نسخه تلکس وب سايت شخصي ولي اله ديني
:: كارهاي زمين مانده زياد است یکشنبه، 4 اردیبهشت 1401 - 22:20
در يك دوره اي كه احداث شهرك صنعتي اهر، دانشكده كشاورزي، توسعه پاياب سد ستار خان اهر، احداث تصفيه خانه آب ، فاضلاب ، خط انتقال آب اهر، شروع بزرگراه اهر_ تبريز، طرح هاي كلان گازرساني و چندين طرح ديگر بزرگ و كوچك همزمان با اعتبارات ملي و استاني فعال بود كسي براي خود تابلو و بنر تعريف و تمجيد و تشكر نصب نكرد. مدتي است در رسانه ها و محافل محلي سر اينكه چه كسي يا كساني دستگاه ام آر آي را به اهر آورده ، دعواست شخصا دست همه كساني كه از ابتدا تاكنون زحمت كشيدند تا بعد از سالها ام آر آي بيمارستان اهر راه اندازي شود مي بوسم و دستمريزاد عرض مي كنم. گويا حالا از سر بيكاري هركي از راه ميرسه ميگه ام آر آي كار من بود اما به خدا كارهاي ديگري هم هست كه ميشود انجام داد خوب تنها بيمارستان يك شهر، بدون ام آر آي، به كلاس بدون ميز و صندلي مي ماند؟! كم سر مردم منت بگذاريم؟! براي مسابقه خدمت كارهاي زمين مانده زياد هست ، دنبال كنيم به نتيجه مي رسد

:: پانزده سال با جشنواره سراسري تئاتر كوتاه ارسباران شنبه، 22 آبان 1400 - 23:27
پانزده سال است كه هنرمندان عزيز اين منطقه ي شجاعت خون دل مي خورند تا با همت و توان مضاعف خود هر ساله اين جشنواره سراسري را به نحو احسن اجرا نموده و به زبان تئاتر كوتاه ،فرهنگ و هنر اصيل و غني منطقه را به رخ كشيده و با شور و هيجان و علاقه وصف ناشدني زنده نگهدارند اين كه گفته مي شود تئاتر كوتاه كشور امروز به نام ارسباران و قره داغ شناخته مي شود و اهر مهد فرهنگ و هنر و پايتخت آن است حرف گزافي نيست، زيرا كه" مشك آن است كه خود ببويد نه آن كه عطار گويد" با وجود همه سختي ها در هر دوره هنرمندان پر افتخار ارسباران اگرچه دستشان خالي بود ولي با عزم و اراده پولادين خود هيچ زماني دلسرد و نااميد نشدند و حتي در دوره هايي مسئولين بي تفاوت را پاي كار آوردند كه در جاي خود قابل تحسين است. اميد است حمايت مسئولين ذيربط از شعار و وعده هاي تو خالي خارج شده و رنگ واقعي به خود بگيرد تا شاهد توفيق روز افزون تلاشگران اين عرصه و رونق بيش از پيش ارسباران باشيم

:: از خودمان شروع كنيم؟ جمعه، 23 مهر 1400 - 11:37
خودت را امتحان كن! هنگامي كه در رستوران يا هتل هستيد و شكر، شير يا چاي خود را بيشتر از مقداري كه در خانه مصرف مي‌كرديد مصرف مي‌كنيد بيانگر اين است كه *شما زمينه فساد را داريد.* وقتي كه در رستوران يا اماكن عمومي هستيد و مقدار زيادي دستمال كاغذي، صابون يا عطر استفاده مي‌كنيد، در حالي كه در منزل خودتان اين گونه نيستيد، بدين معنا است كه اگر *شرايط اختلاس براي شما فراهم شود اختلاس مي‌كنيد.* اگر در جشن‌ها و بوفه‌هاي مفتوح زياد مي‌خوريد در حالي كه مي‌دانيد شخص ديگري آن را حساب مي‌كند، بدين معناست كه اگر *فرصت خوردن مال ديگران را پيدا كنيد اين كار را انجام خواهيد داد.* اگر معمولاً هنگامي كه در صف ‌هستيد و حقوق در صف بودن را رعايت نمي‌كنيد، پس شما زمينه‌ي اين را داريد كه *براي رسيدن به هدف خود از كول ديگران هم بالا برويد.*

