نسخه تلکس وب سايت شخصي ولي اله ديني
:: حرف حساب! سه شنبه، 8 فروردین 1396 - 00:41
حال عجيبي داشت و مي گفت من براي فلاني خيلي زحمت كشيده ام با حمايت من بود كه او به مديريت سازمان ... رسيد و گرنه تا الان در همان جايگاه كارمند معمولي در جا مي زد ، حالا آمده در مقابل من قد علم كرده و كانديدا شده ، اين دستان من نمك ندارد و...

:: روايت اينستاگرامي اسحاق جهانگيري از ديدار عيدانه سردار سليماني با مادرش+ عكس پنجشنبه، 3 فروردین 1396 - 16:31
اسحاق جهانگيري در اينستاگرامش پستي از ديدار سردار قاسم سليماني با خانواده وي در اولين روز بهار منتشر كرد. به گزارش انتخاب، اسحاق جهانگيري پستي در اينستاگرامش از ديدار سردار قاسم سليماني با خانواده وي منتشر كرد و نوشت: اولين روز بهار سردار قاسم سليماني به ديدار مادرم بعنوان مادر شهيدان يعقوب و محمد آمد. ايشان رسم دارد كه به ديدار خانواده هاي شهدا برود. از مادرم پرسيدم؛ مادر چقدر سردار را دوست داري؟ با لحني مهربان و مادرانه گفت: خيلي. رفتار مادرم با سردار مثل فرزند خود بود و به ايشان عيدي هم داد. امروز سردار سليماني در نزد ملت بزرگ ايران، قهرمان ملي است.

:: مطالبه مردم و رهبري از مسئولان تمركز بر توليد و اشتغال است سه شنبه، 1 فروردین 1396 - 00:52
حضرت آيت الله خامنه اي رهبر معظم انقلاب اسلامي در پيامي به‌مناسبت آغاز سال ۱۳۹۶ هجري شمسي، با تبريك ولادت حضرت فاطمه‌زهرا سلام‌الله‌عليها و عيد نوروز به همه‌ي هم‌ميهنان و ايرانيان بويژه خانواده‌هاي معظم شهيدان و ايثارگران و با آرزوي سالي همراه با بركت، امنيت و رفاه براي مردم ايران و مسلمانان جهان، سال جديد را سال «اقتصاد مقاومتي: توليد- اشتغال» نامگذاري كردند. حضرت آيت الله خامنه‌اي سال ۹۵ را همراه با تلخي‌ها و شيريني‌هايي براي ملت ايران دانستند و با اشاره به برخي از مهمترين عوامل شادكامي ملت در سال گذشته، افزودند: عزت ايران و هويت ملت عزيز در تمام قضاياي سال ۹۵ مشهود بود و دشمنان در همه‌جاي دنيا به اقتدار و عظمت ملت ايران اعتراف كردند.

:: خوش آمدي بهار دوشنبه، 30 اسفند 1395 - 13:41
دستان پرنوازش بهار ، طبيعت خفته را از خواب بيدار مي سازد و زمين و درخت رازهاي رنگارنگ و عطرآگين خويش را نثار نگاه ما مي كنند،همه كاينات مي گويند خوش آمدي بهار و سعدي در ديباچه گلستان چه زيبا گفته: فرّاش باد صبا را گفته، تا فرش زمرّدين بگسترد و دايۀ ابر بهاري را فرموده، تا بنات نبات را در مهد زمين بپرورد درختان را به خلعت نوروزي، قباي سبز ورق در بر كرده و اطفال شاخ را، به قدومِ موسمِ ربيع كلاه شكوفه بر سر نهاده... درختان شكوفه كرده و زمين سبز شده ..

:: عشق خدمت! دوشنبه، 30 اسفند 1395 - 01:34
برخي ها وقتي در جاي ديگري هستند اكراه دارند و خجالت مي كشند اسم شهرشان را به زبان بياورند و به شدت منكر اصل و گذشته خود مي شوند!! اينها اگر اندك اعتباري هم داشتند در جاي ديگري خرجش كرده اند اما ايام انتخابات كه مي شود عشق خدمت به شهر و ديارشان چنان گل مي كند كه جلوي چشمشان را مي گيرد و در ره معشوق سر از پا نمي شناسند ، گويي فراموش مي كنند ديروز چه بودند و كجا بودند !! اين روزها اگر به اطراف خود نگاه كنيم كم هم نيستند از اين انسان هاي فداكار عاشق خدمت !! از در كه برانيد از پنجره وارد مي شوند و... خدا آخر و عاقبت همه مان را به خير كند.

