد خود يك از هزاران است كه روزانه با آنها در گيريم ،تو خود حديث مفصل بخوان از اين مجمل!!

:: بزرگراه اهر -تبريز و چند سئوال اساسي سه شنبه، 18 دی 1397 - 01:20
به دور از جار و جنجال و هياهوي خبري كه منطقه هيچ وقت خيريي از آن نديده و در حافظه تاريخي مردم ثبت است ، اين چند سئوال مطرح مي شود كه چرا اعتبارات مصوب اين پروژه حياتي به موقع تخصيص نيافنه و اساسا ابزارهاي نظارتي در طول سال هاي اخير چه كمكي به تسريع در اجراي پروژه و حتي مساعدت به مسئولين امر داشته است ؟ آيا مشكل فقط كمبود اعتبار بوده واين كمبود براي همه جاي كشوربوده؟ ودر غير اين صورت آيا تخصيص ها به صورت عادلانه انجام نگرفته؟ و اگر مشكل تامين اعتبار نبوده آيا مجريان نتوانسته اند به موقع نسبت به تامين وانتخاب پيمانكار اقدام نمايند ؟و البته سئوالات ديگري از اين قبيل كه اگر شفاف سازي شود خرد جمعي مردم حق را به حقدار خواهد داد ولو اينكه كار هنوز هم به اتمام نرسيده باشد.

:: شايعه در سازمان یکشنبه، 9 دی 1397 - 01:40
يكي از سرچشمه هاي مرسوم شايعات وجود تضاد و برخورد بين مديران وكاركنان تحت تظارت آنان و ناتوانايي مديران در حل صحيح و انساني اين تضاد هاست با بررسي و گوش دادن از شايعات تهديدها را به فرصت تبديل كنيد در خيلي از موارد مديران با شنيدن شايعه ها مي توانند نگرش هاي كاركنان و مطالب مورد علاقه آنان را بشناسند و نسبت به آن بينش پيدا كنند.

:: شايستگي اهر در ايجاد دانشگاه فرهنگيان چهارشنبه، 5 دی 1397 - 15:30
دانشگاه فرهنگيان، دانشگاهي براي تأمين، تربيت و توانمندسازي معلمان و نيروي انساني وزارت آموزش و پرورش است. دانشگاه فرهنگيان كه در سال ۱۳۹۰ با تجميع كليه مراكز تربيت معلم سراسر ايران تأسيس شد بزرگترين و گسترده‌ترين دانشگاه‌هاي ايران و داراي حدود ۹۸ واحد دانشگاهي در قالب ۶۴ پرديس و ۳۴ مركز وابسته به پرديس مي باشد اين دانشگاه هر چند نوپاست اما متكي به پيشينه صد ساله مراكز تربيت معلم در ايران است امروز داشتن صلاحيت حرفه اي در تمام مشاغل يك نياز مسلم است از اين رو يكي از اهداف اين دانشگاه اين است كه در پايان تحصيلات، دانشجو معلمان آزمون جامع پاياني معلمي را بگذرانند تا بر اساس آن گواهينامه صلاحيت معلمي را دريافت كنند و بتوانند در مدارس تدريس نمايند امري كه سالهاست مغفول مانده بود

:: ارتباط صنعت و دانشگاه يا شراكت آنها ، كدام يك؟ جمعه، 16 آذر 1397 - 17:20
16 آذر بهانه اي شد تا به مناسبت روز دانشجو يادداشتي كوچك در مورد دانشگاه و صنعت داشته باشم ، امروزه متاسفانه فاصله قابل توجهي بين پتانسيل هاي علمي كشور با نيازهاي بخش صنعت و كشاورزي و خدمات وجود دارد .اين شكاف تاكنون با ارتباطي كه بين صنعت و دانشگاه تعريف شده نه تنها پر نشده بلكه موجب ايجاد زاويه و انحراف معيار از هدف اصلي گرديده، دانشگاه راه خود را مي رود و صنعت نيز راه خود، دانشگاه هاي ما به طور عمده بر انتقال دانش تأكيد دارند يعني يك سري دانش را از كشورهاي ديگر مي گيرند و به دانشجو انتقال مي دهند به عنوان مثال در رشته مديريت كه داراي گرايش هاي مختلف است مباحث در كارشناسي ارشد ودكتري كه جاي نقد و تحليل والگوبرداري و...است به صورت كليشه اي مطرح مي شود اما دريغ از بومي وكاربردي نمودن تئوري ها و نظريه هاي مطرح دنيا به ويژه در مقطع دكتري و افتخار دانشگاهها به تعداد جذب و فارغ التصيل مي باشد و امروز خيل عظيم فارغ التحصيلان جوياي كار بيانگر اين واقعيت است.