:: هتل گردشگري اهر، نقطه، سرِ خط یکشنبه، 10 مرداد 1400 - 19:00
درسال 1386 شركت توسعه گردشگري ايران با مشاركت شهرداري اهر كار احداث هتل گردشگري 4 ستاره اهر را در كمر بندي جنوبي حد فاصل پليس راه و اهر چاي در محلي مشرف به مناظر باغات پاياب سد ستار خان آغاز نمود پس از خاكبرداري و تسطيح زمين، دلايل متعددي ازجمله تغيير تصميم گيران ، ايجاد حواشي بي جهت و صد متاسفانه بخشي نگري هاي امثال بنده نوعي در شهرمان ، باعث شد كار احداث اين پروژه مهم هيچ وقت به نتيجه نرسد و زمين مورد نظر بعدا به ارگان هاي ديگرواگذار شد.

:: شرايطي كه دولت بعدي مي تواند مد نظر قرار دهد پنجشنبه، 7 مرداد 1400 - 21:19
افراد توانمند، متخصص ، متعهد و داراي سلامت نفس فراواني در سازمان ها وجود دارند كه سرشان به كار خودشان هست و براي به دست آوردن يك جايگاه هيچ وقت متوسل به ديگران نمي شوند. اينها مي توانند دولت بعدي را در سطوح مختلف مديريتي ياري نمايند ، به شرطي كه؛ از طرف متوليان امر معيار هاي انتخاب ، شرايط احراز و انتصاب هر مسئوليت به درستي مورد ارزيابي قرار گيرد و افراد درخور، شايسته و ذيصلاح شناسايي و معرفي شوند.

:: به چه كسي مي‌گويند يك رئيس بد؟! جمعه، 11 تیر 1400 - 11:20
🔸روساي بد هميشه براي سازمان‌ها و كاركنان، مشكل‌ساز بوده و هستند و به يكي از دغدغه‌هاي كسب‌وكارهاي امروزي تبديل شده‌اند چرا كه بسياري از آنها باعث ايجاد ترس و اضطراب در بين كاركنان شده كه در طولاني‌مدت موجب خواهند شد كاركنان، خود را پشت داده و آمار و ارقام پنهان كنند. 🔸حال سوال اينجاست كه به چه رئيسي مي‌توان عنوان «رئيس بد» داد؟ در پاسخ به اين سوال بايد گفت كه روساي بد براساس ويژگي‌هاي بارزي كه دارند به چهار گروه عمده تقسيم مي‌شوند كه در ادامه به آنها اشاره خواهد شد:

:: خسارت سيل و تگرگ بي سابقه در اهر دوشنبه، 3 خرداد 1400 - 14:26
تصاويرخسارات سيل و تگرگ بي سابقه به باغات ، احشام و اراضي زراعي روستا هاي اهر، يك روز سيل، يك روز تگرگ ،يك روز آفت ،يك روز خشكسالي و يك روز هم اگر همه چيز خوب بود تازه مي شود اول بدبختي هاي كشاورز و باغدار براي فروش نرفتن محصول؟! به قول معروف؛ چه سنگ را به شيشه بزني و چه شيشه را به سنگ، عاقبت شكست با شيشه است!!

