صفحه اصلی     زندگی نامه     تماس با من     پیوندها  
جمعه، 4 خرداد 1397 - 11:33   
  تازه ترین اخبار:  
 
- اندازه متن: + -  کد خبر: 339صفحه نخست » اخبار ، یادداشت ها و مقالات برگزیدهپنجشنبه، 21 آذر 1392 - 01:43
10 قانون برای از بین بردن خلاقیت و نو آوری در سازمان
10 قانون برای از بین بردن  خلاقیت و نو آوری در سازمان- نسبت به هر پیشنهاد، ایده و نظر تازه بدبین باشید (فقط بدین علت که آن تازه است و بدین علت که از سطوح پایین سازمان به طرف بالا می آید) 2- همیشه تاکید کنید که اعضای سازمان پیش از اینکه نزد شما بیایند باید از چندین سطوح سازمانی بگذرند و نظر موافق آنها را طلب نمایند. (از آنها امضاء بگیرند) 3- از دوایر یا افراد بخواهید که نسبت به پیشنهادها و ایده های جدید سایر اعضاء انتقاد کنند (این باعث می شود که شما وقت زیادی صرف تصمیم گیری نکنید و تنها در آن میان نظراتی که بتوانند از انتقادات زیادی بگذرند و به شما ارائه شوند مورد توجه قرار داده و در آن باره تصمیم بگیرید).
  

4- خودتان آزادانه زبان به انتقاد بگشایید، هیچگاه از هیچ نظر تازه ای ستایش نکنید. (همین امر باعث می شود که افراد با احتیاط قدم بردارند پیوسته این مطلب را یادآور شوید که شما در هر لحظه می توانید آنها را اخراج کنید)
5- وجود مسائل را دلیلی بر شکست فرد بدانید و پیوسته افراد را تضعیف کنید تا آنها هر نوع مشکل یا مساله ای را که در سازمان دارند از نظر شما پنهان دارند.
6- همه چیز را به دقت کنترل کنید، از افراد بخواهید که همه چیز را بشمارند و پیوسته این کنترل و شمارش را تکرار نمایید.
7- در رابطه با تجدید سازمان یا اجرای سیاست های مربوط به تغییر سازمانی در پنهان و خفا تصمیم بگیرید و سپس بصورت غیرمنتظره اعلان نمایید. (همین امر باعث می شود که افراد احتیاط بیشتری بکنند و جرأتشان کم شود.)
8- اطمینان حاصل کنید هرنوع تقاضا برای دریافت اطلاعات کاملا دلیل داشته باشد و اطلاعات مذکور به راحتی توزیع نشود.(اجازه ندهید که داده ها و اطلاعات به دست افراد ناباب بیفتند.)
9- با شعار «تفویض اختیار» و مشارکت دادن افراد در امور برخی از اختیارات مربوط به کاهش دادن نیروها، منتظر خدمت کردن افراد با اجرای دستورات تهدید آمیز را به افراد زیردست واگذار کنید و از آنها بخواهید این دستورات را سریع انجام بدهند.
10- و بعد از همه این حرف ها هیچ گاه فراموش نکنید که شما در رأس سازمان قرار دارید و همیشه از همه جزئیات کار آگاهی کامل دارید.
از اینکه با دقت تمامی قوانین را مطالعه فرمودید متشکریم.

حالا که شما قوانین فوق را یاد گرفتید، کاملا بر خلاف قوانین رفتار نمایید تا سازمانی خلاق و زنده همراه با مشارکت کارکنانی متعهد و با انگیزه در اختیار داشته باشید تا با سرعت و قدرت هرچه بیشتر مسیر پیشرفت و بهبود را طی نمایید.

منبع:فرهیختگان

   
  

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
آدرس وب:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
 
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
کلیه حقوق محفوظ است، استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
info@dini-v.com
پشتیبانی توسط: خبرافزار