:: به كدام سو مي رويم؟ جمعه، 2 آذر 1397 - 21:53
يك وقتي در كميسيون صنايع و معادن مجلس فكر مي كردم مي توان مشكل بي كاري منطقه را با ايجاد شهرك صنعتي و توسعه كشاورزي و صنايع مرتبط با پتانسيل هاي بومي منطقه به حداقل رساند اما گويا موضوع را خيلي ساده و آسان گرفته بودم و از دودوزه بازي هاي روزگار خبر نداشتم كه ازمسير پر پيچ و خم انتخاب چه ممكن است برسرمان بيايد!! آيا انتخاب ما در مسير رو به رشد و همچنان در مدار اشتغال مي چرخد؟ و آيا بسته جامعي را براي رشد و توسعه خود همگام با برنامه توسعه كشورگرد هم آورده و نقشه راهمان قرار داده ايم؟ جايگاه فرهنگ در كجاست؟ تاريخ و سرمايه هاي اجتماعي خود را چگونه تكريم و بزرگ ميداريم؟ انتخاب نقش اول و آخر را در زندگي فردي و اجتماعي ما رقم ميزند و ما به كدام سو مي رويم!؟

:: #خاك_ميخوريم_اما_خاك_نميدهيم جمعه، 25 آبان 1397 - 20:16
سردار مقاومت آذربايجان و جنبش مشروطيت نوشته است: من هيچ وقت گريه نمي كنم چون اگر اشك مي ريختم، آذربايجان شكست مي خورد و اگر آذربايجان شكست بخورد، ايران زمين مي خورد… اما در مشروطه دو بار اون هم تو يه روز اشك ريختم. حدود ۹ ماه بود كه تحت فشار بوديم… بدون غذا. بدون لباس… از قرارگاه اومدم بيرون … چشمم به يك زن افتاد با يه بچه تو بغلش. ديدم كه بچه از بغل مادرش اومد پايين و چهار دست و پا رفت به طرف بوته علف… علف رو از ريشه درآورد و از شدت گرسنگي شروع كرد خاك ريشه ها رو خوردن… با خودم گفتم الان مادر اون بچه به من فحش مي ده و ميگه لعنت به ستارخان كه ما را به اين روز انداخته… اما مادر كودك اومد طرفش و بچه اش رو بغل كرد و گفت: عيبي نداره فرزندم… خاك مي خوريم اما خاك نمي دهيم… اونجا بود كه اشكم دراومد. منبع: كتاب گلچين خاطرات ستارخان ۲۵ آبان سال روز وداع ستارخان قره داغي،سردار ملي با اين كره خاكي است ، روحش شاد وياد وخاطره اش گرامي باد

:: اندر حكايت ما! دوشنبه، 19 شهریور 1397 - 23:56
مرا دردي است اندر دل كه گر گويم زبان سوزد... اگر پنهان كنم ترسم كه مغز استخوان سوزد

:: شنيدن كي بود مانند ديدن! یکشنبه، 18 شهریور 1397 - 16:48
جناب وزير چون شما را به صراحت لهجه مي شناسيم و دوستتان داريم به قول خودتان هي حرف نزنيد و با شنيده ها قضاوت نكنيد، شنيدن كي بود مانند ديدن !شما وزير جمهوري اسلامي ايران هستيد گفتن و عمل نكردن تنها به اعتماد عمومي لطمه مي زند ، كارهاي پسنديده اي مانند خريدن نان و مايحتاج خانه توسط شخص وزير ممكن است از چشم مردم دور بماند اما استفاده از امكاناتي مانند ماشين و ... چيزي نيست كه مردم آن را فراموش كنند لذا بجاي طرح موضوع از تريبون عمومي و افزودن بر سئوالات و ابهامات مردم لطفا در راستاي اصل شفافيت اطلاعات كه امروز شعار اصلي كشور است ؛اگر مدير يا مديراني در حوزه مسئوليت جناب عالي در يك منطقه يا استاني وجود دارند كه براي خانواده خود هم ، ماشين اختصاصي و راننده دارند ، بفرماييد در عمل شناسايي و با آنها برخورد قانوني نمايند در صورتي كه در حوزه وزارت متبوع شما نيست آن را در دولت به وزير مربوطه اطلاع دهيد تا اقدام لازم صورت پذيرد.