:: اتصال آذربايجان‌شرقي به جمهوري آذربايجان با آزادراه اهر- باكو چهارشنبه، 29 اردیبهشت 1400 - 00:18
احداث اين آزاد راه كريدود شمال شرق استان آذربايجان شرقي را تكميل و زمينه رونق اقتصادي ، اشتغال و حتي صادرات اين استان را فراهم مي كند. آغاز مطالعات اين آزادراه در سال‌جاري و مشاركت بخش خصوصي و سرمايه گذار در احداث آن خبر خوب و اميدواركننده اي براي قره داغ/ارسباران است. اميداست باهمت و پي گيري مسئولين امر و تامين به موقع سرمايه گذار طرح و اعتبارات مورد نياز آن به زودي شاهد شروع عمليات اجرايي اين محور مهم و فوق العاده استراتژيك در شمال غرب كشورمان باشيم.

:: گل به خودي هاي دقيقه !۹۰ سه شنبه، 21 اردیبهشت 1400 - 01:03
الحمدالله همه از قانون دم مي زنيم و مي خواهيم مر قانون اجرا شود ولي گاهي همين قانون در تفاسير متقابل گم شده و درست در دقيقه نود گل به خودي هاي پر هزينه اي را نظاره مي كنيم !! لوايح جامع انتخابات دولت و طرح هاي عريض و طويل مجلس پيش كش ! در حالي كه براي ثبت نام يك عضو شوراي شهر شرايط متعددي در قانون پيش بيني شده ، اما براي رياست جمهوري يك آدم بي سواد و حتي يك فرد نابالغ سني و ... هم مي توانند ثبت نام كنند و ملت و مملكت را به سخره گيرند! آيا واقعا مجلس دهم و يازدهم نمي توانست در طول چهار سال اخير حداقل اين دو ماده از قانون انتخابات رياست جمهوري درمورد شرايط ثبت نام كنندگان را به روز و اصلاح نمايد؟!

:: ارزيابي عملكرد كاركنان كي و چگونه؟ دوشنبه، 20 اردیبهشت 1400 - 01:04
امروز درخيلي از سازمان ها از جمله صنعت نفت عملكرد كاركنان در بازه هاي سالانه بررسي مي گردد،آن هم نه در زمان خود بلكه يك سال بعد ، عملكرد سال قبل مورد سنجش قرار مي گيرد صرفنظر از چگونگي اينگونه ارزيابي ها كه جاي تامل و بحث فراوان دارد! نكته اي كه حائز اهميت بوده و مطالعات متعدد نشان مي دهد اين است كه اين مدل از ارزيابي ها زمانبر و پرهزينه اند و بيشتر ناظر به گذشته و نتيجه چنداني در توسعه كاركنان به همراه ندارند و به نوعي كارمندان در مواجهه با آن دچار ترس و استرس مي شوند

:: ضرورت ايجاد دانشگاه علوم پزشكي اهر جمعه، 17 اردیبهشت 1400 - 01:58
شرايط جغرافيايي، قدمت ، تاريخ ، پتانسيل و نيازهاي منطقه ارسباران/قره داغ مي طلبد كه اكنون سطح شبكه بهداشت اهر به دانشگاه علوم پزشكي ارتقا يابد . قدم اول براي تحقق موضوع حداقل پي گيري و ايجاد دانشكده علوم پزشكي است. طرح موضوعات ديگر لازم است اما كافي نيست.

:: راه اهر _ورزقان در بوته فراموشي! جمعه، 20 فروردین 1400 - 14:20
بي توجهي به اين محور باعث شده صرفا توقعات از آن در حد لكه گيري و پركردن چاله هاي آسفالت باقي بماند امروز ارتقاء اين جاده ۴۰ كيلومتري به بزرگراه يك مطالبه عمومي از مسئولين ذيربط است اگر شركت ملي مس ايران مي تواند بزرگراه هاي متعدد در منطقه تا مرز نوردوز را تامين مالي كند چه بهتر كه چراغ اندرون خانه را نيز روشن نموده و در احداث بزرگراه اهر _ورزقان پيشقدم باشد

