صفحه اصلی     زندگی نامه     تماس با من     پیوندها  
شنبه، 18 آذر 1402 - 11:56   
  تازه ترین اخبار:  
 
- اندازه متن: + -  کد خبر: 697صفحه نخست » اخبار ، یادداشت ها و مقالات برگزیدهجمعه، 20 آذر 1394 - 21:35
احداث جایگاه سوخت رسانی CNG و کاهش خسارت بر سلامت
احداث جایگاه سوخت رسانی CNG و کاهش خسارت بر سلامتبا توجه به آخرین آمار و اطلاعات موجود در مورد آلودگی هوا و قیمت سوخت، میزان صرفه جویی اقتصادی ناشی از کاهش خسارات وارده بر سلامت افراد جامعه حاصل از احداث یک جایگاه سوخت رسانی گاز طبیعی فشرده تک منظوره با ٤ دیسپنسر و مصرف سالانه ١٠٥١٢٠٠٠ متر مکعب گاز طبیعی فشرده (CNG) برآورد شده است. به این ترتیب که خسارت ریالی ناشی از انتشار آلاینده های حاصل از مصرف یک متر مکعب CNG و یک لیتر بنزین محاسبه شده و در نهایت باتوجه به میزان فروش سالانه یک جایگاه سوخت رسانی CNG کل صرفه جویی ناشی از کاهش آلودگی هوا حاصل از مصرف گاز در مقایسه با حجم معادل بنزین (به ازای هر یک کیلومتر پیمایش) تعیین شده است.
  
  • گاز طبیعی به دلیل ویژگی ذاتی و بویژه سازگاری با محیط زیست، از جمله حاملهای انرژی است که در دو دهه نخست سده کنونی بالاترین نرخ رشد را در میان حاملهای انرژی داشته است که به این معناست که سهم گاز طبیعی در سبد انرژی مصرف جهان رو به افزایش است.
  • مقالۀ «برآورد صرفه جویی اقتصادی ناشی از کاهش خسارات وارده بر سلامت حاصل از احداث یک جایگاه سوخت رسانی CNG در مقایسه با بنزین» با توجه به آخرین آمار و اطلاعات موجود در مورد آلودگی هوا و قیمت سوخت، میزان صرفه جویی اقتصادی ناشی از کاهش خسارات وارده بر سلامت افراد جامعه حاصل از احداث یک جایگاه سوخت رسانی گاز طبیعی فشرده تک منظوره با ٤ دیسپنسر و مصرف سالانه ١٠٥١٢٠٠٠ متر مکعب گاز طبیعی فشرده (CNG) برآورد شده است. به این ترتیب که خسارت ریالی ناشی از انتشار آلاینده های حاصل از مصرف یک متر مکعب  CNG و یک لیتر بنزین محاسبه شده و در نهایت باتوجه به میزان فروش سالانه یک جایگاه سوخت رسانی CNG کل صرفه جویی ناشی از کاهش آلودگی هوا حاصل از مصرف گاز در مقایسه با حجم معادل بنزین (به ازای هر یک کیلومتر پیمایش) تعیین شده است. 
    نتایج تحقیق نشان داد که کل صرفه جویی ناشی از کاهش خسارات وارده بر سلامتی ناشی از آلودگی هوا برای یک جایگاه سوخت رسانی تک منظوره CNG حدود ٢٦٠٨٨٣٠٣٧٦٨ ریال است. این مقادیر در بعد کلان ارقام قابل توجهی است و در درازمدت عواید بسیاری از جمله کاهش آلودگی هوا، افزایش سلامت جامعه، کاهش مصرف بنزین و گازوییل، جلوگیری از خروج ارز، رفع وابستگی به خارج در زمینه فناوری روز دنیا و ذخیره نفت در سالهای آینده را نصیب کشور خواهد کرد.
     منبع:شانا
   
  

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
آدرس وب:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
 
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
کلیه حقوق محفوظ است، استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
info@dini-v.com
پشتیبانی توسط: خبرافزار