:: پارك شيخ شهاب الدين اهري و خاطرات دوران دانش آموزي جمعه، 19 مرداد 1397 - 00:40
هنوز عطر وبوي قديمي را با خود دارد پارك_شيخ_شهاب_الدين_اهري را مي گويم، آدم ها در گذر زمان ميايند ومي روند واين نماد قدمت واصالت اهر همچنان استوار وپابرجاست و درختانش سالهاست قد برافراشته و تغيير وتحولات زمان را نظاره گر مي باشد وگويي نيمكت هايش هنوز آن نيمكت هاي قديمي است ؛ در ايام نوجواني به ويژه در ايام امتحانات كه من در رشته رياضي وفيزيك دبيرستان_شهيد_مدرس_اهر درس مي خواندم معمولا يكي دو ساعت قبل از شروع امتحان با دوستان بر روي همين نيمكت ها مي نشستيم ومرور كوتاهي بر آنچه قبلا خوانده بوديم ، مي كرديم تا بر سر جلسه امتحان حاضر شويم.

:: درمان چگونه باشد تاكنون موفق نبوده ايم پنجشنبه، 24 خرداد 1397 - 02:18
گاهي در ميان شلوغي جمعيت ، صدا و هجوم سيل گونه خودروهاي تهران انگار هوايي براي نفس كشيدن نمانده، عابرها و ماشين ها همه عجله دارند و مي روند تا زودتر برسند! گاهي نمي توان گفت شب است يا روز اينجاهمه چيز درهم و برهم است و مردم براي درآوردن لقمه اي نان شب و روز ندارند خيلي ها حسرت زندگي در طبيعت زيباي ارسباران را مي خورند كه روزي متعلق به آن بودند اما در تهران و ساير كلان شهرها با هر زحمتي اسير همين يه لقمه نان شده اند كه در شهر و ديارخود امكان در آوردنش نيست و اينگونه روز به روز شهرهاي كوچك و روستاها خالي از جمعيت مي شوند!  اشكال كار در اين است كه همه از درد مي گوييم اما اينكه درمان چگونه باشد تاكنون موفق نبوده ايم

:: كسي كه ديكته نمي نويسد... دوشنبه، 7 خرداد 1397 - 17:00
زندگي مثل ديكته نوشتن است ، مهم نيست چند تا درست نوشته ايد معمولا با تعداد اشتباهاتتان قضاوت مي شويد !جالب آنجاست كسي كه ديكته نمي نويسد هيچ غلطي هم ندارد ، البته در اينكه انسان بايد از اشتباهش درس بگيرد و آن را تكرار نكند شكي نيست اما نكته مديريتي اين مطلب در اين است كه اگر از طرف كساني قضاوت بشويد كه اقلا خود بلدند ديكته بنويسند،حرفي نيست و حداقل مي توان اميدوار بود كه قدمي به جلو خواهيد رفت اما امان از روزي كه آدم هايي كار شما را قضاوت بكنند كه در عمرشان نه تنها يك خط ديكته ننوشته اند بلكه حتي يك بار هم خودكار به دست نگرفته اند اينجاست كه شما هرقدر هم كه از مقياس و معيار سنجش اشتباه حرف بزنيد فايده اي ندارد و اين دقيقا درد مديريت جامعه امروز ماست! چه بسيارند كساني كه به حساب ديكته نانوشته ي خود مدام به كار ديگران غلط مي گيرند غافل از اينكه خود غلط اندر غلطند!