:: هويت تاريخي شهر خودمان را حفظ كنيم پنجشنبه، 19 فروردین 1400 - 22:21
چند روزي است كه با درخواست جمعي از اهالي مبني بر رعايت حقوق عامه ، موضوع ساخت و ساز چند ملك درخيابان قدس نزديك مسجد تاريخي جامع اهر خبرساز شده است. با احتراز از ورود به محتواي اين بحث كه بهتر است مسئولين امر به دور از هرگونه هياهو و حواشي و با استفاده از ظرفيت هاي قانوني در يك فضاي منطقي و آرام تصميمات در خور و شايسته بگيرند. ورود رسانه ها و سايت هاي محلي در انعكاس خواسته هاي مردم و لزوم شفاف سازي و پاسخگويي مسئولين ذيربط امر مباركي است كه بايد ادامه پيدا كند. هر مقدار ميزان آگاهي و اطلاعات موكلين از حقوق عامه خود در قبال مسئولين منتخب اعم از شوراي شهر و نماينده و... بالاتر رود مطالبات به حق و حقوق شهروندي در ريل واقعي خود قرار مي گيرد و ضمن جلوگيري از هرگونه راه فرار براي مسئولين امر ، در روند ارزيابي صحيح آنها موثر و كارگشا واقع مي گردد. اين يك نمونه كوچك در مديريت شهري است كه نشان مي دهد در تهيه طرح تفصيلي يك شهر تاريخي و كهن مثل اهر شورا و شهرداري در زمان خود چگونه مي توانند با ژرف انديشي و آينده نگري نقش كليدي و اساسي خود را ايفا نمايند.

:: مسئوليت اجتماعي تان پيشكش! چهارشنبه، 27 اسفند 1399 - 01:09
آيا سرپوش گذاشتن به واقعيت ها و تكذيب يك مشكل به وجود آمده از طريق يك صنعت توليدي خاص در مقابل ديدگان مردم محلي حمايت از توليد و اشتغال است؟! البته كه نه ، ماحصل اينگونه اقدامات همين فضاي بي اعتمادي ، بگو مگو هاو دلخوري هاي رسانه ايست كه نهايتا دودش به چشم همان توليد مي رود مسئوليت اجتماعي تان پيش كش! از منظر ديدگاه هاي نهادي و به خاطر خودتان هم كه شده با بيان واقعيت و رفع نقص و جبران خسارت حداقل كار ممكن را انجام دهيد.

:: صنعت بوم گردي در قره داغ جمعه، 24 بهمن 1399 - 00:05
احداث كمر بندي جنوبي اهر آرزوي چندين ساله مردم است كه به حمدالله با پي گيري مسئولين ذيربط عمليات اجرايي آن شروع شده است ضمن حمايت همه جانبه از اجراي اين پروژه مهم ، بايد توجه داشت كه در كنار احداث آن ، پيوست هاي مورد نياز گردشگري و اقتصادي نيز تعريف و عملياتي شود تا امكان جذب و توقف گردشگران در منطقه فراهم شود. منطقه اهر و هريس نيازمند برنامه ريزي عملياتي نسبت به توسعه زير ساخت هاي آن است و بايد به تحقق گردشگري در كلاس هاي مختلف در اين شهرستان ها توجه شود نظر به پتانسيل هاي بالقوه قره داغ/ارسباران صنعت بوم‌گردي مي تواند سهم زيادي در اين منطقه داشته باشد با توجه به بيكاري نهفته در اهر و هريس حلقه هاي مفقوده گردشگري بايد شناسايي و با ايده هاي نو اجرايي شوند تا به رشد اشتغال و درآمد منطقه كمك نمايد.

:: چه رشدي خوب است؟ یکشنبه، 19 بهمن 1399 - 00:46
براي شناخت بهترين چشم‌اندازهاي رشد و توسعه يك منطقه رويكرد دقيق‌تري مورد نياز است و لزوما به اين معني نيست كه مديران ذيربط خود را درگير يك صنعت خاص بكنند، بلكه بايد آنها با مطالعه دقيق ، مزيت‌هاي رقابتي نهفته منطقه خود را كشف كنند. در اين راستا سرمايه‌گذاري هدفمند بخش دولتي و ايجاد زير ساخت هاي لازم از الزامات جذب كسب‌ و كار يك شهرستان است تا با درك درست از شرايط اجتماعي و فرهنگي آن منطقه، آن را به يك قطب اقتصادي و مركز گردشگري و يا ... تبديل نمايند. 