:: متن كامل قانون بودجه سال ۹۶ یکشنبه، 29 اسفند 1395 - 17:14
قانون بودجه سال 1396 كل كشور از سوي علي لاريجاني رئيس مجلس شوراي اسلامي براي اجرا به حجت‌الاسلام حسن روحاني رئيس‌جمهور ابلاغ شد. لايحه بودجه سال 1396 كل كشور آذرماه امسال از سوي دولت تقديم مجلس شد. بهارستان‌نشينان پس از وصول اين لايحه كميسيون تلفيق بودجه 96 را تشكيل دادند و به بررسي سند دخل و خرج دولت در سال آينده پرداختند. گزارش كميسيون تلفيق در مورد لايحه بودجه 96 از 2 اسفندماه سال جاري در صحن علني پارلمان مورد بررسي قرار گرفت و وكلاي ملت با برگزاري 16 جلسه علني لايحه بودجه را تصويب كردند.

:: قانون برنامه پنجساله ششم توسعه جمهوري اسلامي ايران یکشنبه، 29 اسفند 1395 - 17:01
قانون برنامه پنجساله ششم توسعه اقتصادي، اجتماعي و فرهنگي جمهوري اسلامي ايران توسط علي لاريجاني رئيس مجلس شوراي اسلامي به حجت‌الاسلام حسن روحاني رئيس‌جمهور كشورمان، ابلاغ شد. لايحه احكام مورد نياز اجراي بـرنـامـه شـشـم تـوسـعـه اقتصادي، اجتماعي و فرهنگي جمهوري اسلامي ايران دي ماه 1394 تقديم مجلس شد و كميسيون تلفيق برنامه ششم اين لايحه را از مرداد ماه سال جاري مورد بررسي قرار داد. گزارش كميسيون تلفيق در مورد لايحه برنامه ششم توسعه جمهوري اسلامي از اواخر آذرماه 95 در صحن علني مجلس بررسي شد. قانون برنامه ششم توسعه مشتمل بر 124 ماده و 128 تبصره است كه در جلسه علني روز شنبه 14 اسفندماه 95 مجلس شوراي اسلامي تصويب و در تاريخ 21 اسفندماه از سوي مجمع تشخيص مصلحت نظام با اصلاح بند (الف) ماده (4)، بند (ب) ماده (12)، ماده (30)، جزء(1) بند(الف) ماده(67) و تأييد ماده(16) موافق با مصلحت نظام تشخيص داده شد.

:: راهنماي كاربردي نحوه شكايت كارمندان و كاركنان دولت به ديوان عدالت اداري یکشنبه، 29 اسفند 1395 - 16:53
كارمندان و كاركنان دولت، اصولا زماني دست به شكايت از اداره محل كار خود به ديوان عدالت اداري مي‌برند كه فكر ميكنند حقي از آنها ضايع شده و اداره محل كار نيز به حق آنها توجه نكرده و حق و حقوق آنها را اعمال نمي‌كند. اما آيا كارمند مي‌تواند به صرف اينكه فكر ميكند حقي از او ضايع شده اقدام به شكايت نمايد!؟ وقت خود، دستگاه و ديوان را تلف نمايد!؟ همه كارمندان و كاركنان دولت بايد بدانند كه دستگاهها ذهنيت مثبتي در خصوص شكايت كارمندانشان در ديوان عدالت اداري بر عليه خودشان ندارند.پس بنابراين بي خود و بي جهت نبايد دست به شكايت برد.ما به شما خواهيم آموخت كه چه رفتاري در پيش بگيريد كه كمترين هزينه و بيشترين منفعت را براي شما داشته باشد.اين را هميشه به ياد داشته باشيد كه براي شكايت هميشه وقت هست.