:: احداث هتل در مركز ارسباران اقدامي ارزشمند است پنجشنبه، 3 خرداد 1397 - 01:32
عمليات اجرائي هتل چهار ستاره اهر كه در خردادماه 1386بر اساس پيگيري هاي مسئولين وقت توسط شركت توسعه گردشگري ايران و با مشاركت شهرداري اهربه همين منظوركلنگ زني شد با توجه به نياز مبرم مسافران و گردشگران به اقامتگاههاي مناسب ، راه اندازي و ساخت اين هتل مي توانست فرصتي مغتنم براي بهره مندي گردشگران داخلي و خارجي و جاذبه هاي گردشگري منطقه باشد كه متاسفانه به دليل عدم اجراي اين پروژه در سال هاي بعد و نبود برنامه مشخص و معين براي گردشگري منطقه تغيير و تحول مهمي در بحث گردشگري منطقه اتفاق نيفتاد

:: چه كساني خوب گند مي زنند! سه شنبه، 11 اردیبهشت 1397 - 22:55
كساني كه با توسل به دروغ و تهمت هميشه به دنبال پرونده سازي و بدنام كردن ديگران هستند و حتي اگر از اين طريق اعتباري كسب كرده و به منصبي مي رسند بعد از مدتي انصافا خوب گند مي زنند! اينها در حالي كه خود داراي پرونده هاي متعدد گنديده از سوء مديريت گرفته تا .... هستند خود را به جاهايي وصل نموده و با گرفتن چهره حق به جانب مدام از پرونده ديگران صحبت مي كنند

:: گل بود و به سبزه نيز آراسته شد! سه شنبه، 28 فروردین 1397 - 20:19
مصوبه جديد كميسيون شوراها و امور داخلي مجلس كه به نقل از دبير آن كميسيون در فضاي مجازي منتشر شده چيزي عايد اهر نمي كند ، فقط مي توان گفت گل بود و به سبزه نيز آراسته شد!!

:: خداوند رحمت كند كسي را كه برخيزد و يك قدم پيش رود چهارشنبه، 15 فروردین 1397 - 18:59
بيش از يك دهه از افتتاح و راه اندازي پروژه راه هريس-مشگين شهر و همچنين شيخ رجب-هريس مي گذرد اگر حافظه ما ياري نمي دهد مروري ساده به آمار و اخبارنشان مي دهد كه راه هريس-مشگين شهر با چه اعتباري كي وچگونه احداث و بازگشايي شد؟ و يك قدم اساسي براي آن منطقه بود و اينكه محور مذكور نياز به تعميرات و ترميم آسفالت ، تعريض ، خط كشي ،ايجاد راهداري و... دارد و اين جاده مي تواند علاوه بر تردد روزانه به عنوان يك محور مهم گردشگري و توريستي و...مورد استفاده قراربگيرد، جاي بحثي نيست و اگر كوتاهي شده بايد مسئولين امر وظايف خود را انجام ميدادند و بدهند.

:: برگي از دفتر خاطرات پنجشنبه، 9 فروردین 1397 - 00:10
ده سال پيش در چنين ايامي ماه هاي آخر سال چهارم  #دوره_هفتم #مجلس_شوراي_اسلامي  بخش پاياني آخرين نطق پيش از دستور: ...در پايان ضمن تقدير و تشكر از مردم عزيز حوزه انتخابيه‌ام به خاطر 4 سال همكاري و همدلي صادقانه با اينجانب از همه عزيزان بخاطر قصور و كوتاهي‌هاي احتمالي عذرخواهي مي‌نمايم و اگر در نتيجه فعل، گفتار و رفتار اينجانب افراد يا اشخاصي به هر دليل رنجيده خاطر گرديده‌اند از آنان نيز طلب حليت مي‌نمايم و از همه دست‌اندركاران و مسؤولين منطقه، استان و كشور در طول مدت اين دوره، كه با اينجانب در جهت خواسته‌ها و مطالبات مردم همكاري داشته‌اند تقدير و تشكر مي‌نمايم باشد كه مورد عفو و رحمت و رضايت پروردگار متعال قرار گيريم. خدايا چنان‌كن سرانجام كار ، تو خوشنود باشي و ما رستگار