:: ايراد كار كجاست كه، یکشنبه، 28 دی 1399 - 18:02
همايش و جلسات هم انديشي توسعه قره داغ در مركز كشور / استان از طرف مردم و حتي مسئولين كليدي منطقه جدي گرفته نمي شود!؟ آيا براي كار دسته جمعي ظرفيت هاي لازم را پيدا نكرده ايم؟ آيا تحمل ديدگاهها و سليقه هاي مختلف را نداريم؟ آيا امكان فعاليت براي بخش خصوصي فراهم نگرديده است؟ آيا يك تصوير و افق حداقل پنج ساله از اينكه منطقه چگونه و در چه مسيري قرار است توسعه داشته باشد ، وجود ندارد؟ آيا كساني كه اينگونه برنامه ها را تدارك مي بينند در پوشش آن بيشتر به دنبال دخل و خرج خود هستند تا توسعه ارسباران؟ آيا چگونه مي شود از برگزاري اينگونه همايش ها در قالب سازمان هاي مردم نهاد و يا عمومي غير دولتي براي رشد و توسعه منطقه بهره بهتري برد؟ آيا لزوما هرگونه همايش و هم انديشي بايد در خود منطقه باشد؟ اگر نه ، مردم منطقه چگونه مي توانند در اينگونه همايش ها مشاركت بهتري داشته باشند؟ و خيلي سئوال ديگر كه پاسخ همه آن سئوالات را خودمان بايد بدهيم ولي هر چه باشد نبايد متوليان امر را مايوس نمايد.

:: پيشنهاد اصلاح بند ب تبصره ۶ قانون بودجه سال هشتادوشش پنجشنبه، 11 دی 1399 - 23:14
فصل بودجه و ايام بررسي لايحه بودجه سال هزاروچهارصد است كه از طرف دولت به مجلس ارائه شده است پيشنهادات نمايندگان براي هرگونه اصلاحيه در متن لايحه پيشنهادي دولت در صورتي كه بنا به هر دليلي در كميسيون تلفيق به جمع بندي نرسد بايد در صحن علني مجلس به تصويب برسد در آن مقطع برق در مناطق گرمسير داراي سوبسيد بود ولي گاز در مناطق سردسير از يك الگو پيروي مي كرد پيشنهاد مذكور در راستاي طرح پلكاني نمودن قيمت گاز با توجه به ويژگي هاي آب وهوايي مناطق سردسير مطرح گرديد

:: تايم لپس (گذر زمان) رشته كوه گويجه بل شنبه، 15 آذر 1399 - 22:36
اين كار زيباي دوستان در "اهرخبر" من را به ياد دوران دانش آموزي برد، دهه ۶۰ در چنين ايامي دو يا سه نفري ،گاهي صبح ها كمي آن طرف تر از روستاي گورا دره ، جاده خاكي خرم آباد و پيريوسفان را در برف و بوران و كولاك بايد حدود ۶ كيلومتر پياده پايين ميامديم تا به جاده اهر_ تبريز برسيم،

:: حواسمان باشد سوراخ دعا را گم نكنيم! جمعه، 30 آبان 1399 - 21:38
افرادي هستند كه ممكن است خيلي دلسوز و از عقب ماندگي شهرمان هم ناراحت باشند و بخواهند از طريق فرصت هاي پيش رو در فضاي مجازي روشنگري و مطالبه گري نمايند كه خيلي هم خوب است و لازم، اما حواسمان باشد كه با علم و آگاهي كامل بدانيم از كي كِي چرا و چي بخواهيم و چگونه نقد و چه پيشنهاد و راه حلي را براي درس گرفتن از اشتباهات گذشته و جبران مافات و بهبود امور در آينده ارائه مي نماييم و بعضي ها در صحبت هاي خود چنان " يئدي دره نين سويون بير جور بير بيرينه قاتللار كي آخيردا دا بيلين مير نه استير ديلر دئيه لر و نه دئديلر!" آب هفت دره را طوري به هم قاطي مي كنند كه در آخر هم معلوم نمي شود چي مي خواستند بگويند و چي گفتند!

