صفحه اصلی     زندگی نامه     تماس با من     پیوندها  
چهارشنبه، 5 تیر 1398 - 05:12   
  تازه ترین اخبار:  
 
- اندازه متن: + -  کد خبر: 219صفحه نخست » اخبار ، یادداشت ها و مقالات برگزیدهشنبه، 9 دی 1391 - 23:53
چرا برخی خواص در راه دفاع از حق سکوت میکنند؟
چرا خواص در برخی شرایط سکوت می کنند؟ و چرا این نخبگان سیاسی که در دیگر عرصه ها پیشگام توده های مردمی و هدایت گر بوده اند در مواقعی سکوت خود را مقدم بر نفع جامعه می دانند؟ می شود گفت برخی غرور کاذب در وجودشان ایجاد می شود و از مواضع خود دفاع می کنند و دانسته لجاجت می کنند. برخی از جان و مال و مقام و ...می ترسند...
  

برخی درک لازم را برای تجزیه و تحلیل درست اوضاع و شرایط ندارند .

برخی پیرو هوای نفس اند و از هزینه های دفاع نگرانند.

برخی فریب حیله و نیرنگ اطرافیان را می خورند.

برخی شأنیت های کاذبشان آنها را از مسیرحقیقت دور میکند .

برخی به مرض مصلحت اندیشی گرفتار می شوند و مصلحت اندیشی نادرست شان مانع از دیدشان می گردد.

سکوت خواص در برابر فتنه به منزله حمایت از آن است و این موضعی است که تکلیف بسیاری از خواص را روشن می کند و ماهیت واقعی عملکرد آنان را در انظار عمومی هویدا میسازد.

با نگاهی عمیق به دل تاریخ در می یابیم که همیشه سرنوشت عوام به نگاه خواص گره خورده است و این خواص جامعه هستند که سیر حرکت عوام را در حوزه سیاسی و عقیدتی تعیین می کنند.

اما 9دی 1388با تمام روزها فرق داشت، در 9دی تک تک افراد، انسان را به یاد منتقمین خون امام حسین(ع) در چند سال بعد از عاشورا می انداخت… مردم دیگر تحمل عاشورایی دیگر نداشتند…  خروش عوام برسکوت خواص بود و آن عوام بودند که از حادثه حماسه ساختند.

حماسه 9 دی ثابت کرد که جهت و تفکر مردم تبلور دین در شخصیت ولایت است، شعارهای ۹ دی، شعارهای همیشگی و کلیشه ای نبود. شعارهای جدیدی که از پیوند عشق به ولایت، عاشورا و انقلاب و نفرت از دشمنان حریم ولایت به دست آمده بود.

 

   
  

نظرات کاربران: 4 نظر (فعال: 3 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 1)
مرتب سازی بر حسب ( قدیمیترین | جدیدترین | بیشترین امتیاز | کمترین امتیاز | بیشترین پاسخ | کمترین پاسخ)
ولی نسب
| 1391/10/10 - 23:15 |     0     0     |
تقوا عامل و تقویت کننده بصیرت است و کسانی که دچار بی بصیرتی و آلودگی دنیا باشند نمی توانند در مواقع لزوم راه درست را تشخیص دهند.
فتنه 88 نتیجه بی‌بصیرتی عده‌ای از خواص بود و بصیرت مردمی در 9 دی چراغ راه برای آینده نظام است.
در این حماسه مردم در یک حرکت خودجوش، در دفاع و صیانت از ارزش های دینی، هنجارها و مفاهیم دینی و دفاع از ساحت مقدس امام حسین (ع) و آن بی احترامی که به آن ساحت شده بود، به میدان آمدند.مدبر
| | 1391/10/14 - 16:41 |     0     0     |
در فتنه 88 نیز می‌بینیم که ماهیت جریان فتنه‌گر با ادعای «یار و همراه امام» به تقابل با اندیشه‌های حضرت امام و اصل ولایت پرداختند؛ یعنی همان حرکتی که یزیدان زمان حسین بن علی با ادعای پیروی از پیامبر به مخالفت با ولایت پرداختند.بنابراین در مطالعه شکل‌گیری این گونه حوادث، مرور تاریخ و گذر از زمان می‌تواند از تکرار خطاها و اشتباهات جلوگیری کندو بر اساس آن می‌توان گفت برخی از خواص باید بدانند که مردم ما کسانی نیستند که در شرایط بحران و فتنه فریب خورده و در دفاع از جریان ولایت دچار سردرگمی‌ و انحراف شوند، بلکه این خواص هستند که باید رفتار خود را با توده‌های عظیم مردمی ‌هماهنگ کنند چرا که اگر در گذشته خواصی بودند و حرکت توده مردم را تحت تأثیر خود قرار می‌دادند و به کج‌راهه و انحراف می‌کشاندند،اما اکنون در سایه بصیرت‌زای ولایت این توده‌های عظیم مردمی‌هستند که در مقابل کجروی خواص ایستادگی خواهند کرد. یکی از واقعیت‌هایی که در حضور میلیونی مردم در حماسه بزرگ 9 دی ماه سال 88 به منصه ظهور نشست و جریان ولایت‌مداری را به تصویر کشید.

آدم
| 1391/11/18 - 20:46 |     0     0     |
من فکر می کنم شما آدم خوبی هستید پس به خاطر خودتون می گویم می دانم که مدیر دولتی هستید و چاره ای ندارید در بعضی جاها باشید ولی لااقل کاسه داغ تر از آش نشوید شما هنوز جوان هستید و حیف هست قاطی بازی بالایی ها شوید شما ان همه مردم را که امدند به تظاهراتن و عکسشان هم موجود است انکار می کنید مرگ خیلی بهمان نزدیک است روزی باید جواب اطهار نطرهایمان درباره دیگران را بدهیم پس مواطب باشید می دانم سخت است ولی بد نیست صدای مخالفان را هم بشنوید بعد برچسب فتنه به آنها بزنید


نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
آدرس وب:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
 
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
کلیه حقوق محفوظ است، استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
info@dini-v.com
پشتیبانی توسط: خبرافزار