:: ✅طنز #حكايت چاله و بيمارستان شهر جمعه، 13 اسفند 1395 - 01:49
چاله اي در خيابان اصلي شهر وجود داشت و مردم از وجود اين چاله گله داشتند آدمها، ماشينها و... توي آن چاله مي افتادند وخسارت مي ديدند. بنابراين عده اي از مردم روبروي شهرداري جمع شده واعتراض خودشان را اعلام نمودند وخواستار پاسخگويي مسئولين شدند، مسئولين تجمع كنندگان را به سالن اجتماعات شهر راهنمايي وشروع به سخنراني و ارائه راهكار كردند،

:: آيا نشايد اندكي تحمل وبخشش!! یکشنبه، 24 بهمن 1395 - 01:13
✅كشاورزي يك مزرعه بزرگ گندم داشت، زمين حاصل خيزي كه گندم آن زبانزد خاص و عام بود. ايام برداشت محصول بود و شبي از شب ها روباهي وارد گندم زار شد همين كه دنبال جايي براي خواب بود بخش كوچكي از مزرعه را لگدمال كرد. پيرمردكينه روباه را به دل گرفت و بعد از چند روز روباه را به دام انداخت و تصميم گرفت از حيوان انتقام بگيرد. مقداري پوشال را به روغن آغشته كرده به دم روباه بست و آتش زد. روباه شعله ور در مزرعه به اين طرف وآن طرف مي دويد و كشاورز بخت برگشته هم به دنبالش، در اين تعقيب و گريز گندمزار به خاكستر تبديل شد!! گاهي دربرخورد با عمل اشتباه همسر ؛ فرزند؛ دوست ؛ همكار و همسايه و...نسبت به خودمان چنان شتابان و سخت و بي فكر عمل مي كنيم كه نه تنها اصلاحي صورت نمي گيرد بلكه آتش به بنيان خود مي زنيم !! آيا نشايد اندكي تحمل و بخشش والبته برخورد متناسب !!

:: ✅ افكار_مثبت_درست سه شنبه، 12 بهمن 1395 - 23:32
يك ليوان آب كدر را با همه ي آلودگي ها و ذرات درونش تجسم كنيم و اينكه بنا به هردليلي مانند ترس از شكستن ليوان و پاشيدن آب بر روي وسايل خانه و.... نمي توانيم يكباره آن را عوض كنيم، اگر مدتي آب تميزي را درون اين ليوان بريزيم تا محتواي ليوان سرريز شود، بالاخره همه آب كثيف از ليوان خارج مي شود و آبي كه ليوان را پر مي كند، كاملا شفاف خواهد بود. با اين تصميم مي بينيم كه لازم نبوده كه همه انرژي خود را مصروف يك روش آن هم به صورت حذفي براي از بين بردن آب كدر و به دردنخور بگذاريم وبراي خود هزينه هاي اضافه بتراشيم بلكه راه هاي ديگري نيز براي گرفتن نتيجه مطلوب وجود داشته و ما اينجا راه درستي را جايگزين كرديم و طولي نكشيد آنچه كه مانع و مزاحم بود از بين رفت و به هدفي كه مي خواستيم يعني جايگزيني آب تميز رسيديم!!

:: زادگاهم را با همه عشق و احساسم دوست دارم جمعه، 8 بهمن 1395 - 19:42
گاهي همين دوست داشتن را كساني بر نمي تابند و حسادتشان كار دستشان مي دهد تا به دروغ هاي سخيف متوسل شوند!! اگر انسان به زادگاهش تعصب نداشته باشد چگونه مي تواند به آذربايجان و در يك كلمه به ايران عزيز تعصب و عرق ملي داشته باشد. والسلام همين...

:: آنچه از "پلاسكو" آموختم سه شنبه، 5 بهمن 1395 - 11:16
آموختم كه درباره ايمني و مديريت بحران، حتي در حد زندگي شخصي و حرفه اي چيز زيادي نمي دانم. دانستم كه نمي دانم اگر در طبقات پايين خانه يا محل كارم آتش سوزي رخ دهد، چگونه بايد جان خود و اطرافيانم را نجات دهم. دانستم كه درباره كمك هاي اوليه چيز زيادي نمي دانم و متوجه شدم كه در يادگيري مهارت هاي ايمني و امدادي، كوتاهي كرده ام و بايد زماني را براي يادگيري شان اختصاص دهم.