:: آيا اتهام زني به هم در فضاي مجازي مشكلي را حل مي كند؟ جمعه، 30 آبان 1399 - 01:25
بگو و مگوي دو مسئول سابق و فعلي شهري در فضاي مجازي، جز افزودن به ابهامات مردم خيلي به كشف حقيقت ماجرا كمك نمي كند. اگر تخلفي صورت گرفته قانون نحوه برخورد و مقابله با آن را معين كرده است.

:: دلاوران سر ايران یکشنبه، 20 مهر 1399 - 23:55
دلاوران سرِ ايران(آذربايجان) هر وقت و هر زمان و در هر كجاي جغرافياي پهناور كشورمان نياز بوده ، مظلوم و گمنام براي دفاع و پاسداري از تماميت ارضي آن همانند طول تاريخ فداكاري و جانفشاني كردند و همواره براي ميهن از سر و تن و جان خود گذشتند. چند روز پيش گل هاي رعنا و مدافعان واقعي حريم وطن #ساسان_اميرخاني و #علي_بيرامي در حين انجام وظيفه در مرزهاي غربي به دست اشرار مسلح به شكلي ناجوانمردانه پرپر گشته و آسماني شدند. وچند ماه قبل بود كه #عادل_قاسم_زاده در جنوبي ترين نقطه ايران در ناوچه كنارك شربت شهادت نوش كرد . پاينده باد ايران و هزاران سلام و درود بر غيرت و شرفتان

:: 💢برخي دلايل رفتارهاي نامطلوب كارمندان یکشنبه، 13 مهر 1399 - 18:30
وقتي با رفتار و عملكردي روبه‌رو هستيم كه چندان رضايت‌بخش نيست، ابتدا بايد دلايل و عوامل اصلي اين عارضه را شناسايي كنيم. به‌طور كلي سه دليل ممكن است باعث عملكرد نامطلوب يا رفتارهاي نامناسب كاركنان شده باشد:

:: مديران نيرو خراب كن! شنبه، 12 مهر 1399 - 00:05
حتما شما هم سازمانها يا شركت هايي را ديده ايد كه نيروهايي با رزومه قوي و با پتانسيل و با انگيزه وارد آن مي شوند و نيروهاي بدبين، بي انگيزه و بي تفاوت از آن خارج مي شوند. آيا مي خواهيد بدانيد كه چگونه سازمانها انگيزه كاركنان را از بين مي برند؟ قبل از اينكه رفتارهاي نامطلوبي كه مديران انجام مي دهند و باعث بي انگيزگي، بدبيني و استعفاي كاركنان شايسته شان مي شوند را مطرح كنم بايد به مديران كمك كنيم با ارزيابي درست، رفتار كاركنان را بررسي كنند، اينكه آيا خودشان مسئول اين بي انگيزگي هستند و يا پرسنل مسبب آن مي باشند. روشن شدن اين قضيه همان اندازه كه براي كاركنان موثر است براي سازمان نيز مفيد مي باشد. اگر سازمان پي ببرد علت بي انگيزگي و ترك پرسنل نوع مديريت سازمان مي باشد و سعي در اصلاح آن بنمايد، مي تواند فرهنگ سازمان را به سمت سازماني متعهد و شكوفا و توانمند پيش ببرد درغير اين صورت محكوم به فناست. اغلب مديران، مشكلات مربوط به نيروها را به گردن زمين و آسمان مي اندازند در حالي كه عامل اصلي در بروز اين مسئله را فراموش مي كنند؛ اينكه افراد مديران خود را ترك مي كنند نه شغلشان را! به راحتي مديران با بررسي چند مورد مي توانند متوجه شوند مشكلات به كدام سو متمايل است.