:: ۵تكنيك با ارزش مديريت زمان دوشنبه، 6 فروردین 1397 - 00:02
يكي از باارزش ترين دارايي هاي يك كارآفرين زمان است. وقتي كه هر ثانيه اش برابر مقداري پول در آينده است اگر شيوه استفاده از آن را بداند. اما در دنياي امروزي مشغله كاري به شدت افزايش پيدا كرده و همين امر باعث شده اكثر متخصصان و كارآفرينان با مشكل كمبود وقت مواجه شوند، اما آيا واقعا چنين پديده اي وجود دارد؟ خير در دنيا، اصطلاح كمبود وقت وجود دارد اما مشكل كمبود وقت وجود خارجي ندارد. تماما از درون انسان نشات ميگرد؛ اگر شما شيوه صحيح مديريت زمان را بدانيد ديگر مشكل كمبود وقت نخواهيد داشت بلكه زماني را هم اضافه خواهيد آورد. اگر تمام كتاب هاي مديريت زمان را خوانده باشيد، تمام سمينار هاي مديريت زمان را شركت كرده باشيد قادر خواهيد بود تمام مبحث مديريت زمان را به صورت خلاصه در 5 بند بنويسيد. شما در ادامه با 5 تا از كليدي ترين تكنيك هاي مديريت زمان آشنا خواهيد شد كه يكي از ابزارهاي اصلي كارآفرينان است

:: عواقب نيكي به افراد نالايق! یکشنبه، 5 فروردین 1397 - 23:43
گاهي اوقات در حق كساني لطف مي كنيد بدون اينكه توقع جبران متقابل داشته باشيد، ولي در بين اين افراد كساني پيدا مي شوند كه ظرفيت كمتري دارند و توجه و محبت شما منجر به متوقع شدن و در نتيجه ايجاد حالت خود شيفتگي در آنها مي شود، واين مثل سعدي شيرازي كه گفته است " نيكي چو از حد بگذرد ، نادان خيال بد كند " مصداقش همان هاست ، آنها نه تنها معني رفتار شما را درك نمي كنند بلكه در مقابل نوعي قيافه حق به جانب به خود گرفته و بامطالبه گري بي جا محبت هاي شما را با بي مهري و بي ادبي پاسخ مي دهند در صورتي كه اگر سخن نمي گفتند خيلي سنگين تر بودند. در همين ارتباط مثلي از گرگ ولك لك آورده ند ؛ كه گويا گرگي استخواني در گلويش گير كرده بود وداشت خفه مي شد وبه دنبال كسي مي گشت كه آن را درآورد تا به لك لك رسيد و از او درخواست كرد تا او را نجات دهد و در مقابل مزدي به لك لك بدهد.  لك لك توقع مزد وپاداش نداشت براي نجات گرگ منقارش را داخل دهان گرگ كرد و استخوان را درآورد و براي آزمودن گرگ طلب پاداش كرد.  گرگ به او گفت همين كه سرت را سالم از دهانم بيرون آوردي برايت كافي است، برو ديگر پشت سرت را نگاه نكن

:: مردم و مسئولان با غيرت و تعصب از كالاي ايراني حمايت كنند پنجشنبه، 2 فروردین 1397 - 19:30
همه بايد بر اقتصاد ملي و مصرف جنس داخلي تعصب داشته باشند و اگر جوانان همان‌قدر كه در فوتبال و طرفداري از آبي و قرمز يا برخي باشگاههاي خارجي تعصب دارند، بر اقتصاد داخلي و استفاده از توليد ملي نيز متعصب باشند، اقتصاد كشور اصلاح خواهد شد.

:: پيام نوروزي رياست محترم جمهوري پنجشنبه، 2 فروردین 1397 - 19:21
رئيس‌جمهور در پيام نوروزي به مناسبت حلول سال 1397 هجري شمسي ، سال 96 سال را به رغم خواست و تلاش هاي بدخواهان كشور ، سال موفقيت و پيروزي ملت بزرگ ايران درعرصه هاي مختلف برشمرد و تصريح كرد: اتحاد ملت ايران همه دشمنان را به اعجاب واداشت و به عظمت ملت ما اعتراف كردند.