:: دانشگاه شيخ شهاب الدين اهري ضرورتي انكار ناپذير براي توسعه ارسباران دوشنبه، 22 آذر 1395 - 01:35
در آيين تجليل از برگزيدگان برتر پژوهشي استان در ميان اسامي دانشگاه هاي استان فقط جاي دانشگاه شيخ شهاب الدين اهري خالي بود!! عنواني كه براي پايه گذاري آن تلاش هاي زيادي صورت پذيرفته و منطقه ارسباران به حق شايسته داشتن آن است. وجود پتانسيل هاي كم نظير شهر تاريخي و فرهنگي اهر مي طلبد تا دانشكده كشاورزي اين شهر به دانشگاه شيخ شهاب الدين اهري ارتقا يابد وتحقق اين موضوع براي توسعه ارسباران يك ضرورت انكار ناپذير است. اميد كه با تلاش ها وپي گيري هاي مسئولين ومتوليان امر و همه كساني كه حتي از دور دستي بر آتش دارند، با ايجاد بستر و شرايط لازم به زودي شاهد ارتقاي دانشكده كشاورزي موجود به دانشگاه شيخ شهاب الدين اهري باشيم.

:: مدير اثر بخش برتر از مدير موفق سه شنبه، 2 آذر 1395 - 21:39
"مديريت" به عنوان يك پديده اجتماعي ضروري، در عصر كنوني چنان سيطره خود را بر عرصه هاي مختلف زندگي مردم تثبيت كرده كه كمتر پديده اي با چنين شتابي گسترش يافته است. "مديريت" نه تنها در نظام مدرن و متمدن كنوني و در نتيجه تامين نيازهاي بنيادين جوامع از لحاظ اقتصادي نهفته است، بلكه نشان دهنده ريشه هاي اعتقادي جوامع متعدد و نهايتاً مؤيد نظريه امكان نظارت بر زندگي و معيشت انسان از طريق سازماندهي سيستماتيك منابع انساني و اقتصادي است كه عوامل انساني ‌و اقتصادي را براي بهبود زندگي فردي و ‌اجتماعي متشكل مي سازد. به سخن ديگر،" مدير" بايد دانش پژوه‌و درعين حال هنرمندي باشد‌ كه‌ به سبب وقوفش بر دانش مديريت و نيز تحت تاثير ويژگي هاي فردي، بتواند با بهره گيري مطلوب و بهينه از كليه امكانات موجود از قبيل: نيروي انساني،اختيارات سازماني، تجهيزات و سرمايه، سازمان متبوع خود را در جهت تحقق اهداف تعيين شده هدايت و رهنمون سازد.

:: سلطه بوروكراسي چهارشنبه، 26 آبان 1395 - 20:47
با مطالعه بُعد مديريتي برخي سازمانهاي دولتي به نظر مي رسد مديريت اين سازمانها در سيطره دو عنصر اصلي هستند، اول مديراني كه فكر مي كنند سازمان را اداره مي كنند؛ دوم بوروكراسي قوانين و مقررات عنصري كه واقعا سازمان را مي چرخاند! ناكارآمدي مديريت، و سلطه بوروكراسي در چنين سازمانهايي زماني بيشتر نمود پيدا مي كند، كه با مراجعه ذي نفعان به ايشان براي حل مشكلي كه بر اساس منطق انساني مشكل قلمداد نمي شود، محدود كنندگي بوروكراسي قوانين و مقرراتي كه توسط انسان براي حل مشكل تدوين شده است ، به عنوان مانع عمده حل مشكل از سوي مدير مطرح مي شود. بوروكراسي كه به زعم وى به عنوان قانوني مقدس و لايتغير تلقي مي شود. ماركس وبر واضع نظريه بوروكراسي در انتهاى كتاب مربوطه نگرانى را از تدوين نظريه بوروكراسى اعلام مى دارد و آن نگراني از تبديل بوروكراسى از وسيله اي براي تحقق هدف به خود هدف است، اتفاقي كه در حال حاضر توسط نامديران به وفور در سازمانهاي دولتي در حال وقوع است. شايد بتوان نيت اصلي انيشتن از ارائه معادله محاسبه انرژي اتمي و ماحصل واقعي آن را، با نيت اصلي وبر از وضع نظريه بوروكراسي و ماحصل واقعي آن مقايسه كرد. اولي به دست وحشيان تمدن تمثيل از شهريار و دومي به دست نامديران از يك ابزار كاركردي به ابزار كژكاركردي بدل شده است.