:: دانشگاه شيخ شهاب الدين اهري دور اما نزديك جمعه، 4 مهر 1399 - 16:54
به گواه اسناد و مكاتبات موجود وقتي در زماني كه هيچ كسي حتي براي ايجاد يك آموزشكده/ دانشكده دولتي در اهر زير بار مسئوليت نمي رفت ولي با صرف فعل « خواستن توانستن است» آموزشكده/ دانشكده كشاورزي اهر به همت مسئولين وقت راه اندازي شد قطعا تحقق ارتقاء اين مجموعه آموزشي به دانشگاه شيخ شهاب الدين اهري اگرچه دور مي نمايد ولي نزديك است

:: يك توهم خطرناك؛ "هم‌ يِسين هم ايشلَسين" جمعه، 4 مهر 1399 - 16:24
متاسفانه در ميان عوام گزاره‌اي غلط و خطرناك توسط افكار و دستان ناپاك جا افتاده كه مي گويد: "يك مدير يا مسئولي كه خوب كار مي‌كند اگر بخورد هم اشكالي ندارد" و كاملا روشن است كه در اينجا منظور از خوردن چيزي جز اختلاس و رشوه‌گرفتن و دست‌درازي به بيت‌المال و رانتخواري نيست. و هستند بسياري از افراد كه اين توهم عوام‌، زير زبانشان مزه كرده و فكر مي‌كنند با پروپاگاندا و حركات پوپوليستي مي‌توانند خود را فردي كارا و توانمند نشان دهند تا پشت اين ويترين تميز با دستان كثيف براي خود لقمه بگيرند، به اين اميد اگر لو هم بروند اين گزاره به كمكشان خواهد آمد كه اشكالي ندارد هم يِييب هم ايشلييب! اما غافل از اينكه كدام عقل سالمي مي پذيرد فردي كه دستش به گرفتن رشوه و رانتخواري و ويژه‌خواري و يا مهيا كردن مسير اين تخلفات آلوده است مي‌تواند خوب و به نفع مردم كار كرده باشد! چگونه يك دزد در هنگام دزدي همزمان مي‌تواند به نفع صاحبخانه هم كاري انجام دهد؟!

:: ۱۲ شخصيت مختلف در محيط كار و روش درست تعامل با آنها جمعه، 4 مهر 1399 - 13:38
يكي از مؤلفه‌هاي مهمي كه بودن در محيطي را لذت‌بخش يا عذاب‌آور مي‌كند، افرادي هستند كه در آن محيط با آنها سروكار داريم. هريك از همكاران در محيط كار شخصيت ويژه و خاص خودشان را دارند؛ بنابراين نمي‌توان با همهٔ آنها به يك شكل رفتار كرد. توجه به اين نكته اهميت زيادي در پيشرفت شغلي ما دارد و به‌خاطر شغل و حرفه‌مان، شركتي كه در آن كار مي‌كنيم و خودمان بهتر است كه تا جاي ممكن با بيشتر همكاران‌مان كنار بياييم و روش درست تعامل با آنها را بدانيم. در ادامه ۱۲ مورد از انواع مختلف همكاران، چگونگي شناخت و تشخيص آنها و راه كنار آمدن با آنها را شرح داده‌ايم.