:: پيام رهبر معظم انقلاب اسلامي به مناسبت آغاز سال ۱۳۹۷ پنجشنبه، 2 فروردین 1397 - 19:16
درباره‌ي سال ۹۷ ــ سالي كه از اين لحظه آغاز ميشود ــ آنچه مهم است، اين است كه همه بايد سخت كار كنند. بنده در شعارهاي سالها معمولاً مخاطب را مسئولين قرار ميدادم؛ امسال مخاطب، همه‌ي آحاد ملّت و از جمله مسئولين خواهند بود. مقدّمتاً عرض كنم، مسئله‌ي اقتصاد و فرهنگ و مسائل گوناگون همه مطرح است لكن مسئله‌ي اصلي ما امسال هم مسئله‌ي اقتصاد و معيشت مردمي است. همه بايد تلاش كنند، همه بايد كار كنند و محور هم عبارت است از توليد ملّي؛ يعني اگر چنانچه توليد ملّي را ــ با شرحي كه ان‌شاءاللّه در سخنراني عرض خواهم كرد ــ همه تعقيب كنند و دنبال‌گيري كنند، بسياري از مشكلات اقتصادي، مشكلات معيشتيِ مردم ــ هم مسئله‌ي اشتغال، هم مسئله‌ي سرمايه‌گذاري و بقيّه‌ي چيزها ــ حل خواهد شد. آسيبهاي اجتماعي به ميزان زيادي كاهش پيدا خواهد كرد؛ يعني محور، توليد ملّي است. بنابراين اگر توليد ملّي شتاب بگيرد، بسياري از مشكلات حل خواهد شد. من اين را محور قرار دادم براي شعار امسال؛ شعار امسال «حمايت از كالاي ايراني» است؛ سال «حمايت از كالاي ايراني». اين فقط مربوط به مسئولين نيست؛ آحاد ملّت همه ميتوانند در اين زمينه كمك بكنند و به معناي واقعي كلمه وارد ميدان بشوند. درباره‌ي سال ۹۷ ــ سالي كه از اين لحظه آغاز ميشود ــ آنچه مهم است، اين است كه همه بايد سخت كار كنند. بنده در شعارهاي سالها معمولاً مخاطب را مسئولين قرار ميدادم؛ امسال مخاطب، همه‌ي آحاد ملّت و از جمله مسئولين خواهند بود. مقدّمتاً عرض كنم، مسئله‌ي اقتصاد و فرهنگ و مسائل گوناگون همه مطرح است لكن مسئله‌ي اصلي ما امسال هم مسئله‌ي اقتصاد و معيشت مردمي است. همه بايد تلاش كنند، همه بايد كار كنند و محور هم عبارت است از توليد ملّي؛ يعني اگر چنانچه توليد ملّي را ــ با شرحي كه ان‌شاءاللّه در سخنراني عرض خواهم كرد ــ همه تعقيب كنند و دنبال‌گيري كنند، بسياري از مشكلات اقتصادي، مشكلات معيشتيِ مردم ــ هم مسئله‌ي اشتغال، هم مسئله‌ي سرمايه‌گذاري و بقيّه‌ي چيزها ــ حل خواهد شد. آسيبهاي اجتماعي به ميزان زيادي كاهش پيدا خواهد كرد؛ يعني محور، توليد ملّي است. بنابراين اگر توليد ملّي شتاب بگيرد، بسياري از مشكلات حل خواهد شد. من اين را محور قرار دادم براي شعار امسال؛ شعار امسال «حمايت از كالاي ايراني» است؛ سال «حمايت از كالاي ايراني». اين فقط مربوط به مسئولين نيست؛ آحاد ملّت همه ميتوانند در اين زمينه كمك بكنند و به معناي واقعي كلمه وارد ميدان بشوند.

:: فرصت هاي پيش رو را از دست ندهيم! سه شنبه، 29 اسفند 1396 - 01:31
از فردا سال ۱۳۹۷ آغاز مي شود،اين سئوال را از خود بپرسيم كه  آيا از  فرصت هاي پيش رو در سال ۹۶ به نحو احسن استفاده كرديم، يادش به خير وخدا رحمتش كند جناب آقاي فيروزي را ؛ در اواخر دهه ۶۰ ايشان دبير جبر ومثلثات وهندسه ما و آدمي شوخ طبع  بودند و هميشه به ما مي گفتند از فرصت ها خوب استفاده كنيد و شايد الان معني اين حرف من را درك نكنيد ولي وقتي چهل سالتان شد تازه مي فهميد كه از دست دادن يك فرصت چقدر در زندگي شما تاثير گذاشته؛ ايشان مي گفتند شايد شش ماه زود تر يا ديرتر اخذ ديپلم و به دانشگاه رفتن الان به  نظرتان خيلي مهم نيايد ولي اگر به موقع نجنبيد در واقع در مسير  زندگي شما حق انتخاب هايي از دست مي رود كه بعدا حسرت آن را مي خوريد ،زيرا بعدا به هيچ قيمتي زمان به عقب برنمي گردد وگاهي جبران شش ماه به قيمت يك عمر برايتان تمام مي شود

صفحه بعد