:: EFQM چيست؟ یکشنبه، 16 آبان 1395 - 14:52
مدل تعالي سازماني مدلي است كه سازمانها را ارزيابي و عملكرد آنها رااندازه گيري مي كند. اين مدل به سازمانها كمك مي كند تا با مقايسه وضعيت موجود و مطلوب خود تفاوتها را شناسايي كنند ، سپس با بررسي علل وقوع اين تفاوتها راه حلهاي بهبود وضع موجود را پيدا و آنها را اجرا نمايند. ( تعريف عمومي مدل تعالي [1]) بنياد اروپايي مديريت كيفيت يا European Foundation of Quality Management كه به اختصار EFQM خوانده ميشود در سال 1988 توسط 14 شركت بزرگ اروپايي[2] تشكيل شد و در حال حاضر 600 سازمان بزرگ چند مليتي و ملي عضو آن هستند . EFQM در حقيقت يك سازمان غير انتفايي متولي بررسي چهارچوب تعالي سازماني موسوم به EFQM Excellence Model, است . ابتدا به بررسي مدل تعالي سازماني ميپردازيم :

:: چگونه دروغگو را تشخيص دهيم؟ یکشنبه، 9 آبان 1395 - 20:01
تكنيك هايي كه در زير درمورد تشخيص دروغ و دروغگو برايتان معرفي مي كنيم، معمولاً توسط پليس و نيروهاي امنيتي استفاده مي شود. اين تكنيك ها براي مديران، كارفرماها و افراد عادي براي استفاده در موقعيت هاي روزمره كه تشخيص دروغ از راست به جلوگيري از قرباني شدن براي دسيسه و فريب كمك مي كند، مفيد است. هشدار: گاهي اوقات، ناداني بهتر است. بعد از به دست آوردن اين علم، ممكن است با فهميدن اينكه كسي به شما دروغ مي گويد، آزرده خاطر شويد.

:: راهكارهاي ساده براي حفظ و تقويت انگيزه كاركنان یکشنبه، 9 آبان 1395 - 19:59
برخي مديران نه‌تنها كمكي به حفظ منابع انساني نمي‌كنند، بلكه باعث مي‌شوند اعضاي تيم همه انگيزه‌شان را از دست بدهند، مديران با رعايت برخي نكات ساده مي توانند ميزان انگيزه كاركنان خود را تقويت كنند. نقش كاركنان به طور حتم از مهمترين عوامل موفقيت و ناكامي سازمان ها در دستيابي به اهداف تعريف شده به حساب مي آيد، هرچقدر منابع انساني از دانش و انگيزه بيشتري برخوردار باشد، درصد موفقيت سازمان نيز به طور چشمگيري افزايش خواهد يافت. هرچند درارتباط با اهميت نقش كاركنان بعنوان عنصر ارزشمند و وظايف مديريت سازمان در چند سال اخير متون داخلي وخارجي بسياري تاليف و در اختيار مديران و تصميم گيران حوزه هاي مختلف اجرايي قرار گرفته است، اما مي توان ادعا كرد كه تاكنون اين مهم در افزايش بهره وري و كارآيي سازماني دركشورمان مغفول واقع و بصورت شايسته به آن پرداخته نشده است.

:: شفاف‌سازي منابع و هزينه‌هاي انتخاباتي و اعمال نظارت دقيق بر آن شنبه، 24 مهر 1395 - 16:05
حضرت آيت‌الله خامنه‌اي در اجراي بند ۱ اصل ۱۱۰ قانون اساسي، سياست‌هاي كلي «انتخابات» را كه پس از مشورت با مجمع تشخيص مصلحت نظام تعيين شده است، ابلاغ كردند.