:: واكسن آنفولانزا، مجلس و چند سئوال؟ جمعه، 4 مهر 1399 - 00:52
تيتر خبري اين روزهاي خبرگزاري ها و مباحث فضاي مجازي راجع به تحويل واكسن آنفولانزا به بهداري مجلس و واگذاري خودرو دنا پلاس به نمايندگان مجلس و چند سئوال؟ ۱)آيا بهداري مجلس نبايد مانند ساير مراكز بهداشتي كشور واكسن آنفولانزا داشته باشد؟ و آيا با برگشت واكسن هاي تحويلي به وزارت بهداشت و يا با عدم تحويل خودرو توسط نمايندگان مجلس همه مشكلات كشور حل خواهد شد؟ ۲) آيا نمايندگان مردم براي انجام ماموريت هاي خود نبايد خودرو در اختيار داشته باشند و موضوع دريافت خودرو توسط آنها امر تازه اي است؟ و يا اگر نمايندگان بيماري زمينه اي و ...داشتند نبايد واكسن آنفولانزا تزريق كنند؟ ۳)آيا مردم نگران سلامتي و ايمني نمايندگان خود نيستند؟ كه هستند ، پس اشكال كار در كجاست؟ دليل اين همه واكنش و حساسيت عمومي نسبت به اين موضوعات به ظاهر كوچك چيست؟ و مردم چه توقعي از مجلس يازدهم دارند؟و ايراد وارده به نمايندگان مجلس چيست؟

:: كوير در دل شهرستان هريس شنبه، 29 شهریور 1399 - 22:55
منطقه اي سرشار از زيبايي هاي منحصر به فرد در نزديكي روستاي مينق و مقصود لو ي هريس و بر بام آذربايجان ، اگر خوب مديريت شود مي تواند به يك منطقه گردشگري فوق العاده تبديل و با ويژگي هاي كويري اما با آب و هواي مطبوع و دلپذيرش در تابستان و طعم برفي اش در زمستان مقصد دهها توريست و گردشگر شود . اميد كه زير ساخت هاي لازم به موقع فراهم گردد تا در اثر بهره برداري ناصحيح اين طبيعت بكر دچار آسيب نگرديده و مردم منطقه نيز از قِبل درآمدهاي آن منتفع شوند

:: 8 اشتباه رايج مديران كه كارمندان شايسته را فراري ميدهد سه شنبه، 25 شهریور 1399 - 21:49
نگه داشتن كارمندان خوب به ظاهر سخت است اما مي توان به راحتي و با اجتناب از چند اشتباه رايجي كه اين امر را سرعت مي بخشد، آنها را از دست نداد. زماني كه شركتي خطا مي كند اولين كساني كه آن جا را ترك مي كنند، بهترين كارمندانش هستند چرا كه بيشترين استعدادها را دارند. براي نگه داشتن آنها، بايد علاقمندشان كرد. طبق تحقيقي كه شركت ارائه دهنده مشاوره در زمينه تجربيات موفق و فناوري به نام CEB انجام داده، يك سوم كارمندان عالي رتبه به دليل عدم توانايي مدير در جذب آن ها، به دنبال كار جديد مي گردند. 🔷اين احساس ناگهاني پديدار نمي شود بلكه به آرامي در بي علاقگي آن ها به كار نمود پيدا مي كند. Michael Kibler بخش اعظمي از كارش را به مطالعه ي اين پديده پرداخته و آن را جرقه ناميده است. طبق اين تعريف كارمندان آتش اشتياقشان به كار را مانند ستاره هاي در حال مرگ، از دست مي دهند. 🔷اين پديده متفاوت از فرسودگي شغلي است زيرا بحران آشكاري نيست. به نظر مي رسد كه آن ها كارشان را به خوبي انجام مي دهند، ساعات زيادي را صرف كار مي كنند، كارهاي يكنواخت را به خوبي به اتمام مي رسانند و در جلسات كاري به نحو احسن صحبت مي كنند. اما حقيقتا در يك حالت راكد طاقت فرسايي مشغول به كار هستند و نتيجه ي آن، بي علاقگي به كار است ⭕️براي جلوگيري از تبديل شدن آتش اشتياق كارمندان خوب به اين بي علاقگي، مديران بايد از بروز شرايط زير جلوگيري نمايند:

صفحه بعد