:: اعضاي اوپك به چه قيمت از نفت نياز دارند؟ پنجشنبه، 8 مهر 1395 - 14:15
با اجازه دادن به سقوط قيمت‌ نفت، توليدكنندگان پرهزينه از دور خارج شده و كاهش عرضه مازاد موجب صعود 80 درصدي قيمت نفت از ژانويه تاكنون شده است. تقريبا تمامي 27 تحليلگر مورد بررسي بلومبرگ بر اين عقيده‌اند كه اعضاي اوپك اين استراتژي را ادامه خواهند داد. پيشنهاد جايگزين، طرح فريز نفتي بود كه در نشست ماه گذشته در اوپك رد شد. با توجه به آخرين اظهارات اعضاي اوپك و تحليلگران، سهم عرضه هر كشور در ماه آوريل در ادامه آمده است.

:: اصرار دارم بر وحدت قلوب و اتحاد نيروهاي مؤمن و انقلابي دوشنبه، 5 مهر 1395 - 12:22
اختلاف بين برادران مؤمن هيچ به مصلحت نيست؛ بايد نقطه مقابل دشمن حركت كنيم... به يكي از برادران با ملاحظه صلاح او و كشور توصيه كرديم وارد نشود

:: 8 علت سردرد شنبه، 3 مهر 1395 - 13:32
تقريبا نيمي از جمعيت بزرگسال جهان در طول سال گذشته حداقل يكبار دچار سردرد شده اند كه معمولا علت اين سردردها، استرس، مصرف برخي غذاها، سيگار، كمبود خواب يا حذف وعده هاي غذايي است. اما سردرد علت هاي ديگري هم دارد كه معمولا سخني از آن ها به ميان نمي آيد. در ادامه به بيان هشت مورد از عجيب ترين دلايل سردرد مي پردازيم.

:: ✅يك شهر خوب! جمعه، 19 شهریور 1395 - 23:23
يك شهر خوب بايد چنان ساخته شود كه اسباب رفاه ، آسايش ،آرامش و امنيت ساكنان خود را فراهم سازد، شايد يك شهر به تنهايي با داشتن بزرگراههاي عريض وطويل ويا باجمعيت بسيار و خودرو‌هاي آخرين مدل و فروشگاه‌هاي زنجيره‌اي بزرگ و... شهر خوب محسوب نشود. اگرچه داشتن امكانات فوق از ملزومات زندگي شهري امروزي است اماهيچ شهري را نمي‌توان به صرف داشتن اين خصوصيات، يك شهر خوب دانست ،بلكه شهر خوب شهري است كه شهروندانش آن را خوب بشناسند وآن شهرنيز نيازهاي آنها را به خوبي برآورده بكند‌. شهري خوب شهري است كه كسي را از ياد نمي‌برد و جاي كسي در آن خالي نيست در شهر خوب كوچك و بزرگ، جوان و سالمند، مجرد و متاهل، سالم و معلول ،كاسب وبازاري، هنرمند وهنردوست و....همه ديده مي‌شوند. اين شهر خوب مي‌تواند در هر نقطه‌اي از زمين باشد به شرطي كه مردمانش هم خواهان شهري خوب باشند؛ در شهر خوب همه مردم بايد دست در دست هم دهند وبا مشاركت هدفدار خود در اداره شهر با خدمتگزاران خود همدل باشند و آنها را ياري كنند. اين شهر خوب مي‌تواند در ايران باشد، در تبريز ،اهر و يا هر جاي ديگر.

:: ارسباران فرزندان لايق و توانمند زيادي دارد و كانديداتوري امثال بنده را منتفي مي نمايد پنجشنبه، 11 شهریور 1395 - 15:25
...مجلس... پايگاه اساسي نظام و مردم و مايه حضور و مشاركت واقعي مردم در تصميم گيري ها و مظهر اراده ملي است و در اين راستا و درمقطع كنوني ارسباران فرزندان لايق و توانمند زيادي دارد كه هر تك تكشان مي توانند بار بزرگ امانت نمايندگي مجلس را به نحو شايسته به سر منزل مقصود برسانند و حضور اين افراد كانديداتوري امثال بنده را منتفي مي نمايد ، اميدوارم با حضور حماسي ، آگاهانه و پرشورمردم و انتخاب اصلح در موعد مقرر ، اين مهم به نحو احسن تحقق يابد.

:: ✅با شكستن پاي ديگران خود بهتر راه نمي رويم❗️ سه شنبه، 26 مرداد 1395 - 23:07
دونده اي در تمامي مسابقات ركورد زده بود ، در يكي از مسابقات به خاطر سنگ اندازي برخي از كساني كه توان رقابت با او را نداشتند، با وجود اصابت سنگ به پايش نايستاد و خم به ابرو نياورد و به مسير ادامه داد ولي به دليل آسيب ديدگي و جراحات وارده ديرتر از ديگران به خط پايان رسيد.بعد از مسابقه هيچكدام از ركورد هاي قبلي اش ديده نشد و به او گفتند پايش كج بود و نتوانست!! اكنون كه دست همه رو شده و موعد مسابقه اي ديگر رسيده ، با فضاسازي هاي كاذب متوسل به دروغ و تهمت شده و حرف هاي ناشايست درحق او (دونده) مي زنند تا مبادا او وارد مسابقه شود. در اين ميان برخي هم كه تازه وارد ميدان رقابت شده اند و خود حرفي براي گفتن ندارند همان حرف ها را تكرار مي كنند ، انگار مشكل همه دونده يا دونده هايي هستند كه زماني با خدعه رقيب از صحنه كنار گذاشته شده اند. داستان عجيبي است اخلاق چنان رنگ خود را باخته كه برخي حتي داشته ها و توانايي هاي خود را از ياد مي برند تا در يك رقابت سالم آن را به نمايش بگذارند ؛ آنها مي خواهند با شكستن پاي ديگران در مسير ادامه دهند و راه رفتن خود را بهتر نشان دهند ولي آيا مي شود باشكستن پاي ديگران بهتر راه رفت!؟ ممكن است موفق به شكستن پاي كسي بشوي اما قطعا خود بهتر راه نخواهي رفت و اگر به مقصد هم رسيدي آخرش بي راهه خواهد بود.

:: زلزله ۲۱ مرداد سال ۹۱ ارسباران و ذكر چند نكته: جمعه، 22 مرداد 1395 - 21:48
ديروز ۲۱ مرداد ۹۱سالروز زلزله تاسف بار ارسباران بود ! مراسم ياد بود مختلفي در شهرها يا روستاهاي منطقه به طرق مقتضي برگزار شد و با بازماندگان اين رخداد تاسف انگيز ابراز همدردي شد كه درجاي خود قابل تقدير است. در اين ارتباط ذكر چند نكته ضروري مي نمايد: ۱-ساخت منازل آسيب ديده شهري و روستايي كه يكي از اضلاع مهم ترميم وتوسعه منطقه بود با استفاده از تسهيلات وام و با مساعدت وتلاش مسئولين امر انجام شد كه لازم است از همه كساني كه اعم ازمسئولين ومردم در اين زلزله به اندازه وسع وتوان خود به ياري مردم زلزله زده ارسباران شتافتند تقدير وتشكر نمود. ۲- براي توسعه زير ساخت هاي اساسي منطقه از طرح دوفوريتي ۲۱ ماده اي كه يك ماه بعد از زلزله قول طرح آن در مجلس داده شد دود سفيدي بر نخاست و اعتباري عايد منطقه نشد، واز محل طرح مهر هم پروژه اي به سرانجام نرسيد ووعده مسئولين وقت در خصوص پروژه هاي عمراني به عنوان مثال اتمام بزرگراه اهر- تبريز تحقق نيافت. ۳- همچنين در آن سالها اعتبار ويژه اي براي جبران خسارات زلزله وتوسعه وتقويت زير ساخت ها در لوايح بودجه به مجلس ارايه نشد و اجراي پروژه هاي عمراني با همان اعتبارات قطره چكاني ادامه يافت تا اينكه با دستور سال گذشته رييس جمهور محترم در خصوص تخصيص ۹۰ ميليارد تومان ظرف دو سال به يكي از اين پروژه هاي اساسي يعني بزرگراه اهر-تبريز احداث اين پروژه جان تازه اي به خود گرفته واميد است با تلاش مسئولين ذيربط در موعد مقرر به اتمام برسد.

:: آن را كه حساب پاك است از محاسبه چه باك است! سه شنبه، 19 مرداد 1395 - 01:04
اخيرا در برخي از گروه ها وكانال هاي خبري محلي افراد با نام و بي نام اقدام به حتاكي و تخريب مي نمايند وتهمت ها و دروغ هاي سخيفي را در حق خادمين واقعي مي كنند كه حاكي از نگراني شديد آنها از يك اعلام حضور است!؟ با توجه به درخواست جمعي از كاربران اين وبسايت مبني بر اعلام نظر در اين خصوص، بايد گفت #آن را كه حساب پاك است از محاسبه چه باك است#تو پاك باش و مدار اي برادر از كس باك * زنند جامه ناپاك، گازُران بر سنگ(4) «سعدي»...... اما ذكر چند نكته: ۱- خط تخريب وتوهين وافترا ، افراد و يا باقيمانده همان كساني هستند كه در گذشته سالها با فريب و وعده توخالي وتخريب ديگران از نردبان موفقيت بالا رفتند؛ اما بي راهه رفتند !!وچنين شد كه در پايان حتي جرات دفاع از عملكرد خود را پيدا نكردند!! ۲- افراد نو ظهور ديگري هم پيدا شده اند كه باده قدرت مستشان كرده و براي پيمودن پلكان ترقي وموفقيت راه اسلاف خود را مي روند و چيزي به جز تخريب و تحقير ديگران بلد نيستند و در حالي كه خود را قانون مدار و اخلاق مدار مي پندارند اما هنوز اندر خم كوچه بي اخلاقي اند. واينگونه است كه مع الاسف در كارزاري نابرابر ناحق با پررويي و دغل هر چه تمام خود را جاي حق مي گذارد وطلبكار هم مي شود!!!

:: دانشمندان با تبديل دي اكسيد كربن، برق توليد كردند شنبه، 16 مرداد 1395 - 19:27
دانشمندان آمريكايي روش جديدي براي جذب دي اكسيد كربن و تبديل آن به يك محصول مفيد در حين توليد برق ابداع كردند. در پي يك مطالعه جديد، محققان دانشگاه كرنل از روش جديدي براي جذب گازهاي گلخانه اي و تبديل آن به يك محصول مفيد در حين توليد برق پرده برداشتند. اين محققان يك پيل انرژي آلومينيوم/ دي اكسيد كربن ابداع كردند كه از واكنش هاي الكتروشيميايي براي جدا كردن دي اكسيد كربن و توليد برق استفاده مي كند.

:: تأييد صلاحيت نامزدها يك دوره‌اي است/ آسيب‌هاي خريد و فروش آراء شنبه، 16 مرداد 1395 - 19:04
سخنگوي شوراي نگهبان گفت: در هر دوره‌اي از برگزاري انتخابات، صلاحيت افراد مجدد بررسي مي‌شود و صلاحيتي كه شوراي نگهبان اعلام مي‌كند، فقط براي يك دوره است... كدخدايي همچنين به زمانبندي انتخابات در نظام فعلي انتخاباتي كشور اشاره كرد و گفت: اين مسئله نيز دشواري‌هاي بسياري براي ما ايجاد كرده كه لازم است اصلاح شود. ...وي تخلفات انتخاباتي، تبليغات انتخاباتي و هزينه‌هاي تبليغات را از ديگر اشكالات و چالش‌هاي نظام انتخاباتي فعلي توصيف كرد و گفت: در حال حاضر مشخص نيست فعاليتي كه يك نامزد انجام مي‌دهد، در چه زماني تبليغات محسوب مي‌شود و در چه زماني تبليغات نيست... سخنگوي شوراي نگهبان همچنين درباره برخوردهاي صورت گرفته با تخلفات انتخاباتي از قبيل خريد و فروش آراء نيز گفت: برخوردهايي صورت گرفته اما متاسفانه در نظام فعلي انتخاباتي برخورد با تخلفات، حداقلي و كُند است كه تاثير لازم را ندارد.متن كامل نشست خبري سخنگوي شوراي نگهبان به نقل از مهر در ادامه آمده است:

صفحه بعد